Ви прямо зараз думаєте про те, як відбілити зуби содою в домашніх умовах? Мрія про білосніжні зуби спонукає нас до різних, не завжди розумних дій. Тому важливо дізнатись, чи можна відбілювати зуби в домашніх умовах самостійно, користуючись народними засобами.

що викликає зміну кольору емалі зубів

Ми віримо в рекламу та чудодійні способи, за допомогою яких природні темні зуби раптом змінюють свій відтінок і стають значно білішими. Використовуючи загальнодоступні стоматологічні препарати, ми можемо фактично позбутися від непривабливого нальоту на зубах, але не змінимо їх природний колір. Проте варто пам’ятати про те, що неправильне використання таких продуктів, як активоване вугілля або харчова сода, замість відбілювання зубів може нашкодити емалі.

Що таке харчова сода?

Бікарбонат натрію, або харчова сода, є популярним миючим засобом, який часто використовується в побуті. Серед іншого використовується сода для видалення стійкого бруду від жиру та накипу, які прилипли до поверхні металевих каструль та поверхонь.

Харчова сода – це речовина середньої їдкості з лужною реакцією, завдяки якій вона має здатність нейтралізувати кислоти та вбирати неприємні запахи. Вона також використовується як підсилювач в деяких хлібобулочних виробах – слугує як альтернатива традиційному розпушувачу або дріжджам.

харчова сода для відбілювання зубної емалі

На думку багатьох людей, харчова сода також є ефективним відбілюючим засобом, який допоможе надати вашим зубам бажаний білий колір. Але чи дійсно це правда?

Харчова сода та відбілювання зубів

Завдяки своїм очисним властивостям, сода дійсно може допомогти видалити поверхневі плями з зубів, але вона не змінить назавжди їх природний колір. Відбілюючий ефект використання суміші, приготованої з харчової соди, змішаної з водою або лимонним соком, буде таким самим, як і за допомогою традиційних відбілюючих засобів, але набагато корисніше для зубів. На жаль, крім видалення кольору, харчова сода не має інших властивостей, корисних для зубів. Тому її використання як заміни зубної пасти, особливо в довгостроковій перспективі, може бути небезпечним.

Крім того, варто пам’ятати, що харчова сода чистить зуби механічно. Стираючи плями на поверхні зубів, легко пошкодити їх емаль. Якщо водночас не використовувати фтор або іншу подібну речовину, яка підтримуватиме механізм відновлення емалі, то можна завдати їй постійної шкоди. І замість того, щоб насолоджуватися білими зубами, вдасться лише послабити їх, а отже, погіршити естетику посмішки.

що лікує сода

Варто також пам’ятати, що харчова сода – це луг, тому її надмірне вживання може порушити кислотно-лужний баланс у роті, сприяючи тим самим виникненню нових стоматологічних проблем. Звичайно, завдяки різноманіттю засобів зараз легко знайти у продажу зубні пасти для відбілювання зубів, які містять харчову соду. Проте вироби, що містять менше абразивів, сьогодні набагато популярніші, бо більш безпечні для емалі та можуть використовуватися тривалий час.

Як відбілити зуби содою в домашніх умовах – висновки

Отже, харчова сода дійсно відбілює зуби? Так, але лише в обмеженій мірі – вона позбавить від зміни кольору поверхні зубів через вживання забарвлюючих харчових продуктів або куріння. Однак тривале застосування соди може бути небезпечним. Крім того, переваги, які ви отримаєте таким чином, не будуть кращими, ніж ті, яких можна досягти, використовуючи традиційні, безпечні стоматологічні вироби.

Стоматологи не рекомендують ризикувати та використовувати суміші харчової соди й лимона для відбілювання зубів. Поєднання абразивних властивостей харчової соди та кислотних властивостей лимона (він пом’якшує емаль) може завдати незворотних пошкоджень емалі.

Чи можна відбілити зуби домашніми методами?

По-перше, потрібно визначити, що саме ви розумієте під відбілюванням зубів. Якщо мається на увазі отримання ефекту білосніжних зубів, відомих зі світу кіно, то ви будете сильно розчаровані. Однак, якщо в вас є бажання лише позбутися непривабливої жовтизни емалі від сигарет, чаю чи кави, тоді ефективність засобів для відбілювання в домашніх умовах буде більшою.

Слід зазначити, що такі продукти, як активоване вугілля або харчова сода, не є ідеальним методом очищення емалі. Їх використання не тільки незручне, але й може бути небезпечним, особливо якщо використовувати їх замість зубної пасти.

Домашні методи відбілювання зубів працюють лише на поверхневе висвітлювання та видаляють наліт механічним шляхом, що сприяє руйнуванню емалі. Якщо використовувати їх протягом тривалого часу, на поверхні емалі з’явиться більше дрібних подряпин, в які барвникам буде легше проникнути в майбутньому. В результаті, замість тривалого відбілюючого ефекту зубів, їх колір через деякий час стане ще темнішим, ніж був до цього.

сточена зубна емаль причини

Якщо ви вирішили лише декілька разів почистити емаль харчовою содою, то не треба відмовлятися від чищення зубів традиційною зубною пастою. Суміш харчової соди не містить фтору та інших речовин, які зміцнюють зуби, протидіють карієсу та накопиченню зубного нальоту. Використання соди окремо, без зубної пасти, швидко потягне за собою негативні наслідки.

В епоху широкої доступності відбілюючих зубних паст використання домашніх методів для освітлення кольору ваших зубів не має сенсу:

  • по-перше, це досить незручно;
  • по-друге, їх ефективність невисока;
  • по-третє, в довгостроковій перспективі вони завдають шкоди здоров’ю зубів і всієї ротової порожнини.

Варто також пам’ятати, що остаточна зміна природного кольору зубів стане можливою лише після професійного лікування в кабінеті стоматолога.