Будучи найбільшим у світі реєстром породистих кішок з 46 визнаними породами, Міжнародна Асоціація Любителів Котів є авторитетом серед наших породистих друзів і щорічно збирає найпопулярніші породи кішок на основі всесвітньої реєстрації заводчиків. У цій статті представлені найпопулярніші породи кішок в усьому світі за даними за 2020 рік.

Звичайно, зібрані дані не є точною «чисельністю» кожної породи; проте існує кореляція між кількістю зареєстрованих заводчиків кішок і кількістю породистих кішок, що належать домашнім господарствам по всьому світу.

Перевірте, чи входить ваша улюблена котяча порода в список. Ці ТОП 10 улюблених представників сімейства котячих поводяться по-королівськи та тримають голови високо і могутньо, радуючи своїх власників муркотінням і ласкою.

Регдол

Не дивно, що з їх довгою шовковистою шерстю та яскраво-блакитними очима, сімейство котячих породи Регдол очолює список найпопулярніших порід вже котрий рік поспіль.

Регдол, як відомо, розслабляється в людських руках і вбирає всю любов і обійми, які ви можете запропонувати. Ці кошенята добрі, гарно ладнають з дітьми, що робить їх ідеальними компаньйонами для всієї вашої сім'ї.

Екзот

Хоча вони разюче схожі на свою батьківську породу (перську), екзоти, очевидно, більш популярні через їх не дуже вибагливої в догляді шерсті.

Потрібна мінімальна турбота, щоб ці тварини з сімейства котячих виглядали та відчували себе добре. Коли справа доходить до догляду, однієї чистки шерсті на тиждень буде достатньо.

Мейн-кун

Ця найбільша порода мейн-кун заслужено отримала прізвисько «ніжний велетень». Той, хто ніколи їх не бачив, часто дивується з того, наскільки вони великі; самець може важити до 10 кг, його тіло має міцні м'язи.

Іншими словами, цих великих кішок є за що любити! А ще краще те, що у них багато власної любові. Не дивлячись на їх чималий зовнішній вигляд, мейн-куни високо цінуються як одна з найбільш дружніх порід кішок в усьому світі.

Перська

Плоска морда, довге розпушене хутро роблять популярну перську породу однією з найбільш впізнаваних порід у всьому світі. Попри їх царствений вигляд, перси не потребують великої кількості уваги, щоб бути щасливими, і часто найбільше задоволені вашими обіймами на колінах.

Однак довга шерсть цих котів вимагає постійного догляду. Їх слід розчісувати щодня, щоб уникнути появи ковтунів.

Британська короткошерста

Ці красиві, величні кішки підкорили серця багатьох людей. Британські короткошерсті кішки незмінно є однією з найпопулярніших порід у світі.

Вони схожі на плюшевих ведмедиків – як за зовнішнім виглядом, так і по поведінці. Добродушний характер і схильність до ігор зі своїми улюбленими людьми роблять їх прекрасними вихованцями для сімей з дітьми.

Девон-рекс

Це кіт, космічний прибулець чи ельф? Химерна порода девон-рекс змушує посміхнутися при погляді на одного з її представників.

З таким котом в будинку ви ніколи не будете самотніми; девон-рекс наполягає на тому, щоб бути поруч зі своїм господарем. Кішка цієї породи дійсно жадає уваги, і з чарівною зовнішністю тварини їй буде дуже важко не поступитися!

Представники цієї гучної породи відчувають себе комфортно при спілкуванні з людьми, взаємодії з іншими домашніми тваринами або іграшками. Тому обов'язково створіть заохочувальну середу та не плануйте часто залишати їх одних.

Абіссинська

Яскраві, пильні та дуже активні, абіссінці – одна з найрозумніших порід. Вони хочуть бути поруч зі своїми господарями 24/7 і допомагати контролювати все, що люди роблять. Абіссинські кішки дуже добре ладнають з іншими кішками, тваринами й дітьми.

Одна з найстаріших відомих порід кішок, яка до сих пір зберігає свою витончену елегантність через сторіччя. Коти цієї породи відрізняються пишним забарвленням, гнучким тілом і довгими вухами.

Американська короткошерста

Чудова американська короткошерста кішка, як вважають, потрапила в Америку під час знаменитої подорожі та швидко набула популярності завдяки своїй здатності захищати будинки людей від щурів та інших шкідників. Сьогодні вони залишаються популярною породою кішок для сімей по всьому світу, вважаються лагідними та милими тваринами, всупереч тому, що в минулому були нещадними мисливцями.

Тепер, попри мускулисте тіло та квадратні щелепи, американська короткошерста кішка з більшою ймовірністю буде накидатися на брязкальця або летючі іграшки. Інстинкти збереглися, і їх можна використовувати для захопливих ігор з вашим вихованцем.

Шотландська капловуха

Вдало названа шотландська висловуха кішка відома своїми характерними «складеними» вухами – в поєднанні з круглими очима морда цієї кішки часто описується як совина.

Шотландська висловуха зустрічається рідше, ніж інші породи в цьому списку, і в цьому полягає ще одна схожість з її пташиними побратимами совами, багато з яких знаходяться під загрозою зникнення.

Сфінкс

Завершує список найпопулярніших порід кішок «голий» сфінкс – гіпоалергенна порода кішок, відома своїм лисим тілом. Це активні кішки, тому в них повинно бути багато іграшок для розумової стимуляції. Допитливий кіт цієї породи також добре піддається дресируванню.

Оскільки у сфінксів немає шерсті, вони дійсно потребують особливого догляду. Витирання та регулярне купання (через день) забезпечать їм міцне здоров'я та гарний вигляд.