Низький рівень заробітних плат змушує українців їхати на заробітки в інші країни. Найпопулярнішою є Польща, оскільки знаходиться близько. Туди їдуть люди різного віку і спеціальностей: вчителі, менеджери, банкіри, будівельники і т.д. Всі, кому потрібна робота і хто готовий працювати. Але якщо ви раніше працювали в офісі, то надіятися на те, що в Польщі зможете влаштуватися на аналогічну посаду не варто. За спеціальністю працюють технічні спеціалісти (програмісти, зварювальники, водії і т.д.), для яких не обов’язково знати польську мову. Для всіх інших, хто не знає польської, відкриті робітничі вакансії.

Якщо ви вирішили поїхати на заробітки в Польщу, то краще звернутися в агентство з працевлаштування за кордоном. Влаштуватися на роботу в Польщі офіційно можна через МКС. З вами укладуть договір про надання послуг і допоможуть з вибором вакансії і оформленням документів. Співпраця з агентством це ваша «страховка». При виборі посередника з працевлаштування за кордоном перевірте, чи має агентство ліцензію з посередництва у працевлаштуванні за кордоном МСПУ. Зробити це можна на офіційному сайті Міністерства соціальної політики України.

Як виїхати на роботу в Польщу?

Після отримання Україною безвізового режиму можна їхати в Польщу на роботу маючи при собі тільки біометричний паспорт і заяву від роботодавця про намір працевлаштувати іноземця (Oświadczeniе в zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi). Альтернативою заяви є дозвіл на роботу (zezwolenie на práce). По безвізу можна знаходитися на території Польщі до 90 днів на кожні 180 днів. Для багатьох польських працедавців цей термін замалий і вони не захотять брати вас на роботу.

Другим варіантом виїзду на роботу в Польщу є поїздка по робочій візі. Віза може оформлятися на півроку або на рік. Для отримання робочої візи необхідні такі документи:

  1. Оригінали і копії внутрішнього паспорту і закордонного;
  2. Заповнена анкета на отримання візи;
  3. 2 фотографії;
  4. Страховий поліс;
  5. Заплатити візовий збір (18,5 євро), якщо документи подаєте через візовий центр;
  6. Лист-підтвердження реєстрації при подачі через візовий центр.
  7. Оригінал і копія запрошення на роботу (Oświadczenie o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi) або дозволу на роботу (Zezwolenie na pracę cudzoziemca)

Хто може поїхати на роботу в Польщу?

Мігрувати на заробітки в Польщу може будь-який повнолітній громадянин. Головне – це бажання працювати і не мати проблем зі здоров’ям. Сподіватися на те, що ви нічого не будете робити і отримувати високу заробітну плату не варто. У більшості випадків польські роботодавці шукають працівників, які готові працювати фізично.