Це найбільш пізнаваний символ міста. Перша ратуша у Львові була заснована на Ринковій площі в середині 14 століття. Побудована з дерева, вона була знесена вогнем у 1381 році. Нова будівля була зведена на початку 15 століття.

стара будівля львівської ратуші

Сучасна будівля міської адміністрації Львова є поєднанням структури 15 століття та трьох великих прибудов. Кам'яна вежа, що височіє над залом, – друга у своєму роді. Оригінал був зведений у 1619 році, але до початку 19 століття був визнаний нестабільним і знесений. Заміна є точною копією оригіналу.

Як дістатися до міської ратуші у Львові?

Ратуша знаходиться за адресою площа «Ринок», 1. Щоб потрапити на оглядовий майданчик, доведеться подолати цілих 306 вузьких сходинок, але воно того однозначно варто.

У 2008 році місцевий фотограф сміливо використовував дах мерії в якості фону для непристойних фотографій інтимного характеру, які вмить розлетілися всім Інтернетом. Це складне становище змусило місцеву владу вжити більш суворі заходи безпеки, включаючи установку камер спостереження. Посміхнись... за тобою спостерігає охоронець.

Що треба подивитись у Львові?

Висота ратуші Львова становить 65 метрів, це найвищий будинок міської адміністрації в Україні. З нього відкривається чудова панорама старої центральної частини міста. Вхід в башту проходить через ратушу, яка з 1835 року займає почесне місце в центрі площі «Ринок». Щоб потрапити прямо до вежі, слід пройти через офіси міської влади.

Піднявшись по дерев'яних сходах, ви зможете побачити старий німецький годинник, який стежить за часом. Залежно від нього працює дзвін Ратуші, який дзвонить кожні 15 хвилин мелодійним звуком.

З вежі ратуші можна побачити:

  • Собор Святого Георгія;
  • Львівський національний академічний театр опери та балету ім. С. А. Крушельницької;
  • Костел святої Ельжбєти (церква святих Ольги та Єлизавети);
  • пам'ятник поетам – Адаму Міцкевичу та Тарасу Шевченку.

що можна побачити зі смотрової

Потрапити на вершину вежі можна тільки в будні з 9:00 ранку до 21:00 вечора. І для цього вам буде потрібно придбати квиток. Його ціна становить 40 гривень на людину. Касовий апарат знаходиться на 4-му поверсі та від нього ведуть сходи на вершину вежі.