Якщо бізнесу потрібен офіс для співробітників, склад для товарів чи магазин для клієнтів, доведеться шукати комерційну нерухомість. Розповідаємо, що варто враховувати при виборі приміщення та як уникнути обману.

Цікавить оренда приміщення під офіс у бізнес центрі на вулиці пимоненко 13? Знайти найкращу пропозицію ви можете на сайті forumgroup.ua!

Перш ніж дзвонити власникам та ріелторам, визначтеся з трьома параметрами необхідного приміщення.

Оренда або покупка

Вирішіть, що підходить більше: орендоване приміщення чи комерційна нерухомість у власності. Купівля вимагатиме великої суми, зате надалі не доведеться витрачатися на переїзди та думати про зростання орендних ставок. А саме приміщення стане потенційним заставним активом. Якщо бізнес активно розвивається, обирайте оренду – приміщення можна буде змінювати залежно від потреб компанії.

Розташування

Вибирайте розташування, відштовхуючись від мети. До приміщення приходитимуть клієнти? Тоді важлива піша доступність та наявність місць для паркування поблизу. Відкриваєте склад? Шукайте локацію, звідки зручно добиратися до різних районів міста. Не беріть до уваги найближчі зміни в міській інфраструктурі. Можливо, на околиці відкриють станцію метро та торговельний комплекс, куди потягнуться покупці, а квартал у центрі перекопають і змусять будівельними лісами на півроку. А ще оцініть перспективу сусідства із конкурентами. Магазин авторської біжутерії краще розташувати у творчому кварталі пліч-о-пліч з аналогічними шоу-румами, ніж у спальному районі, де ювелірних немає.

Характеристики приміщення

Крім розташування, зверніть увагу на технічні сторони приміщення: наявність потрібних телекомунікацій, води та електроенергії, висоту стель, рівень шуму, освітлення, вентиляцію, можливість організувати вантажно-розвантажувальну зону. Уявіть, як використовуватимете простір, і перевірте, чи це можливо в умовах конкретного приміщення.

Як отримати потрібне приміщення законно

Відразу орендувати або придбати можна не будь-яку нерухомість, що сподобалася. Важливо, щоб приміщення було законодавчо придатне до діяльності, яку ви плануєте в ньому вести, і відповідало встановленим нормам. Як загальним – санітарно-епідеміологічним правилам та гігієнічним нормативам, так і спеціальним – для медустанов, саун, організацій громадського харчування та дошкільної освіти.