Спецодяг повинен не тільки захищати працівника, але і нейтралізувати шкідливі фактори, з якими він стикається на виробництві.

Вимоги до спецодягу

Спецодяг має бути міцним, надійним, не боятися розривів та інших механічних впливів. Він повинен захищати від негоди та підтримувати внутрішній комфортний мікроклімат. Ще такий одяг має захищати людську шкіру від інтенсивного ультрафіолету, радіації, мікрочастин пилу. Робочий одяг зазвичай має зручний фасон, не викликає незручностей, дискомфорту, не сковує рухів, не напружує м'язи.

Спецодяг для конкретного виду роботи

Для будівельників вибирають спецодяг, до складу якого входить куртка та комбінезон, а також надміцне взуття. Передбачені й інші деталі спецодягу, вибір яких визначається спеціальністю. У каменяра, в першу чергу, повинна бути на голові надійна та міцна каска. Ще мають бути черевики з міцної шкіри з високою халявою. Підошва такого взуття здатна відштовхувати розчин. Голова маляра покривається легкими головними уборами, а руки рукавичками з бавовни або надійної та щільної гуми. Ще маляру не обійтися без респіратора, оскільки він частенько контактує з отруйними речовинами.

Електрику життєво необхідне взуття з гуми, а також діелектричні рукавички. Його одяг шиється з матерії, зітканої з антистатичних ниток з вуглецю, які формують замкнуту електричну систему. Монтажники користуються одягом з брезенту, страхувальними поясами, спеціальними підвісними тросами та іншими кріпильними деталями. Їх взуття повинно закріплювати гомілку, щоб нога не могла повертатися. Зварнику потрібна міцна куртка, штани, рукавиці, просочені вогнетривким складом. Голова захищається шоломом, забезпеченим щитком, а взуття має вогнетривку підошву.

Комплекти одягу столярів фірми СВАН оснащуються міцними та комфортними кишенями. Зверху спецодягу теслі частенько носять зручні жилети, які також мають масу кишень. Якщо їм потрібно просочити дерево особливим складом, то вони користуються брезентовими ансамблями, наплічниками та рукавичками з міцної гуми. Вантажникам необхідні рукавиці та респіратори. Лицювальники забезпечуються прогумованими фартухами, наколінниками, спеціальними окулярами та взуттям зі щільної гуми.

Матеріал для спецодягу

 Тканини, що застосовуються для спецодягу повинні бути:

  • міцними;
  • не боятися забруднень;
  • не деформуватися та зберігати первісну форму в результаті частих прань;
  • володіти відмінною повітропроникністю;
  • не пропускати воду та вологу.