Сучасна поезія в Україні http://vysokiy.kiev.ua/ переживає новий етап розвитку. У широкого загалу вкотре пробуджується інтерес до поетичного слова й рідної мови. Читачі прагнуть дізнаватися не лише про визнаних поетів минувшини, а й про тих людей, котрі намагаються творити прекрасне, живучи поряд з нами. Саме тому нині поети мають неабиякі шанси знайти власну аудиторію, вкотре нагадати про красу мови, та й просто самовиразитися, знайшовши однодумців.

сучасна українська поезія вірші

Якщо аналізувати поезію з технічної точки зору, то сучасний світ відкриває і перед літератором, і перед його читачами безмежну кількість цікавих для сприйняття виражальних засобів. Широке метафоричне поле, різнобарвні епітети, розмаїті техніки римування – усе це дає змогу інакше поглянути на звичні почуття, передавши та прочитавши їх у віршованих рядках.

Поет з Києва Олександр Високий – людина, яку не потрібно переконувати в красі української мови. Він присвятив свою творчу діяльність поетичному слову, і на сьогоднішній день устиг видати вже чимало книг. «Диво наших почуттів», «Кохання світ безмежний», «Без кохання жити неможливо»… Ці та інші книги автора знайомлять читачів з його світоглядом, розкривають усю глибину проживання літератором власних романтичних почуттів.

«Образ твій вигадувати не стану», – так звертається до коханої жінки поет-романтик, стверджуючи, що цінує її без прикрас. Він ніжно освідчується своїй земній музі, передаючи в римованих рядках власне захоплення.

Будучи вірним темі кохання, Олександр Високий не прагне надто розпилюватися на інші тематики. Його творчість промовисто свідчить читачеві – світ кохання настільки багатогранний та цікавий, що здатний подарувати поету невичерпну радість і натхнення.

«Любити серцем» – саме так називається одна з книг Олександра Високого, котра є важливою частиною його доробку. Красномовна назва цієї книги свідчить – кохають не мозком, не очима, не звичкою. Саме найглибші сердечні порухи визначають те, якою ж стане історія двох закоханих.

У власній творчості поет прагне до чуйності, ніжності, відвертості. Поміж сучасного світу, який часто є хаотичним, надто динамічним, а іноді й незрозумілим, острівці любовної лірики випливають з-за горизонту, немов оазиси спокою й гармонії. Саме так Олександр Високий робить свій внесок у те, аби світ сьогодення ставав бодай трохи добрішим та більш ліричним.