Від бойових мистецтв, катання на ковзанах, співу, гри на музичних інструментах, малювання і до вивчення іноземних мов – асортимент різних секцій для малюків в наші дні дуже широкий. Це означає, що ваша дитина цілком може мати більш повний соціальний щоденник, ніж ви свого часу. У цій статті ми розповімо, куди віддати дитину в 3 роки, щоб розвинути її інтелектуальні, фізичні, соціальні та емоційні навички.

Що якщо малюк занадто сором'язливий?

Нерідко буває і так, що батьки записують своє чадо в будь-яку секцію, але дитина просто відмовляється приєднатися через свою сором'язливість. Що робити в цьому випадку? Не потрібно хвилюватися. Це звичайна справа, оскільки діти мають різні етапи розвитку.

сором'язлива дитина

Для початку дозвольте своїй дитині просто посидіти та подивитися, як займаються інші діти. Ні в якому разі не примушуйте її включитися та працювати в команді, інакше завдасте психологічну травму й геть відіб'єте будь-яке бажання займатися в майбутньому.

Адаптація може зайняти кілька тижнів, перш ніж малюк захоче приєднатися. Тому запасіться терпінням.

Куди записати дитину в 3 роки: кращі заняття

Коли визначились, що настав час відправлять дитину в гурток, треба вирішити, на який з них дійсно варто витрачати гроші. Звичайно, кращим вибором буде секція, яка сприятиме розвитку вашого малюка.

Якщо ваша дитина захоче вивчати гру на музикальному інструменті, танці або малювання, вона повинна бути зосередженою, запам'ятовувати та слухати. Практика цих навичок потрібна, бо вони будуть дуже корисними в майбутньому.

діти вчаться рахувати

Спортивні гуртки допомагають розвинути координацію, рівновагу, зміцнити опорно-руховий апарат. Командна робота підвищує довіру та сприяє соціалізації дитини в колективі.

Секції бойових мистецтв

Такі заняття найкраще підходять для емоційного й моторного розвитку, а також для сором'язливих малюків, яких слід позбавити від непотрібної скромності та привчити до колективної взаємодії.

Види бойових мистецтв:

  • айкідо;
  • тхеквондо;
  • ушу;
  • карате;
  • дзюдо;
  • джиу-джитсу;
  • греко-римська боротьба;
  • вільна боротьба;
  • самбо.

Звичайно, в ці секції приймають дітей різного віку – в деякі з них з трьох років, в інші проводять набір дітей трохи старшого віку. Шукайте добре продумані гуртки, які чітко пов'язують фізичні та розумові навантаження, щоб крім тіла розвивати також концентрацію, пам'ять і швидкість реакції.

секції бойових мистецтв від 3х років

Бойові мистецтва відмінно підходять для зміцнення довіри. Це дуже дисциплінований вид занять. Діти вчаться розробляти баланс і координацію рухів.

Для мотивації після кожного заняття нагороджуйте свою дитину цукерками або чимось іншим, що вона любить, в якості нагороди за придбані навички – фокус, баланс, командна робота, пам'ять і контроль тіла.

Секції мистецтва та ремесла

Найкраще підходять для розвитку уяви, розробки моторики та вироблення посидючості. Це доброзичливі заняття, де творчість й уява – на порядку денному.

Багато з цих художніх клубів управляються міськими будинками дитячої та юнацької творчості, які часто мають багато досвіду викладання та гарно вправляються з дітьми.

Інші спортивні заняття

Це прекрасний вибір для розвитку опорно-рухового апарату та координації рухів у вашого малюка. Енергія сина або дочки б'є ключем і ви бажаєте направити її в потрібне русло? Запишіть дитину в спортивну секцію, яка стане гарантом її стомлення наприкінці дня.

хлопчики грають у футбол

Шукайте заняття з хорошим обладнанням та кваліфікованими вчителями, які гарантують безпеку дітей та їх залученість в роботу.

Наприклад, такий вид спорту, як футбол, також може бути освітнім для вашої 3-річної дитини. Для хлопчиків це завжди цікаво, до того ж такі заняття вчать працювати в колективі та зміцнюють командний дух. Хтозна, може ваш син – майбутня зірка українського футболу?

Музичні секції та гуртки

Такі секції відмінно підходять для активних і галасливих малюків. Шукайте невеликі класи з педагогами, які тримають інтерес дітей протягом всього часу занять.

Зазвичай діти дуже люблять музику, спів і танці, не кажучи вже про шанс пограти на музичних інструментах. Завдяки цим заняттям малюки отримують розвиток їх мовних і слухових навичок. Музичні класи заохочують їх уяву і розуміння ритму, а використання музичних інструментів допомагає поліпшити координацію у дітей.

Дитячі розвиваючі центри (школи раннього розвитку)

Такі заклади зазвичай набирають в групи дітей від одного року. Це покращена версія дитячого садка, де викладачі працюють з малюками, навчаючи їх читанню, письму, арифметиці та виявляючи сильні сторони малечі.

дитячий колектив на заняттях

Так, досвідчений вчитель зможе визначити переваги вашої дитини, щоб підібрати їй відповідне хобі, і затвердить його з батьками. Обраний вид занять буде проводитися прямо в центрі, що безперечно дуже зручно для мами з татом.

Шукайте школи раннього розвитку з великою кількістю якісного обладнання для дітей та професійними педагогами в штаті. Звичайно, відвідування такого центру – недешеве задоволення, але воно того варте.

Катання на ковзанах

Львівські катки та льодові арени пропонують уроки катання на ковзанах для найменших діточок. Досвідчені інструктори пропонують як групові, так і індивідуальні заняття.

Нерідко відсутність міцної землі під ногами може викликати зворотну реакцію – малюк може злякатися та запанікувати. Тому для початку батькам слід сходити з дитиною на каток самостійно, щоб зрозуміти, чи сподобається їй кататися.

Циркове мистецтво

Ваш малюк може навчитися виконувати циркові прийоми в циркових студіях Львова. Для дітей у віці 3-5 років студії оснащені спеціально адаптованим обладнанням.

діти займаються аеробікою

Завдяки таким заняттям малюки будуть розвиватися не тільки фізично, а й дисципліні, відповідальності, навчаться працювати в команді, та найголовніше – набудуть впевненості в собі. Такі види циркового мистецтва як акробатика, гімнастика, жонглювання, ексцентрика для дітей є дуже цікавими.

Кулінарні гуртки

Ваш малюк, ймовірно, любить наливати, змішувати та випікати, і часто готує щось просте під вашим чуйним керівництвом? Якщо це так, то відправте його до кулінарного гуртка. Так, кулінарні школи й курси Львова набирають в групи навіть маленьких дітей від трьох років.

Під керівництвом кухаря малюки можуть зробити прості та корисні закуски, щоб тут же їх з’їсти або пригостити батьків. Це захоплення в майбутньому може перерости в професію. Хто знає, можливо, у вашої дитини талант і коли-небудь вона стане знаменитим шеф-кухарем?

Плавання

Більшість міських басейнів набирають групи для малюків – ніколи не рано починати. Завдяки організованим рухам і вправам з плавання у дитини працює все тіло – будуть залучені всі м'язи, рухатимуться кінцівки. Це допоможе зміцнити опорно-руховий апарат і розвинути моторику.

малюк плаває у басейні

Деякі організації включають час для ігор в кінці заняття, щоб ваша дитина могла плескатися з іншими дітьми просто для розваги та відпочинку.

Курси іноземної мови

Кращий час для вивчення другої або третьої мови походить у віці від народження та до 12 років. Багато дитячих мовних шкіл у Львові приймають на навчання дітей від 3-х років.

Такі знання допоможуть малюкові в майбутньому – в загальноосвітній школі, у вищому навчальному закладі та, можливо, на роботі.