Бігова доріжка і орбітрек допоможуть привести вашу фігуру в порядок. Вони відносяться до кардіотренажерів і мають свої переваги і недоліки. Головне розібратись який з цих снарядів найкраще підійде саме вам. При виборі тренажерів потрібно враховувати ряд параметрів, які ми розглянемо далі.

Переваги і недоліки бігової доріжки

Кардіонавантаження корисні, якщо їх роботи регулярно і правильно. А ще важливо обрати якісний тренажер. Бігова доріжка – статичний снаряд, призначений для бігу та ходьби на одному місці. Це ідеальний варіант для скидання ваги. Він дає навантаження на суглоби, завдяки рясному потовиділенню з організму виводяться непотрібні токсини. Амортизація здатна гасити всю силу удару, що виникає під час бігу та зменшує навантаження на хребет. До інших переваг снаряда варто віднести:

  • Універсальність. Займатись можна різними вправами: ходьба, спортивна ходьба, підйомом у гору, біг, спринти. Вибір буде залежати від ваги, рівня підготовки, а також стану здоров'я людини.
  • Висока віддача. Калорії спалюються досить швидко. Оскільки тіло переживає сильні навантаження, обмін речовин досить активний.
  • Здатність відтворювати природний рух. Ходьба і біг – це природні рухи. Тому зайняття будуть досить зручними і працюватимуть різні групи мязів.
  • Навантаження на ноги. Вправи допомагають зміцнити кістки та м'язи, а також  виправляють поставу. В результаті тіло стає більш кріпке і міцне.
  • Добре вивчений тренажер. Перша доріжка з'явилася ще 1875 року і використовувалася тваринами. Це один із перших спортивних снарядів. Тренажери постійно вдосконалюються.

З іншого боку є й мінуси. Зокрема людям, які мають проблеми із колінними та гомілковостопними навантаження на біговій доріжці можуть принести шкоду. Важливо використовувати взуття із гарною амортизацією, воно зменшить тиск. Для серцево-мсудинної системи надмірні навантаження теж неприйнятні. Неправильний біг може призвести до знемоги фізичної.

Варто також памятати, що розмір полотна може впливати на техніку бігу і привести до м'язового дисбалансу, різних проблем з поставою.

Плюси і мінуси еліпсоїда

Еліптичний тренажер чи орбітрек підійде тим, хто хоче не просто знизити вагу, а й оздоровити організм. Він має датчик пульсу, який дозволяє запобігти надмірним навантаженням, тому підійде для людей, які мають серцеві захворювання. До переваг спортивних снарядів належать:

  • Снаряд дозволяє людині здійснювати рухи як і під час бігу, але при цьому ударна сила на суглоби буде менше.
  • М'який хід і наявність спеціальних ручок зроблять зайняття більш безпечними.
  • Дослідження підтверджують, що люди на орбітреках займаються більш інтенсивно ніж сами цього очікують. Тому кількість калорій, що спалюється буде великою. 
  • Задіяна верхня частина тіла. Ручки рухаються вперед і назад, тому задіяна верхня частина тіла, зокрема грудні м'язи та руки. Можна приділити увагу квадрицепсам і зробити тренування більш різноманітним.

До мінусів еліпсоїда можна віднести невеликий ефект вагового навантаження. Оскільки педалі знаходяться у підвішеному стані, то тиск як при бігу відсутній. З іншого боку невелике вагове навантаження буде тренувати тіло і підійде навіть людям похилого віку. Функція нахилу у орбітреків незначна, томк не може впливати на інтенсивність роботи.

Який тренажер краще спалює калорії?

За годину інтенсивних зайнять на біговій доріжці людина з вагою від 60 до 80 кг здатна втрачати до 866 Ккал. Для порівняння на еліпсоїді цей показник складає 773 Ккал.  Це результати досліджень на усереднених даних, проте висновок зробити можна такий:  бігова доріжка має незначну перевагу над орбітреком.

Займаючись на еліптичному тренажері потрібно стежити за станом тіла не лише за даними комп'ютера. Доріжка це більш жорсткіший варіант, адже йде велике навантаження на хребет і суглоби. Також важливо правильно налаштувати програму бігу. Це може бути як основний набір функцій, так і додаткові налаштування, що здатні зробити заняття більш комфортним, наприклад, спеціальні програми для схуднення.

Останнім часом багато людей не встигають ходити до тренажерного залу, тому купують снаряди для домашнього використання. На них можна займатися у будь-який зручний час. А який саме снаряд обрати буде залежати від мети зайнять і стану здоровя.