Підлогове опалення не обов'язково буде працювати в приміщеннях, де є часті перепади температури. Для того, щоб тепла підлога працювала на повну, треба визначити кімнати, в яких найбільш вигідно її встановлювати.

Буває, що роблять підігрів підлоги в будинку у всіх кімнатах, але це рідкість. Зазвичай обігрів встановлюється тільки в частині приміщень, а в інших встановлюються традиційні радіатори. Чому? Чи варто використовувати підлогове опалення у всьому будинку?

Тепла підлога

Підлогові покриття

Однією з характеристик установки для підігріву підлоги є її висока термічна інерція, тобто дуже повільна реакція на зміну кількості тепла, що досягається від джерела тепла (наприклад, котла або теплового насоса). Час, що минув з моменту включення нагрівача, до тих пір, поки буде досягнуто тепло в областях з підрахунком підігріву підлоги вимірюється в годинах. Точно так же, коли опалення відключено, підлога зберігає тепло протягом довгого часу.

Враховуючи цю особливість теплої підлоги, можна здогадатися, де вона необхідна.

Електропідгрів підлоги

Де в будинку не роблять підігрів підлоги?

Підігрів підлоги через його інерцію є не дуже хорошим рішенням в приміщеннях, які використовуються періодично. Коли ви їх не використовуєте, ви можете знизити температуру, тим самим знижуючи витрати на опалення. До таких приміщень відносяться ванна кімната, кухня, коридор.

Часто роблять теплу підлогу в спальнях, щоб мати можливість зранку стати на теплу підлогу. У цій ситуації для економії електроенергії краще вмикати обігрів підлоги на ніч. Таким чином ви зможете топити вночі, доки низькі тарифи на опалення, а вдень насолоджуватися теплою підлогою.

Підігрівач підлоги також не підходить для приміщень, де меблі або коврові покриття займають значну частину підлоги, оскільки вони перешкоджають обміну теплом між підлогою і навколишнім середовищем. Особливо ті, які стоять прямо на всій поверхні підлоги (великі шафи, масивні дивани та стільці), а не на ніжках.

Перешкодою в розташуванні теплих підлог також може бути тип підлоги. Якщо ви плануєте закінчити підлогу масивним дерев'яним паркетом або товстими дошками, ви повинні віддати перевагу радіаторам на стінах. Деревина, особливо товста, є хорошим ізолятором і якщо укладається на підігрів підлоги, що значно знижує її теплову ефективність. Крім того, вона чутлива до змін вологості і під впливом тепла може висохнути.

Тому вам потрібно подумати про те, де встановити теплу підлогу, де радіатори і де - коли це необхідно - і те, і інше.

Тепла підлога Рівне

Де необхідна тепла підлога?

Найкращим варіантом встановлення теплої підлоги будуть кімнати, в яких ви проводите найбільше часу. Це може бути вітальня, де збирається ввечері вся сім’я. Спальня, де ви проводите третину свого життя. Тепла підлога створить додатковий комфорт в місцях, де немає коврових покриттів – в проходах. Таким чином ви зможете доповнити основну систему опалення теплою підлогою, та насолоджуватися приємним мікрокліматом протягом всього року.

Якщо ви хочете, щоб обігрів підлоги був встановлений правильно і підвищував комфорт вашої оселі, звертайтеся до спеціалістів. Якщо вас цікавить тепла підлога Рівне і область, то компанія «КУБ «Моноліт» монтує підлогове опалення в короткі терміни і за доступною ціною.