Ролети потрібно обов’язково регулярно доглядати для того, щоб вони якомога довше зберігали свій вигляд. Варто займатися їхньою чисткою хоча би раз, а то й декілька разів на рік. Багато хто здає ролети до хімчистки, щоб позбутися зайвих клопотів, проте наші корисні поради допоможуть вам заощадити гроші.

Що варто врахувати?

Незалежно від того, чи є ваші жалюзі брудними та чи мають вони багато пилу, важливо тримати їх у чистоті. Ніколи не занурюйте їх у ванну: деякі матеріали можуть бути очищені таким чином, що механізм конструкції почне іржавіти.

Не варто використовувати вакуум для чищення жалюзі, які добре не прикріплені. Ви можете пошкодити пристрій. Уникайте того, щоб покласти тканинні ролети до пральної машини. Із часом матеріал буде зношуватися, і вони можуть потьмяніти та втратити гарний вигляд. Тканинні моделі все ж таки краще віднести до професійного хімчистки, щоб не ризикувати.

Є окремі поради для чищення венеціанських, римських і вертикальних жалюзі.

Венеціанські жалюзі

Жалюзі, виконані з ПВХ або алюмінію, часто зберігають багато пилу. Ви можете використовувати тканину з мікрофібри, але чиста бавовняна шкарпетка, натягнута на руку, допоможе вам виконати роботу в рекордно короткий термін.

По-перше, занурте шкарпетку в миску з теплою водою та розчином для чищення. Перед тим переконайтеся, що він не містить подразників. Далі викрутіть шкарпетку, поки вона не висохнула.

Покладіть руку всередину, і, починаючи обробляти зверху та донизу, одночасно очищайте кожну решітку з обох сторін – зліва направо. Таким же способом можна очищати і ролети день ніч, але не мочити. Зауважте, що цей метод не рекомендується і для дерев'яних жалюзі.

Є деякі спеціально розроблені пристрої для очищення окремих ламелів. Вони – наче кліпси з губкою зсередини, що зчеплять кромки. Переміщаючи їх уздовж решітки, ви забезпечите одночасне очищення верхньої та нижньої частини, що дозволяє економити час.

Вертикальні ролети

Вертикальні конструкції не потребують особливого обслуговування, оскільки вони не схильні збирати стільки бруду та пилу. Витирання вологою ганчіркою повинно видалити забруднення, однак суттєве очищення потребує більше часу.

Просто зніміть кожен із ламелів (вертикальних "рейок") із дужок, і протріть область вологою ганчіркою. Щоб запобігти псуванню механізму, змащуйте його двічі на рік, використовуючи кремнієвий спрей (не те саме, що WD 40). Це буде змащувати конструкцію, забезпечуючи гладку роботу – без дратівливих скрипів.

Римські штори

Складена тканина римських жалюзі в стилі акордеон особливо схильна до пилу та фарбування. Використовуючи спеціальну насадку до оббивки, звикайте пилососити, щоб вони не мали пилу. Це стосується й ролетів день ніч.

Коли справа доходить до стійких плям, то вам потрібно діяти більш обережно. Використайте вологу тканину та трохи засобу для видалення плям, щоб м'яко вивести забруднення. Проте пам’ятайте, є ризик, що це пошкодить римські штори. Також замість плями може залишитися надто чисте й світле місце, а це зробить решту конструкції брудною на вигляд.

Якщо у ваших римських штор є кілька великих плям, можливо, варто розглянути можливість їх прийому до хімчисток. Це дасть вам не тільки більш стабільну обробку, але також зменшить шанси пошкодження тканини.

 

Будьте уважними та обережними, дотримуючись порад. Правильний догляд за конструкцією дозволить вам продовжити термін експлуатації ролетів і повернути їм гарний вигляд.