Транспортування хворих є окремою сферою медичної допомоги і відбувається за усталеними протоколами.

Транспортування хворих: загальні правила

Головна задача при перевезенні хворого у лікарню – стабілізувати його стан і максимально покращити його. Тому з пацієнтом обов’язково мають бути присутні поряд професійні медичні працівники, які спеціалізуються на конкретній хворобі чи ушкодженнях і можуть надати фахову допомогу.

Серед основних правил перевезення хворих можна виділити наступні:

-          В жодному разі не полегшуйте стан хворого в описі диспетчеру – він має чітко розуміти реальний стан хворого і спрямувати фахову бригаду для супроводу;

-          Перенесення хворого до транспорту здійснюється найчастіше за допомогою м’яких носилок;

-          Для транспортування хворих використовується спеціальний транспорт – реанімобіль;

-          Транспортування хворих здійснюється лише за умови відсутності протипоказань;

-          Протипоказаннями виступають активна фазу інфаркту, травма хребта, ушкодження внутрішніх органів і внутрішня кровотеча. В такоу випадку на місце виїжджає спеціаліст (кардіорог, хірург) і здійснює огляд і надає першу медичну допомогу.

Правила транспортування потерпілих здійснюється за чітко оформленими медичними протоколами.

В залежності від причин, транспортування хворих може бути плановим та екстреним.

Планове перевезення передбачає транспортування хворого на обстеження у лікарню і назад додому. У такому випадку можна домовлятись про транспорт і присутність медичної заздалегідь. В такому випадку інколи виникає необхідність транспортування хворого в інше місце для огляду висококваліфікованим спеціалістом із іншого медичного закладу.

Екстрене транспортування хворого виникає при гострому захворюванні чи травмі. В такому випадку необхідно доставити хворого якнайшвидше до медичного закладу, щоб перша медична допомога була надана оперативно. В такому випадку не потрібно мешкати і одразу варто викликати спеціальну бригаду та транспорт для перевезення пацієнта – кожна хвилина очікування може ускладнити його стан і коштуватиме дуже дорого його здоров’ю.

Яким має бути транспорт для транспортування потерпілих

Для перевезення хворих і постраждалих використовується спеціальний транспорт, обладнаний необхідним медичним обладнанням для можливості здійснення невідкладних заходів. Такий автомобіль має спеціальну конструкцію, яка зводить до мінімуму негативний вплив тряски на дорозі і дозволяє максимально стабілізувати пацієнта. Такий транспорт називають реанімобілем.

Сучасний реанімобіль в обов’язковому порядку обладнаний апаратом штучної вентиляції легень, кардіомоніторами, великим запасом кисню, іншою медичною апаратурою та необхідними медикаментами. Також транспорт для перевезення хворих укомплектований спеціальними вакуумними матрацами, сучасними носилками, фіксаторами для стабілізації положення хворого.

Ще одна характеристика реанімобілів – широкий салон для зручності знаходження всередині транспорту лікарів і створення комфортних умов для надання невідкладної допомоги при здійсненні перевезень. Реанімобіль обов’язково має додаткове автономне підключення до джерел електроенергії для потреб обладнання, встановленого у салоні автомобілю. 

Наша компанія провонує широкий парк сучасних комфортабельних реанімобілів, укомплектованих усім необхідних обладнанням, за цілком доступною ціною. Ми гарантуємо, що перевезення хворих реанімобілем – найбезпечніших спосіб транспортування.

Компанія Автомедик https://avtomedic.com.ua/