Використовувати автомобіль можна дуже обережно і не турбуватись про вихід з ладу підвіски чи появи пошкрябаної поверхні корпусу. Однак навіть найвправніший водій не зможе обійтись періодично без встановлення нових запасних частин на авто. Автівки потребують періодичної заміни окремих деталей внаслідок фізичного зносу та необхідності підтримувати надійність системи.

Придбати запасну частину можна за допомогою універсальної класифікації всіх запасних частин і деталей будь-яких автомобілів світу. Це універсальне кодування можна застосувати для пошуку у звичайних пошукових системах, підбираючи потрібну, серед тисяч пропозицій. Або відкрити сторінку на сайті, де реалізують автозапчастини і здійснити пошук  автозапчастини по VIN коду. Компанія «VB AVTO» на своєму сайті застосовує для зручного пошуку окрему форму, куди треба лише додати повний VIN-номер. Якщо така запасна частина є, і в необхідній комплектації, можна обрати необхідний товар та одразу його замовити.

 

Як ще можна шукати запасні частини

Ще один спосіб пошуку – звернення до сайтів виробників. У більшості випадків, виробники розміщують на своїх сайтах повну інформацію про наявні запасні частини та їх назви. Порівнюючи деталь, яку потрібно замінити та зображення і опис деталі на сайті виробника, можна дізнатись:

  • чи випускається оригінальна запасна частина;
  • який термін отримання запасної частини;
  • чи є авторизовані постачальники запасних частин.

Але це лише початок шляху, адже зазвичай самі виробники не продають безпосередньо власникам конкретного авто, запасні частини поштучно. Це роблять оптові закупівельники. Вони і реалізують товар у роздріб.

Є і третій шлях – просто набрати у пошуковій системі назву необхідної запасної частини. Зовні дуже схожа на потрібну запчастина, імовірно з’явиться у результатах пошуку. Проте яка її якість, які властивості та чи відповідна ціна – це вже все покладається як ризик, на самого покупця. Адже імовірно, що це буде репліка якого невідомого виробника і не завжди ці репліки виконані за всіма параметрами оригінальних деталей.