Багато користувачів мережі Інтернет не хочуть читати текст. Формат відео набагато простіший для сприйняття. Клацаєш на червоний трикутничок і дивишся собі в екран. Інформації отримуєш стільки ж, тільки швидше й легше. Дуже часто людина вже в пошуковому запиті шукає саме відеоролик на потрібну їй тематику. І, звичайно ж, потрапляє на Youtube.

Розкрутка YouTube каналу

Якщо ви не хочете, щоб ця частина користувачів відвалилася від загального трафіку, який ви отримуєте з Інтернету, тоді відеоблог треба розкручувати та просувати. Хочете дізнатись, як розкрутити ютуб канал? Розкрутка на Youtube будується, в першу чергу, на класичних прийомах SMM-маркетингу. Розповімо про них докладніше.

Контент – всьому голова

Якісне наповнення блогу – це основа основ SMM. Контент повинен бути:

 • регулярним. Інформаційне поле змінюється вже не кожен день, а кілька разів за добу. Якщо ви не готові періодично публікувати нові записи, а збираєтеся робити це раз від разу – про популярність відеоблогу можна забути. Як часто потрібно заливати нові відео? Залежить від ваших технічних можливостей. Досвідчені влогери радять робити це два-три рази на тиждень. Насправді це дуже багато. Записати та змонтувати хороший відеоролик – це вам не котика у «ВКонтакте» запостити. Тому для початку цілком прийнятна цифра – 1 відео на тиждень;
 • корисним. Як оцінити користь, яку людина отримає від перегляду відео? Та дуже просто: з нього кожен глядач повинен отримувати відповіді на конкретні питання. Тому спочатку визначитеся, на яку цільову аудиторію ви розраховуєте. Якщо у вас інтернет-магазин – публікуйте огляди новинок каталогу, інформацію про акції та знижки, новини виробників, порівняння товарів різних брендів. Якщо займаєтеся маркетингом і просуванням – викладайте відеокейси та інтерв'ю успішних бізнесменів, відеоуроки, розкривайте в відео корисні фішки та секрети;
 • якісним. Знімати відеоролики на телефон – дурний тон. Тільки професійна камера, кваліфіковане знімання та монтаж. До 50% користувачів закриють ролик через кілька секунд, побачивши зображення з заваленим горизонтом, зроблене на вебку. Відразу скажемо – на хороший ролик потрібні гроші. Розкид цін великий – від 500 до 2500 гривень в середньому. Тому відразу закладайте в рекламний бюджет ці витрати;
 • цікавим і оригінальним. Знімати стандартні відео на заїжджені теми – так собі ідея.

Користувач ютуба

Вибирайте теми, інформації по яким поки небагато, а пошукових запитів досить для залучення трафіку. Якщо таких тем немає – подавайте інформацію так, щоб глядачеві було цікаво дивитися.

Просування каналу на Youtube

Поки що про ваш канал толком ніхто не знає, тому його потрібно почати розкручувати. Це робиться в кілька етапів. Розглянемо їх:

 • Оптимізація відео. Для того, щоб ролики краще знаходились пошуковими системами й внутрішнім пошуком самого Youtube, вони повинні бути правильно оформлені. Почнемо з назви запису. Вона повинна бути інформативною, зрозумілою та містити ключові запити – теги. Те ж саме з описом ролику. У нього теж треба включити метаінформацію. Але не переборщіть з ключовими словами. Якщо напхати в опис занадто багато тегів, ваша відеозапис не потраплятиме в списки схожих роликів Youtube. А це дуже важливо: дуже часто користувачі натикаються на запис при перегляді аналогічних всередині YT. Поставите однакові ключові слова в усі записи – і схожими на ролики будуть тільки ваші власні.
 • Заклик до дії – Call to action. Навіть топові блогери не гребують звернутися до глядачів з проханням поставити лайк і підписатися на канал. А також повідомити про інші свої сайти та акаунти в соцмережах. Правда, тут важливо мотивувати людину. Не просто «Підпишіться на наш канал», а «Підписуйтесь, тисніть сердечко та першими дізнавайтеся свіжу інформацію про знижки, розпродажі та спеціальні пропозиції».
 • Розповідайте про канал на інших своїх ресурсах. Посилання на ваш Youtube повинні бути всюди: на офіційному сайті, у групах соцмереж: ВКонтакте, Facebook і Instagram – всюди, де тільки можна. Якщо у вас не один, а кілька каналів на Youtube, робіть перелінковку один на одного. Крім того, на всіх перерахованих сайтах потрібно публікувати ролики з каналу на Youtube. Знову ж із закликом до дії та залучування формату: «Ще більше корисних відео з тематики ви зможете подивитися на нашому Youtube-каналі».
 • Обмінюйтеся посиланнями з іншими блогерами. Звичайно, просити крутого влогера згадати ваш канал у себе в відео нерозумно. Звертайтеся з цим пропозиціям до влогерів вашої «вагової категорії». Тобто повинні приблизно збігатися кількість підписників і цільова аудиторія каналів. В цьому випадку вам не відмовлять – ніхто не буде нехтувати безкоштовним піаром.
 • Реклама на розкручених ресурсах або у лідерів думок. Якщо топові влогери безкоштовно нічого робити не будуть, то за гроші – цілком. Щоправда, реклама у них коштує недешево. Кількість їх аудиторії дуже велика і може доходити до 1,2 мільйона. Головне тут – потрапити в цільову аудиторію.
 • Контекстна реклама в пошукових системах Яндекс і Google. Для того щоб замовити таку, необхідно звернутися до фахівця або в маркетингове агентство. В результаті посилання на канал з'являться на перших місцях в результатах пошукової видачі.
 • Реклама на самому «Ютубі». Таких варіантів декілька. Це можуть бути короткі рекламні паузи всередині роликів, заставки на головній сторінці або реклама на початку відеозапису. Є можливість прицілювання – так реклама потрапить в вашу ЦА і спрацює ефективніше.

Як можна швидко та безкоштовно розкрутити свій канал YouTube

Наостанок дамо ще кілька порад щодо ведення та ефективного просування Youtube-каналу:

 • Проводьте прямі трансляції. Це хороший спосіб підвищити інтерес старих глядачів і залучити нових. Підписники отримують повідомлення про початок Life-передачі та приєднуються до подій «тут і зараз»;
 • Просувайтеся в соціальних мережах. Можна вибудувати партнерські відносини з пабліками, де «сидить» ваша цільова аудиторія, щоб вони розміщували відео разом із посиланням на ваш канал. Зрозуміло, що групи, які мають від 100 000 аудиторії, візьмуть за це гроші, а невеликі спільноти обмежаться взаємними репостами та розміщенням посилань;
 • Переоптимізуйте ролики. Інтерес до старих записів досить реально підвищити. Для цього можна змінити назву, підправити опис або заставку;
 • Аналізуйте канали конкурентів. Подивіться, які відеозаписи з вашої тематики знаходяться в топі пошуку. Вивчіть, як вони оформлені, як відзнятий і змонтований матеріал, що написано в описі. І сміливо застосовуйте ці прийоми в інших своїх роликах.

І остання порада. Головне в рекламі – вона повинна покривати вкладені кошти. Якщо канал обходиться в копієчку, а прибутку не приносить, це означає, що з ним щось з ним не так.

Завжди відстежуйте ефективність за допомогою наскрізної аналітики, корегуйте матеріал і тоді ваш канал даватиме відчутну вигоду. Удачі в просуванні!