В цій статті ми поговоримо про те, як почати свою справу, будучи при цьому працевлаштованою людиною. У гонитві за мрією про власний бізнес, маючи основну роботу, не закидайте справи. Якщо ви вирішили поєднувати основну роботу з власною справою, це не привід ставитися до робочих обов'язків упівсили.

Як відкрити свою справу коли маєш роботу

Майте на увазі: поки що ви залежите від свого роботодавця, адже саме він забезпечує вам стабільний дохід, на який ви живете і плануєте відкрити бізнес. Тому плануйте відкриття власної справи, не нехтуючи обов'язками на основній роботі, інакше просто залишитеся ні з чим.

Навчіться планувати свій час

На перший погляд, вам здається, що вільного часу, щоб зайнятися відкриттям своєї справи, немає. Але чи так це? Проаналізуйте свій день. Невже ви кожну мить зайняті чимось важливим? Або все-таки любите відволікатися на телевізор і комп'ютерні ігри?

Якщо ви будете приділяти своєму проекту по дві години на день і по п'ять у вихідні, в місяць вийде 80 годин, а це два робочі тижні. Вивчіть тайм-менеджмент, він допоможе вам навчитися планувати свій час, щоб домогтися успіхів у реалізації нових ідей.

Вчіться комунікувати

Часто успішним підприємцем стає не той, хто пропонує унікальний продукт, а той, хто вміє розповісти про переваги свого товару. Для цього потрібно вміти розуміти людей і спілкуватися з ними, а також:

  • просувати свій продукт на ринку;
  • укладати контракти з партнерами;
  • переконувати покупців, що ваш товар їм дійсно необхідний.

Тому, якщо ви хочете свою справу й думаєте, з чого почати, то перш за все проаналізуйте, наскільки ви вмієте встановлювати контакт з іншими людьми. Якщо досвіду поки мало, не впадайте у відчай, спробуйте потренуватися, влаштуйтеся менеджером по реалізації товарів, або сходіть на тренінг, де вчать успішним продажам.

Тренінг для розвитку підприємницького мислення

Ваша мета – відточити навички грамотного продавця. Саме вони в майбутньому допоможуть вам отримувати прибуток з торгівлі власним продуктом або послугою.

Розвивайте підприємницьке мислення

Людина звикає до певного способу мислення, тому якщо ви довгий час були виконавцем, то складно в одну мить кардинально перебудуватися, перестати чекати чужих вказівок і почати діяти самостійно. Почитайте книги, в яких успішні підприємці діляться своїм досвідом. Спілкуйтеся на форумах, вбирайте в себе інформацію, щоб поступово змінити своє мислення.

Якщо ви поки думаєте, з чого можна почати свою справу, то пориньте в бізнес-середовище, щоб воно почало трансформувати ваші свідомість і поведінку, налаштовуючи на прийняття самостійних рішень і на зняття внутрішніх обмежень.

Вивчіть свою ідею для бізнесу зсередини

Найкращий спосіб підготуватися до відкриття своєї справи – це на практиці вивчити всі її нюанси та тонкощі. Якщо ви плануєте відкрити кафе, то спочатку попрацюйте адміністратором або офіціантом. Хочете магазин одягу? Для початку влаштуйтеся продавцем і отримаєте необхідний досвід.

Помічайте все деталі та особливості, записуйте те, що здається важливим. Цілком можливо, що доброзичливці поділяться з вами фінансовими даними або бізнес-кейсами, які стануть у пригоді при відкритті власного бізнесу.

Вивчайте бізнес-плани проектів, подібних до вашої ідеї. Їх можна знайти в Інтернеті у вільному доступі. Ви хоча б будете мати уявлення про всі етапи відкриття власної справи.

Підрахуйте, скільки потрібно грошей для реалізації бізнес-ідеї

Думка про те, з чого почати свою справу, якщо немає грошей, відвідує багатьох людей. Однак далеко не кожна людина реально розуміє, яким стартовим капіталом потрібно володіти, щоб відкрити свою справу.

Такий підхід можна сміливо назвати дилетантським. Не маючи досвіду в бізнесі, не варто братися за реалізацію проектів, які вимагають серйозних фінансових вкладень. Для початку спробуйте втілити в життя ідею, яка не вимагає великого стартового капіталу. Але в будь-якому випадку прорахуйте всі можливі витрати та врахуйте ризики. Не варто відкривати свій бізнес на останні гроші чи кошти, взяті в кредит, під заставу або позичені у близьких людей.

Будьте готові до невдач

На жаль, немає страховки від невдач. Можливо, ваш бізнес відразу почне приносити прибуток, але економічна ситуація та запити людей подібні рулетці – немає стабільності або стовідсоткових гарантій надійності.

Не бійтесь невдач при відкритті своєї справи

Якщо ви все-таки хочете відкрити свою справу і думаєте, з чого почати, то будьте морально готові до невдач. Не впадайте у відчай і не опускайте руки. У підприємницькому середовищі є багато прикладів, коли тільки після декількох спроб бізнес ставав успішним і почав приносити прибуток.