Дискретна відеокарта потрібна не лише спеціалістам з 3D моделювання та геймерам. Її наявність суттєво розширює можливості експлуатації ноутбука. Редагування фото, продукування відеоконтенту, створення наліпок для месенджерів, перегляд фільмів у гарній якості — це лише частина завдань, які до снаги ноутбука з покращеною графічною складовою.

Вибрати ноут з хорошою графікою не так вже й складно. Потрібно орієнтуватися на можливості «заліза» та загальну ергономічність.

Тип лептопа

Дискретними адаптерами оснащують ноутбуки всіх типів: від універсальних до багатофункціональних трансформерів. На якому зупинитися — залежить від умов експлуатації.

  1. Для постійних подорожей та відряджень підходять ультрабуки з магазину https://www.moyo.ua/ua/comp-and-periphery/notebooks/malogabaritnyyi/. Їх зручно брати з собою в літак, автобус чи потяг. Можна працювати навіть в метро, якщо цього потребують обставини. Попри зовнішню тендітність, пристрої стабільні та надійні. «Палуба» стійка до механічних пошкоджень, а шарнір кришки витримує численні відкривання/закривання.
  2. Важкенькі та середні універсальні моделі найкращі для використання в домашніх умовах. У них великі дисплеї з високою роздільністю та регульованою яскравістю: картинка чудова за будь-якого освітлення. 
  3. Трансформери — для тих, чия робота передбачає паралельне використання комп’ютера та планшета. 2 в 1 — це вигідне рішення, адже можна не витрачатися на кожен пристрій окремо. 

Кількість відеопам’яті

Одна з найважливіших переваг графічної плати дискретного типу — наявність власної оперативки. Замість того, щоб залучати основну оперативну пам’ять ноутбука, відеокарта використовує свою. Від її об’єму залежить, скільки графічних даних вона зможе зберігати одночасно. У випадку з бюджетними ноутами, гнатися за максимальною пам’яттю недоречно. Доцільно зупинитися на прийнятному варіанті за адекватні гроші — 4 Гб. Наприклад, це може бути доступний за посиланням https://www.moyo.ua/ua/comp-and-periphery/notebooks/nvidia_geforce_gtx_1650/ ноутбук GTX 1650.

Серія процесора

 Нормальний ноутбук з дискретною графікою на Пентіумі знайти складно. Ця витівка не має сенсу, адже потрібно орієнтуватися на актуальні комплектуючі, які прослужать не один рік. Ціна балансує з потужністю, якщо лептоп оснащено Інтелівським процесором Core i5 або ж «червоним» AMD Ryzen 5.

Вбудований накопичувач

Тут доведеться обирати між швидкістю обробки даних та кількістю пам’яті для зберігання. У SSD висока пропускна здатність та менший об’єм, а HDD працюють повільніше, зате мають значно більше Гігабайтів. 

  • класичний жорсткий диск — краще рішення, якщо ноут використовується у ролі масштабного сховища мультимедійних даних;
  • твердотіловий — для забезпечення стабільної багатозадачності навіть за умови запускання ресурсомістких аплікацій та ігор.

Щоб отримати переваги обох різновидів накопичувачів, доцільно обрати ноут з комбінованою пам’яттю (HDD + SSD). Щоправда, варто бути готовим до тривалих пошуків, адже таких моделей у ціновому діапазоні до 1000 доларів не так вже й багато. 

Особливості екрана

Якісної графіки зусиллями самої відеокарти досягнути неможливо. Потрібен ще й добротний екран їй до пари. Головні вимоги до нього:

  • широкий кут огляду та швидке відгукування;
  • роздільність не нижча, ніж Full HD;
  • частота оновлення, вища за 60 Гц;
  • противідблискове покриття.

Краще віддавати перевагу ноутбукам з можливостями модернізації: встановлення додаткової оперативки, розгону процесора, заміни накопичувачів. У них триваліший життєвий цикл та високі шанси зберегти актуальність через кілька років після виходу.