Отит серед дітей є досить поширеним захворюванням. Частково це пов'язано з короткою слуховою трубкою, що підвищує ризик потрапляння інфекцій та вірусів із зовнішнього середовища. Важливо лікувати проблему своєчасно, щоб вона не перейшла до категорії хронічних захворювань.

Які симптоми у отиту

 Запідозрити проблему нескладно. . Отит у дитини найчастіше проявляється такими симптомами:

  • скарги на біль у вусі;
  • виділення із вуха.

Крім цього, може спостерігатися загальне погіршення самопочуття — підвищення температури, проблеми з ШКТ, блювання і навіть гарячка.

При зовнішньому отиті може виникнути набряклість вушної раковини. За середнього відзначається зниження слуху.

Характер болю при різних видах отиту відрізняється. При зовнішньому вона посилюється під час відкривання рота. Якщо отит середній, неприємні відчуття загострюються в нічний час і поширюються на область скронь, щелеп, очей.

Лікування отиту

Процес займає близько 7–10 днів у більшості випадків. Лікар призначає антибіотики та протизапальні засоби. Крім того, до списку можуть увійти препарати для зміцнення імунітету. До того ж важливо дотримуватися гігієни вушного проходу.

Не займайтеся самостійним лікуванням. Усі препарати повинен прописати лікар після огляду та постановки діагнозу. Обов'язково дотримуйтесь режиму використання медикаментів та дози.

Як запобігти отиту?

І тому потрібно знати причини його виникнення. До отиту наводять різні фактори:

  • потрапляння інфекції до слухового каналу;
  • занедбаний карієс;
  • травмування слухового проходу;
  • попадання всередину води;
  • недбале ставлення до особистої гігієни;
  • неправильне очищення носа;
  • ускладнення після різних захворювань: застуди, грипу, тонзиліту, гаймориту, синуситу, аденоїду;
  • перельоти.

Відповідно, важливо приділяти багато уваги гігієні вух та ротової порожнини. Слуховий прохід потрібно очищати акуратно та неглибоко — в безпосередній близькості від вушної раковини. Обов'язково навчіть дитину правильно висмикуватися — вона не повинна занадто напружуватися в процесі.

Перед купанням, плаванням слід одягати на дитину спеціальну захисну шапочку. Можна використовувати беруші. Вони ж стануть у пригоді при перельоті.

Не допускайте переохолодження, одягайте малюка за погодою. Будь-які захворювання важливо доліковувати до кінця, а не до моменту зникнення симптомів —  дотримуйтесь приписів лікаря.

Подбайте про імунітет дитини. По-перше, треба збалансувати його раціон. По-друге, варто додати до нього вітаміни. До того ж не завадить включити у розпорядок дня спорт та загартовування.