Сучасні проєкти дерев'яних будинків з мансардою: переваги і особливості

Серед найбільш вдалих проєктних рішень в сучасному будівництві є  проєкти дерев'яних будинків з мансардою, котрі у 2022 році перебувають на піку своєї популярності. Зацікавленість багатьох людей до проектів дерев’яних будинків цього типу обумовлена автентичністю, стилем та невисокою ціною будівництва у порівнянні зі спорудами, котрі мають звичайний верхній поверх.

Що таке мансарда? На що варто звернути увагу при проєктуванні будинку з мансардою?

Мансарда (мансардний поверх) - горищний простір, котрий експлуатується в якості житлового або нежитлового приміщення, утвореного на останньому поверсі будівлі с похилим дахом. 

В залежності від типу даху, мансарда буває:

 1. Односхила – одна стіна є вертикальною, інша нахилена під кутом 45°. Вікна та балкон можна встановити у будь-якій стіні. Зручність такої конструкції полягає в тому, що на даху не накопичується сніг – тобто додаткове навантаження на покрівлю відсутнє.

 2. Двосхила – дуже поширений варіант заміського будинку із бруса, в котрого обидві стіни нахилені таким чином, що між ними утворюється кут 90° (кут можна зробити більш гострим або тупим).

 3. Чотирисхила – такий варіант даху складніше утеплювати. Його часто доповнюють «зозулею» — додатковим виступом із вікном в одному з чотирьох схилів.

 4. Ламана – конструкція, в котрій використовуються кілька двосхилих напрямних під різним кутом. Такий дах зручніший з точки зору планування приміщення: доступні варіанти з розміщенням високих меблів біля стін.

 5. З балконом – дозволяє розширити корисний простір. Якщо балкон розташувати над входом, можна доповнити будинок колонами, які будуть виконувати функції несучих стін для виступу в мансарді.

Проєкт будинку з мансардою є гарним рішенням для сім'ї, якщо замислитись про це вже на етапі проєктування. Щоб мансарда була зручною та практичною, потрібно передбачити правильну висоту стін та стелі, корисну площу приміщення, санвузол, сходи, інтер'єр з урахуванням особливостей мансардного приміщення та комфорту мешканців.

План будинку з мансардою тільки на кресленнях може здаватися  вільним та відкритим, а в реальності скошені поверхні покрівлі помітно звужуватимуть корисний простір. Щоб цього не допустити, скіс покрівлі повинен знаходитись на висоті не менше 1,2 метри. Якщо в проєкті закладено інше значення, варто задуматися над тим, щоб підняти покрівлю – це розширить можливості для використання мансарди. 

Особливістю мансардного поверху є схильність до температурних коливань і впливу вологи. Але ця проблема вирішується за допомогою грамотно змонтованого покрівельного «пирога» — поєднання будівельних, тепло- та пароізоляційних матеріалів, які забезпечать надійний захист від погодних факторів. Також потрібно передбачити систему кондиціонування та вентиляції, адже у мансарді завжди спекотно.

Переваги та особливості проєктів дерев'яних будинків з мансардою

Сучасні проєкти будинків з мансардою мають ряд переваг, в тому числі:

 • збільшується житлова площа за рахунок експлуатації горищного приміщення;

 • мансардний поверх є теплішим у порівнянні з фасадним;

 • зменшення тепловтрат через дах в зимовий період, що знижує споживання енергії всього будинку;

 • можливість облаштування практично будь-якого простору (майстерня, фітнес-зал, лаунж зона, кінотеатр, дитяча гральна кімната тощо);

 • зведення мансарди обійдеться дешевше повноцінного другого поверху, якщо перебудувати наявне горище під житлову кімнату;

 • скошені стелі дають невичерпну фантазію дизайнерській думці - балки та наявні перекриття ідеально впишуться в сучасний стиль лофт.

Підсумок

Сучасні готові проєкти будинків з мансардою ви можете знайти на сайті компанії «ДеревоДім» (https://derevodim.com.ua/tag/houses-with-attic) та вибрати для себе найпривабливіший варіант за ціною та плануванням.

Як бачимо,проект заміського будинку із мансардою – це сучасне та практичне житло для всієї сім'ї, до проєктування та будівництва котрого потрібно віднестись  виважено, адже кінцевий результат залежить від кваліфікації будівельників та проєктувальників.