Напевно, багато модниці, приходячи в ювелірні магазини, затримувалися біля вітрин з прикрасами зі срібла. Холодний блиск металу причаровує жінок витонченістю і якоюсь надзвичайною містичної красою. Ланцюжки, кулони, каблучки, сережки для пірсингу набувають останнім часом все більшу популярність. Залежно від дизайну можна підібрати срібні прикраси до літнього сарафана, і до вечірньої сукні. Вишукано виглядає срібло в тандемі з камінням, виграшно підкреслить шкіру блондинок і брюнеток. І це далеко не всі переваги місячного металу.

Але іноді можна почути й таке: від срібних сережок зачесалися вушка. В чому справа? Відповідь проста: ви придбали підробку. Тому бажаючи потішити себе прикрасою з срібла, поставтеся до вибору серйозно. Прислухайтеся до деяких порад, щоб придбана річ доставила вам задоволення.

Гарнитур арт. 405

Купуйте прикраси з дорогоцінних металів в спеціалізованих магазинах. Часто куплені на ринках Єгипту, Туреччини, Тунісу виявляються фальсифікатом. Справа в тому, що неякісні вироби, як правило, в своєму складі мають цинк. Він може викликати алергічні реакції.

Насамперед визначтеся з ціною. По дорозі в магазин зайдіть в банк і поцікавтеся вартістю срібла за 1 грам. Зрозуміло, що ціна готового виробу буде перевищувати вартість металу в злитку. Не купуйтеся на сумнівні «акції», під час яких вам запропонують купити срібні вироби за ціною, що дорівнює вартості металу. Це, швидше за все, буде бракована, неякісна річ, виріб з низьким вмістом срібла або тільки покрита ним.

Зверніть увагу на відбиток, який позначає пробу дорогоцінного металу. Цифра повинна бути не нижче 925 і вказує на те, що у складі виробу чистого срібла не менше 92%. Подивіться на бирку: на ній вказаний вага виробу, а також назва вставок з каменів, якщо такі Кілька простих способів перевірки срібла:

 - Срібло має високу теплопровідність. Тому якщо ви опустіть його в гарячу воду або інтенсивно потрете в руках, відчуєте, що метал нагрівся.

 - Проведіть по виробу голкою. Вона не залишить слід.

 - Капніть трохи йоду. Якщо ви не побачите ніяких змін срібло сьогодення. Виріб, що має у своєму складі цинк, почне змінювати колір.

 - Потріть виріб у руках. Річ, яку видають за справжню, залишить слід на шкірі. Те ж саме правило: у разі від ланцюжка на шиї залишається темна смужка зніміть прикраса.

 - Використовуйте для «іспиту виробу» мазь, виготовлену на основі сірки. Якщо через деякий час

Ось тепер, озброївшись знаннями, сміливо ступайте купувати срібну прикрасу.