Львів – чудове місце. Це одне з найбагатших міст України з точки зору архітектури та культури. Львів широко відомий у Європі. Його навіть називають «перлиною» Східної Європи завдяки своїй унікальності та красі. Це місто підкорює навіть найвередливіших відвідувачів, які вже багато де побували, а туристи зберігають спогади про нього ще довго після візиту.

топ 10 визначних пам'яток Львова

Найкращі туристичні маршрути по Львову: архітектурні визначні пам'ятки

У Львові мандрівники знайдуть:

  • численні архітектурні пам'ятники;
  • музеї;
  • театри;
  • старовинні церкви.

Тут все просто просякнуте унікальністю. Також є багато кафе та ресторанів, які розташовані прямо на перетині брукованих вулиць міста. Серед головних визначних пам'яток цього місця варто відзначити Львівський оперний театр, Порохову вежу, Ратушу на Ринковій площі, Домініканську церкву, Личаківський цвинтар та багато інших визначних пам'яток.

У старій частині міста знаходиться Ринкова площа. Усі чотири сторони площі оточені 44 будинками, що відносяться до різних стилів та періодів (Бароко, епоха Відродження, Ампір). Ці будівлі зазнали численних реставрацій та реконструкцій, але їх підвали зберегли елементи готичної архітектури XV-XVI століть.

Личаківський цвинтар, заснований у 1786 р., відомий як історико-меморіальний музейний комплекс. На його території представлені роботи відомих архітекторів та скульпторів.

Туристам, безсумнівно, буде цікаво відвідати:

  • Шевчеківський гай;
  • Аптеку-музей;
  • Міський Арсенал;
  • Дослідницьку бібліотеку;
  • Костели та церкви.

головні визначні пам'ятки Львова

Тут також знаходяться музеї, присвячені мистецтву, історії, пивоварінню, етнографії, давньоукраїнським книгам тощо.

Для того, щоб познайомитись зі справжнім українським духом, вам неодмінно слід відвідати метро Львова, а також відпочити в кафе та ресторанах, оформлених в етнічному стилі. Обов’язково спробуйте львівську каву та шоколад – вони дуже смачні.

Культурні канікули у Львові – фантастична архітектура та пам'ятники

Львівський театр опери та балету, Преображенська церква, костел та монастир бернардинів (Бернардинський монастир), залізничний вокзал Львова, а також багато інших місць – всі вони стають об’єктами світової культурної спадщини та залишаються знаковими пам’ятками для Львова та України в цілому.

Видатною пам'яткою архітектури є палац Потоцьких. Наприкінці XIX століття він належав заможній графській родині. Цей палац був побудований у 1880 році за проектом відомих польських архітекторів. Досі зберігається унікальний архітектурний вигляд розкішного палацу. Будівля оточена квітучим садом, тому багато хто воліє відвідувати пам'ятник архітектури в теплу пору року.

Історичним об'єктом більш раннього періоду є палац Корнякта, який вважається справжнім зразком стилю Ренесансу. Палац був побудований у XVI столітті для багатого грецького купця, ім'я якого він носить і досі. На момент завершення будівництва цей палац офіційно вважався найрозкішнішим у місті. Серед основних його особливостей – чарівний італійський дворик. За своїм дизайном він дуже схожий на класичний внутрішній дворик, який можна побачити у Флоренції. Зараз у палаці є музей, а також ресторан. Влітку частину його столів подають у внутрішньому дворику.

Львів визначні пам'ятки

Дуже цікавим історичним місцем є Будинок вчених, який був побудований на одній із центральних вулиць Львова ще наприкінці XIX століття. Спочатку в цій винятковій будівлі, вхід до якої прикрашений скульптурами в античному стилі, знаходилося казино. У 1948 році гарну будівлю зайняла одна з організацій освітньої сфери, під чиїм управлінням вона знаходиться і зараз.

Серед релігійних пам’яток Львова знаходиться собор Святого Георгія. Він був побудований у XIV столітті на місці зруйнованої старої церкви. Цей собор є досить великим архітектурним комплексом з прекрасними терасами, садом, а також Митрополичим палацом та будинком капітулу.

Одним з найбільш незвичайних та вражаючих є Вірменський собор. Він також був побудований в XIV столітті та знаходиться в історичному районі міста. У XII столітті на місці побудови собору знаходилась стара вірменська церква. Зараз середньовічний собор приваблює туристів своїм неймовірним оздобленням. У ньому збереглися елементи середньовічного мистецтва, що містять релігійні артефакти та прикраси з дерева.

Шанувальникам незвичайних екскурсій слід їхати на вулицю Лонцького, де знаходиться стара тюрма. До 1991 року тут знаходився СІЗО, а у 2009 році в його будівлі було відкрито цікавий тематичний музей. Експонати музею розміщені безпосередньо у старих тюремних камерах.

Львів історія та пам'ятки

Як бачите, у Львові дійсно є на що подивитись. Це місто сповнене різноманітними архітектурними будівлями надзвичайної краси, що є історичними та культурними пам’ятками світового рівня.