Підготовка дитини до школи – важливий етап дорослішання, коли малюк нарешті усвідомлює, що крім прав, у нього є ще й обов’язки, коли слово «треба» набуває переваги над словом «хочу». Коли математика для дошкільнят – це вже не тільки перегляд «Фіксиків», а й якісь елементарні вправи із додавання та віднімання.

Досі немає однозначної думки ані дитячих психологів, ані вчителів, ані батьків, чи варто взагалі готувати дитину до школи. Часом позиції кардинально різняться, причому в пропорції 50/50:

 • половина батьків буквально муштрують своїх чад ледь не від 3-річного віку, намагаючись виховати геніїв.
 • друга половина, склавши руки, сумлінно чекає першого дзвоника, аби їхня дитина намалювала свою першу «паличку» у прописах саме у школі.

Почнемо з основного питання –

Що повинна знати дитина перед школою?

Чи є якісь вимоги Міністерства освіти? Ну, це швидше не вимоги, а поради. Аби малюк не виявився безпорадним у першому класі, він має знати і вміти бодай мінімальне: малювати кола і лінії, знати цифри і бодай деякі літери, орієнтуватися у назвах тварин і речей, витинати ножицями і клеїти, і основне:

 • мати розвинене логічне мислення,
 • мати терпіння висидіти цілий урок.

Як цього досягти?

 • Починайте готувати малюка до школи якнайраніше, але ненав’язливо. Не треба оголошувати дитині: «Все! Дитинство закінчилося! Ляльки геть, починай вчитися!».
 • Найкраще – поступово привчати малюка до книжок. Книги для дошкільників – це окремий прекрасний світ розваг і знань! Хто ж із діток не любить читати разом із батьками, розглядати барвисті ілюстрації з цікавими текстами? Найкраще для цього надається дитяча енциклопедія, тим паче тепер їх є дуже багато на різноманітні теми.
 • Грайтеся з малюками, розвиваючи у них логічне мислення. Головоломки для дітей – це прекрасний перший крок у підготовці до школи. Якщо малюку самому складно спочатку вловити логіку в певних завданнях – допоможіть йому, вкажіть правильний шлях!
 • Дитячі розвиваючі ігри – це і навчання, і розвага. Саме те, що потрібно, аби безболісно і позитивно підготувати малюка до школи. Різноманітні лото, лабіринти, креативні розмальовки, логопедичні ігри та безліч інших матеріалів допоможуть дбайливим батькам і вихователям у їх нелегкій праці.

Які цікаві книги для дітей найкращі при підготовці до школи?

 

Хочемо порадити вам спеціальні зошити із серії «Тямущий дошколярик», які поділені як за віком – (від 3 до 6 років), так і за навчальними напрямками. Приміром, для трирічок є наступні спрямування: «Розвиток мовлення», «Веселі прописи», які готують руку до письма, «Навчання грамоти» і «Математика».

Чому корисні розмальовки для дітей 3-4 роки?

Бо розмальовки – це не лише розвага, а й навчання! Адже вони:

 • тренують уважність і терпіння.
 • готують руку до письма.
 • розвивають дрібну моторику рук.
 • дають уявлення про кольори і художні техніки.
 • мають багато додаткових логічних і практичних завдань (домалюй, з’єднай лініями певні логічні ланцюжки тощо).

Чимало педагогів долучаються до підготовка дитини до школи, розробки занять із різноманітних предметів апробовані у реальних умовах та адаптовані до певного віку дітей, а також вони перевірені на відповідність найкращими дитячими психологами.

Тож вам залишається лише купити дитячі книги українською мовою на сайті «Навчальна книга-Богдан»: https://bohdan-books.com/catalog/3070/ – і ми даємо 100% гарантію, що ваша дитина буде почуватися у першому класі підготовленою як емоційно, так й інтелектуально! Низькі ціни й великий асортимент вас приємно здивують.