У метушливому житті не так часто випадають вільні вечори, цілком віддані родині або друзям, тому хочеться, щоб вони проходили весело та цікаво. Розслабитися і душевно поспілкуватися допоможуть настільні ігри для дорослих, присвячені повноцінному відпочинку. Як вибрати найбільш захоплюючі забави? Подивіться нашу статтю з ТОП настільних ігор для дорослих, де зібрані найбільш популярні. Цей рейтинг виправдає очікування навіть найзавзятіших ігроманів.

Підкорення Марса

Одна з найпопулярніших ігор за останні роки. У ній всі гравці займаються тераформуванням Марса, тобто перетворенням його в придатну для життя планету. Кожен буде представляти свою корпорацію на Марсі, а найвпливовіша з них принесе перемогу своєму власникові. За дві години ви пройдете шлях від зовсім маленької компанії, яка практично нічого не виробляє на млявому Марсі, до величезної корпорації на планеті з океанами, тваринним світом і містами.

Підкорення Марса гра

У цій грі все визначається картами покращень, які ви вибираєте для своєї компанії. Вибудовування працюючого двигуна, створення вдалих комбінацій карт – те, що приносить величезне задоволення в цій грі. Шляхи розвитку вашої корпорації можуть бути абсолютно різними. І в кінці партії ви будете з великим задоволенням дивитися на своє дітище та думати про те, що можна було поміняти, і які тактичні прийоми у вас відмінно спрацювали. Якщо ви любите планувати, то ця гра для вас.

Древній Жах

Що вийде, якщо Індіана Джонс буде рятувати світ від Ктулху? Саме за таким сюжетом будуть розвиватися ваші пригоди в Древньому жаху. Подорожі по світу в пошуках доказів, битви з монстрами в різних містах, експедиції за стародавніми артефактами – якщо ви все це складете, то вийде відмінний сюжет фільму. І так, в цій грі, на відміну від Жаху Аркхем, ви отримуєте більше пригодницький фільм, ніж фільм жахів.

Гра Древній Жах

Зазвичай грають так: приглушають світло, включають музику (рекомендуємо використовувати різні саундтреки до фільмів жахів) і, звичайно ж, читають увесь художній текст на картах. Щоразу у гравців з’являється нова зв'язкова історія, нова пригода, зі своїми злетами та падіннями, які вони запам'ятають надовго.

В цей момент це одна з кращих ігор, яка дозволить вам створити свою історію. Якщо ви високо цінуєте атмосферу в іграх, то ми рекомендуємо Древній Жах.

Каркасон

Класична сімейна гра з механікою викладання тайлів. Вона відома багатьом людям, тому в будь-якій компанії (з сім'єю або друзями) буде заходити «на ура».

У гри є величезна кількість доповнень, які роблять її ще різноманітнішою, приносять нові правила та елементи. Українською мовою їх поки що нема, можна придбати з перекладом російською або в оригіналі англійською мовою.

Каркасон гра

Зоряні імперії

Дуже динамічна та проста дуель. Гра «Зоряні імперії» тримає в напрузі та не набридає після десятків партій. Ідеальна гра для вашої колекції: дешева, швидка та компактна.

Серп

Альтернативна версія початку минулого століття, в якій по просторах східної Європи ходять величезні роботи. Серп виглядає дуже круто – починаючи від численних ілюстрацій на всіх картах і закінчуючи розкішними слайдами героїв і роботів.

Ця гра була однією з найбільш обговорюваних у світі настільних ігор. Через кілька років попит спав, але тепер ми можемо сказати, що гра успішно пройшла випробування часом і стала однією з кращих сучасних стратегічних ігор.

серп гра

Тут є все: виробництво ресурсів, битви між гравцями, приховані цілі... І все це дуже вдало переплітається в один вкрай захоплюючий і збалансований процес.

Цитаделі

Дуже універсальна і компактна гра. Тут є ролі та блеф, будівництво та планування.

Гра хороша як для великої компанії до 8 осіб, так і для партій удвох.

Квиток на поїзд (Ticket to ride)

Приємна та нескладна гра сімейна гра, яка знайома дуже багатьом. Ви будете прокладати маршрути на картах Європи, Північних країн, Америки та ін.

Квиток на поїзд гра

Величезні тиражі в Україні та за кордоном говорять про велику популярність цієї сімейної гри у всьому світі.

Ініш

Дуже красива гра на контроль територій. Тут багато блефу, прорахунку і стратегії.

Це одна з небагатьох ігор в такому жанрі, яка добре грається удвох. Загалом база грається до 4-х гравців.

Виноробство

У цій грі клас відчувається у всьому. В приємному полі, в симпатичних дерев'яних компонентах, якісних картах і, звичайно ж, самій темі!

Виноробство гра

Ви не будете тікати від зомбі або орків, не будете виставляти армії вигаданих персонажів... Ви будете вирощувати виноград, робити вино та продавати своїм клієнтам.

У Виноробство можна грати удвох з коханою людиною, вчотирьох двома парами, за сімейним столом із дітьми, з вашим начальником і не тільки. Це ідеальна гра для тих, хто хоче організувати собі дуже ламповий і спокійний вечір водночас так, щоб було над чим подумати.

Гра престолів

Контроль територій, як в улюблених книгах і серіалі. Гра з величезною фан-базою, що не дивно, враховуючи величезну популярність серіалу, який не бачив тільки лінивий.

В усьому світі є дуже багато клубів та ігрових осередків, які грають виключно в неї.

Пандемія

Краща, на нашу думку, гра з жанру сімейних кооперативних ігор. Вона допоможе не сумувати, особливо в наш важкий час.

Гравцям не доведеться змагатися між собою, щоб відібрати в інших бали та перемогти. В цій грі все навпаки. Вам треба буде грати в команді, розраховуючи один на одного, щоб захистити жителів своєї планети від прогресуючих у часі та просторі поширень смертельних захворювань та вилікувати тих, хто вже захворів.

Пандемія гра

При цьому кожен гравець матиме свою власну роль зі спеціальними можливостями. Ми вважаємо, що цю гру повинен мати у своїй колекції кожен, хто любить стратегії.

Кров і лють

Дуже весела та агресивна гра про битви на славу Одіну. Ви будете покращувати свій клан, битися один з одним, відправляти бійців на загибель в Рагнарок та заробляти бали слави.

У грі дуже багато стратегій через велику кількість карток покращень. Зовсім не прикро програвати в битвах, оскільки бали можуть приносити й програші, а всі фігурки будуть повертатися до вас з Вальхали кожен раунд. Тому вона така драйвова та подобається багатьом гравцям.

Кров і лють настільна гра

Базова версія гри розрахована на 2-4 гравців, але існує додаток із п’ятим гравцем, а також доповнення «Боги Асгарду» та «Чаклуни Мідгарду», які зроблять гру ще цікавішою. Це дуже актуально після того, як ви багато разів пограєте в базову версію та втратите інтерес.

Кольт Експрес

Веселощі в коробці! Ви з друзями (до 6 осіб, краще саме 5-6) будете грабувати поїзд. Кожен грає сам за себе, хто забере більше ніж інші – переміг. Ви маєте бігати поїздом, стріляти по суперниках, відіймати в них усі гроші та керувати діями шерифа, якому зовсім не до вподоби все, що робиться в поїзді, який він охороняє.

Родзинка цієї гри в розігруванні карток дії. Гравці викладають їх почергово, але не виконують дії одразу. Наприклад, перший гравець каже, що спуститься в вагон, інший – що відкриває вогонь, третій несеться вперед, і так надалі протягом кількох раундів поспіль. Далі гравці збирають загальну стопку карт та починають виконувати оголошені ними дії. Тут і починається найцікавіше. Навіщо він стріляє в повітря? Чому вона мчиться назустріч шерифу? Хтось отримує кулю. Справжня плутанина! Найбільш кумедна ситуація виникає, коли поїзд потрапляє в тунель: усі викладають карти «по темному», і тоді може статися будь-що!

Кольт Експрес гра

Ця гра не є серйозною стратегією. Просто розслабтеся та отримуйте задоволення, щоб гарно провести свій час. У гри також є спрощена, прискорена версія: «Кольт Супер Експрес».

Чужа Планета

Своєрідні кішки-мишки, де один герой (істота) грає проти всіх космонавтів, хто зазнав катастрофи, і намагається їх зловити.

Мета космонавтів – протриматися до прибуття рятувального корабля. Мета істоти – залишити їх на планеті. У грі багато цікавих карт, які роблять кожну партію такою, що запам'ятовується надовго.

7 чудес

Це гра з основною механікою драфту (вибору карт). Тобто тут ви всі будете ходити одночасно – немає ніякого часу очікування свого ходу.

7 чудес настільна гра

Вибираючи карти на виробництво ресурсів, військові або наукові карти, ви будете розвивати свою цивілізацію та намагатися набрати якомога більше балів.

Маєтки божевілля

Кооперативна гра по всесвіту Г. Ф. Лавкрафта з великими мініатюрами, сюжетними поворотами та, звичайно ж, битвами з чудовиськами з інших світів.

Проходити гру ви будете за допомогою програми на телефоні або планшеті, яка сильно прискорює процес навчання правилам.

Колонізатори

Перша настільна гра для багатьох, що викликає відчуття ностальгії та теплі почуття. Тут є елементи удачі коштом кубика. Взаємодія між гравцями відбувається під час обміну ресурсами та при будівництві на полі.

настільна гра

Дуже хороша гра в компанії з друзями, оскільки багато з них так чи інакше чули про неї або навіть самі грали.

Root («Коріння»)

Асиметрична гра, розрахована на контроль територій. Тут у кожної фракції будуть свої правила та власні умови перемоги. Тому вам обов'язково захочеться пограти за кожну з усіх можливих фракцій.

Комплексна та глибока стратегія з дуже милими складовими.

Манчкін

Круті настільні ігри для компанії дорослих включають елементи інтриги та фентезі, які утримують увагу досвідчених гравців. Саме в цю категорію потрапляє «Манчкин», де зійшлися ельфи та чаклуни, Кальмадзілли та Лицесоси, хафлінги та андеди.

Магічна атмосфера, щедро приправлена дотепними пародіями, не залишає місця нудьзі!

Аліас

Розмовна гра «Аліас 3» чудово розвиває здатність знаходити аналогії. Спробуйте встигнути за пару хвилин пояснити своїй команді якомога більше прочитаних на картках понять, не використовуючи однокореневі слова.

Завдяки багатому комплекту українських та англійських частин мови ви підтягнете знання мов, використовуючи час з великою користю.

Монополія

Хто не знає цю гру? Її знає кожен! Незмінний хіт продажів в усьому світі – настільна гра для дорослих «Монополія».

правила гри в монополію

Вона познайомить вас з основами створення бізнесу. На ігровому полі поступово виникають найбільші корпорації. Вчіться тверезо оцінювати умови угод, прораховувати ризики вкладення капіталу в розвиток підприємств. Не забувайте: поруч конкуренти, які своєї вигоди не упустять.