Правильний догляд за татуюванням є обов’язковою умовою її довговічності та збереження яскравості кольорів. Майстри, які працюють з татуюваннями, з наполегливо радять своїм клієнтам приділяти належну увагу догляду за тату в перші дні та весь період загоєння (1). У цій статті буде розглянуто, чому правильний догляд такий важливий, а також поділимось порадами щодо догляду за різними видами татуювань на різних частинах тіла.

Чому догляд за новими татуюваннями такий важливий

Насамперед, правильний догляд за тату допоможе уникнути можливих ускладнень, таких як інфекція або розмивання контурів малюнка. Свіже татуювання є відкритою раною, і тому піддається впливу зовнішнього середовища та бактерій. Правильна гігієна та регулярне застосування спеціальних засобів для догляду, таких як Бепантен, допоможуть запобігти виникненню можливих проблем.

Крім того, правильний догляд татуювання також сприяє збереженню яскравості малюнка протягом тривалого часу. Правильне зволоження шкіри допомагає уникнути пересихання та утворення корочки, які можуть призвести до поступового вицвітання та втрати яскравості кольорів. Регулярне застосування спеціальних кремів, рекомендованих майстром, допоможуть зберегти татуювання в ідеальному стані.

Як доглядати за тату на різних частинах тіла

При догляді за різними татуюваннями на різних частинах тіла є кілька рекомендацій, яким варто слідувати:

  • Татуювання на шкірі обличчя чи шиї потребує особливої уваги. При вмиванні необхідно використовувати м'який гель, що очищає. Не можна здирати кірочки під час вмивання і після нього. Нанесення легкого зволожуючого крему, наприклад, Бепантен, допоможе підтримати рівень гідратації шкіри.
  • Татуювання на руках і ногах постійно натираються одягом. Регулярне застосування спеціальних кремів допоможе зберегти кольори та запобігти витиранню фарби.
  • Татуювання на грудях чи животі вимагають особливої обережності. Треба уникати прямого сонячного впливу на татуювання та використовуйте сонцезахисний крем із високим SPF для запобігання вигоранню шкіри (2).
  • Татуювання на спині можуть бути досить складними для догляду, оскільки доступ до них обмежений. Рекомендується використовувати засоби лінійки Бепантен, при чому просити допомоги близьких при нанесенні крему на важкодоступні ділянки.

На завершення, правильний догляд за татуюванням відрізняється від звичайного догляду за шкірою. Консультування з майстром татуажу та дотримання його рекомендацій допоможе зберегти красу та яскравість вашого татуювання на довгі роки.

Основні рекомендації майстрів по догляду за татуюваннями

Ось деякі рекомендації, які майстер може дати клієнту для догляду за своєю новою татуюванням:

  1. Дезінфекція – є першим кроком в догляді за свіжим тату татуювання. Клієнту слід ретельно помити руки з милом та водою, а потім нанести антисептичний засіб на татуювання. Це допоможе уникнути інфекції.
  2. Майстер може рекомендувати використовувати спеціальні засоби для догляду за татуюванням, такі як Бепантен крем або Бепантен плюс для тату. Ці засоби містять активні речовини, які сприяють загоєнню та зволоженню шкіри.
  3. Майстер може порадити клієнту уникати прямого сонячного проміння, плавання в басейні, водних процедур, а також тримати татуювання сухим протягом перших декількох днів. Важливо не пошкодити корочку, яка утворюється на татуюванні.
  4. Під час загоєння татуювання можуть виникати різні види неприємних відчуттів, таких як свербіж, біль. Татуювання може покриватися блискучою плівкою, може сочитися сукровиця.  Важливо не чесати пошкоджену шкіру і не видаляти плівку, оскільки це може призвести до інфекції.
  5. Майстер може порадити клієнту використовувати засоби для загоєння ран, такі як Бепантен крем. Цей крем містить декспантенол, який сприяє швидкому загоєнню татуювання і зменшує запалення.

Загалом, правильний догляд за свіжою татуюванням є важливим для збереження його яскравості і запобігання інфекції. Подальший догляд і його тривалість будуть залежати від виду, розміру і розміщення тату, оскільки період загоєння в різних випадках різний (3). Використання спеціальних засобів, таких як Бепантен плюс або Бепантен крем, може допомогти прискорити процес загоєння татуювання і зберегти його якість.

Література

1. Rosenbaum BE, Milam EC, Seo L, Leger MC. Skin Care in the Tattoo Parlor: A Survey of Tattoo Artists in New York City. Dermatology. 2016;232(4):484-9. doi: 10.1159/000446345. Epub 2016 Jun 9. PMID: 27287431.

2. Gonzalez CD, Walkosz BJ, Dellavalle RP. Aftercare Instructions in the Tattoo Community: An Opportunity to Educate on Sun Protection and Increase Skin Cancer Awareness. J Clin Aesthet Dermatol. 2020 Jun;13(6):22-23. Epub 2020 Jun 1. PMID: 32884615; PMCID: PMC7442309.

3. Greif J, Hewitt W. The living canvas. Adv Nurse Pract. 1998 Jun;6(6):26-31, 82. PMID: 9708051.