Одна з найсерйозніших проблем людства, що штовхає людей на безрозсудні вчинки - алкоголізм. На жаль, від цієї жахливої хвороби страждають не тільки самі алкоголіки, але і їхнє оточення: рідні, близькі, друзі. Все починається з малого: одна чарка горілки або пляшка пива, після яких даються обіцянки, що на цьому все закінчиться... Але, на жаль, випивати людям з алкоголізмом хочеться регулярно і у великих кількостях. Якщо, на жаль, ця проблема торкнулася вашої близької людини, необхідно терміново вживати заходів, адже важкі наслідки, якими можуть виявитися винесені з дому останні заощадження, постійна депресія і навіть «біла гарячка» не змусять себе довго чекати.

 

На жаль, алкоголізмом можуть страждати як ті люди, які знаходяться у відповідному оточенні (наприклад, батько або мати - алкоголіки), так і вихідці з благополучних сімей. За статистикою, близько мільйона українців залежні від алкогольних напоїв, що робить нашу країну чи не лідером серед всіх країн світу. Оскільки ця хвороба дуже серйозна, щоб врятувати людину потрібне лікування алкоголізму. Львів - одне з найбільших міст нашої країни, де проживає багато людей, які страждають на цю недугу. І не дивно, адже в деякі заклади цього міста не можна зайти, не сказавши секретної фрази і не випивши при цьому чарку алкоголю. Зрозуміло, розвиток алкоголізму залежить багато в чому від самої людини, але така, на перший погляд, безневинна витівка може покласти початок сумному “кінцю” - особистості, і навіть життя.

 

Наслідки алкоголізму настають не відразу, але з часом хвороба проявляється в наступному:

 

  • порушується робота нервової системи (не дарма кажуть, що алкоголь «б'є по мізках»);
  • відбуваються зміни в особистості, втрачається інтерес до самого себе;
  • виникає ускладненість в спілкуванні з іншими людьми;
  • людина деградує як особистість, менше цікавиться навколишнім світом і тим, що відбувається;
  • стає під загрозою продовження роду, оскільки алкоголь пригнічує сексуальну функцію як у чоловіків, так і у жінок.

 

 

Оскільки алкоголіки навряд чи зможуть усвідомити той факт, що у них існують проблеми, без сторонньої допомоги їм просто не обійтися. Швидше за все, вмовляння, прохання виявляться неефективними, але потрібно почати з цього. Як кажуть, усвідомлення наявності проблеми - половина її вирішення. Але, як показує практика, ефективніше відразу звернутися за допомогою до фахівця, який призначить ефективне лікування алкогольної залежності. Львів, про який вже згадувалося вище, - місто, в якому є спеціалізовані центри, і в них можна отримати консультації, пройти обстеження, підібрати методи лікування. При цьому клієнтам гарантується повна анонімність.

 

Не можна відкладати вирішення такої складної і, на жаль, дуже поширеної проблеми, як алкогольна залежність. Як показує практика, чим швидше люди звертаються за допомогою, тим легше позбутися від цієї недуги.