Коли ми були маленькими, питання про те, в який дитячий сад йти, взагалі не стояло. Звичайно ж той, що поруч. Ну або, в зв'язку з відсутністю вільних у ньому місць, наші батьки влаштовували нас в сад, що знаходиться далі від дому. Сьогодні ситуація докорінно змінилася. Багато сімей, що володіють середнім і вище середнього доходами, вибирають між державним і приватним дитячим садом. Велика кількість як фізичних осіб, так і підприємців розглядають можливість відкриття бізнесу в цій ніші.

Давайте розглянемо явні і неявні переваги приватних дитячих садів і розберемося, чому попит на них з боку батьків буде тільки рости.

Тут ви можете ознайомитися з перевагами приватного дитячого садка для батьків і малят.

Але давайте спочатку про мінуси. Вірніше, про мінус, оскільки він фактично тільки один. Плата в приватному дитячому садку завжди буде вище, ніж у державному. Правда, якщо включити сюди різні офіційні та неофіційні додаткові платежі, гроші, витрачені за додатковий час викладачів і т. д., картина стає вже не такою очевидною.

Але головне не це. За все в цьому світі треба платити, і все коштує грошей. Хтось купує найдешевшу їжу або взуття, відпустку проводить на дачі, а хтось заробляє гроші, і його задовольнить тільки найкраще. В даному випадку мова йде про найважливіше, що у нас є, — наших дітей. З цієї точки зору плата за приватний дошкільний заклад є мінусом для тих, хто просто не може зібрати на нього гроші.

На https://shkolaradosti.ua/ua/ читайте більш докладніше про плюси, які не вичерпуються наведеним нижче переліком.

1. Індивідуальний підхід до кожної дитини. І це не декларація, а факт. Середній розмір групи становить 7-10 чоловік, що приблизно в 3-4 рази нижче, ніж у державному дитячому саду. Природно, що і вихователі, і викладачі приділяють дітям набагато більше часу.

2. Матеріальна база. Завдяки зовсім іншому бюджету, приватні дитячі сади закуповують найкращі меблі, іграшки, методичні та освітні матеріали, спрямовані на розвиток дітей.

3. У більшості випадків відсутнє саме поняття «черга», немає необхідності писати кудись заяви, чекати відповіді і т. д. При наявності вільних місць питання зазвичай вирішується протягом робочого дня.

4. Харчування. У мережі приватних садів працюють власні кухні, які займаються не розігрівом обідів, привезених з комбінатів громадського харчування, а приготуванням різних страв на місці, зі збереженням великої кількості корисних речовин і вітамінів, а також смакових властивостей тільки якісних продуктів.

5. Максимальна увага спрямована на розвиток талантів у дитини. Навчання іноземним мовам, заняття хореографією, відвідування басейну, малювання і т. д. проводяться з урахуванням задатків кожного з дітей. Діти, які займалися в секціях та пройшли підготовку до школи, відчувають себе в неї впевнено, зазвичай на голову перевершуючи своїх однолітків.

6. Високопрофесійний персонал проходить дуже ретельний відбір, перевірку і навчання. В приватні дитячі установи приходять працювати люди, які не тільки володіють потрібною кваліфікацією, але, що ще важливіше, люблять дітей. Випадки жахливого поводження з дітьми вихователів державних дитячих садків, які іноді стають надбанням гласності, тут апріорі неможливі.

7. Атмосфера приватного дитячого закладу. Цей пункт випливає з попереднього. Діти дуже добре почувають себе там, де вони бажані, де їх люблять і чекають. Діти часто не хочуть йти додому з батьками, ще не награвшись з друзями.

8. Безпека — найважливіший пункт, що хвилює батьків. І він відпрацьовується в приватних дитячих садках на всі 100%. Наявність власної служби охорони захищає дітей від неадекватних відвідувачів. Наявність камер на всіх входах і виходах завжди дає чітку відповідь, де дитина.