Ви вперше плануєте поїздку на роботу за кордон? Перш ніж приймати рішення, ретельно перевірте довіру до потенційного роботодавця. Шукаючи безпечну роботу за кордоном, варто скористатися послугами надійної компанії. Найкраще вибрати агентство, яке спеціалізується на направленні працівників у певну галузь або на сайті компанії Jobian, де пропонують перевірені варіанти робота за кордоном вакансії.

Компанії, які займаються посередництвом у безпечному та законному працевлаштуванні за кордоном, дбають про всі формальності, пов’язані з виїздом на роботу. Вони організовують житло, гарантують своєчасну виплату заробітної плати, сплачують пенсійні внески та забезпечують соціальне забезпечення. Вони також надають координатора, який може допомогти у разі виникнення проблем.

Перевіряйте інформацію про потенційного роботодавця

Завжди варто користуватися порталами з пропозиціями про роботу, які додатково дозволяють нам перевіряти потенційних роботодавців. Є спеціальні портали із пропозиціями про роботу по всьому Європейському Союзу. Там ви знайдете всю інформацію про роботу та компанії, які вас цікавлять. Ви також можете знайти певну компанію безпосередньо через браузер або побачити, як виглядає їх штаб-квартира завдяки картам Google.

Робота за кордоном – що варто знати

Іноді умови перебування та звичаї в інших європейських країнах зовсім інші, ніж в Україні. Перед від’їздом спробуйте прочитати - у книгах, журналах чи в Інтернеті - про країну, де ви маєте намір працювати. Чим більше ви знаєте, тим легше вам буде адаптуватися до умов там, і тим безпечнішим буде ваше перебування за кордоном. І ніщо вас не здивує і не здивує. Також переконайтеся, яка ситуація на ринку праці в країні, куди ви їдете, та як регулюється працевлаштування іноземців. Пам’ятайте, що не всі держави-члени ЄС пропонують роботу без додаткових формальностей. Якщо ви хочете легально працювати за межами Європейського Союзу, тоді вам точно знадобиться дозвіл на роботу.

Договір найму

Тут теж потрібно бути обережним. Деякі європейські країни дозволяють усні форми трудових договорів. Однак, щоб бути впевненим, що ви працюєте законно і хочете захистити себе, вимагайте письмового договору від роботодавця. Тоді вам неодмінно знадобиться закордонний документ, і ви матимете на ньому гарантію умов працевлаштування. Пам’ятайте, якщо ви не знаєте мови, попросіть когось про допомогу, щоб усе зрозуміти.

Зверніть увагу на зарплату

Зарплата - це перше, на що ми звертаємо увагу, переглядаючи пропозиції про роботу. 

  1. Перевірте, чи це валова чи чиста сума, чи маємо ми право на надбавки, і чи отримаємо ми додатковий заробіток у вигляді надурочних робіт і чи буде вона виплачена. 

  2. Також потрібно звернути увагу на те, що таке тижневий ліміт часу, тобто скільки ви будете працювати на тиждень і в які дні. 

  3. Також варто перевірити, отримуватимуть вам зарплату за тиждень або за повний місяць. Іноді способом додаткової винагороди є виплати працівникам у вигляді, наприклад, транспорту, безкоштовного проживання, харчування, мовних курсів або забезпечення обладнанням та робочим одягом.