Представники ринку електроніки та побутової техніки називають 2022 рік найскладнішим в їх історії. Заблоковані склади, знищена техніка, стрибок курсу валют, порушена логістика — далеко не повний перелік проблем, з якими довелось зіткнутись власникам мереж магазинів. Однак у 2023 році ситуація дещо стабілізувалась, магазини поетапно відновлюють роботу, а попит українців на електроніку зріс майже на 30% в порівнянні з попереднім періодом. При цьому покупці все частіше обирають замовлення онлайн.

Чому українці обирають онлайн-покупки

У 2023 році 79% українців купують електроніку та побутову техніку в офлайн-магазинах. Це на 16% менше тогорічного показника. Таку динаміку пов’язують з ростом кількості покупців, які обирають онлайн-покупки. Останні в основному керуються такими критеріями, як більший асортимент у наявності та можливість додатково зекономити, активувавши, наприклад, в Allo промокод https://promokod.pravda.com.ua/rus/shops/allo або купони іншого магазину.

У середньому українці купують електроніку та побутову техніку через Інтернет з частотою раз на два місяці. Найбільшим попит мають такі категорії:

  • смартфони;
  • Wi-Fi-роутери;
  • техніка для дому та кухні.

Аналітики порталу Promokod.Pravda зазначають, що у 2023 році зріс попит на телевізори, тоді як у 2022 році таку техніку майже не купували. Так, статистика використання промокодів від Цитруса на https://promokod.pravda.com.ua/rus/shops/ctrs-com-ua показує, що найчастіше їх активували саме при оформленні замовлення на телевізори. Крім того, досі зберігається попит на павербанки та зарядні пристрої, дрони, ноутбуки. Найменший попит на сьогодні має вбудована техніка. Зменшення попиту аналітики пов’язують з тим, що поки не настав час глобального відновлення осель.

Найчастіше онлайн-покупки обирають представники вікової категорії 28-42 роки. Вони також мають найбільшу частоту здійснення покупок. Однак найбільший середній чек мають покупці у категорії 18–27 років. Також аналітики зазначають, що найчастіше купують в Інтернеті українці, що виїхали за кордон, а також внутрішньо переміщені особи. Якщо розглянути запити на промокоди, то найчастіше онлайн-покупки обирають жителі столичного та східного регіонів.

Понад 60% намагаються економити на цій категорії товарів. Аналітики стверджують, що до економії більш схильні чоловіки. Найменше економлять на електроніці та побутовій техніці люди віком 18-27 років, а найбільш схильні до економії жителі великих міст — намагаються економити 67%, що на 6% вище за середній показник.