Резервом ліків найчастіше користуються українці, яким призначені рідкісні імпортні препарати. Коли у цілому місті лишається єдиний екземпляр потрібного лікарського засобу, не хочеться ризикувати: адже його можуть викупити перш, ніж ви доїдете до аптеки. Проте ви можете зарезервувати будь-який препарат, не обов’язково рідкісний. Тоді ви не тільки будете впевнені, що остання упаковка не зникне із аптеки, але й зможете отримати ліки поза чергою. Як знайти та забронювати потрібні медикаменти?

Оформити резерв можна за телефоном або онлайн

Пошук препаратів через довідку аптек

Перевірити наявність ліків в аптеках Львова, Тернополя, Вінниці або будь-якого іншого міста можна за допомогою довідкової аптек. До появи інтернету довідку надавали за телефоном, але тепер достатньо відкрити на комп’ютері чи смартфоні один з сервісів для порівняння цін чи перевірки наявності ліків, вписати в строку пошуку назву препарату — і отримати вичерпну інформацію. На екрані відкриється перелік аптек, де ліки наразі є у продажу, до того ж ви зможете порівняти ціни.

Електроні сервіси вказують не тільки вартість лікарських засобів, але також адресу і телефон аптек. Зв’яжіться з аптекою за телефоном і забронюйте ліки. Таку послугу надають практично всі продавці лікарських засобів, а деякі мережі навіть дозволяють оформити резерв через офіційний сайт. Наприклад, послугу онлайн-бронювання надає мережа аптек “911”, “D.S.”. Проте, перш ніж зарезервувати упаковку, порівняйте ціни на препарат у різних мережах: не варто зупинятися на якійсь певній аптеці тільки тому, що там є опція онлайн-резерву.

Якщо резерв можна оформити онлайн, чому б не замовити ліки через інтернет з доставкою? Існує законодавче обмеження на продаж лікарських препаратів онлайн. Звісно, ви можете придбати чи замовити якийсь засіб через інтернет, проте забирати його доведеться не на пошті, а у найближчій аптеці. Будьте обережні із продавцями, що пропонують доставку на домашню адресу, адже вони не можуть забезпечити належні умовні транспортування ліків. Замовляти доставку варто лише тоді, коли ліків немає у вашому місті, але їх можуть привезти з іншого.

Попросіть провізора перевірити наявність ліків у інших аптеках мережі

Резерв у мережевих аптеках

Якщо ви завжди купуєте необхідний засіб у найближчій аптеці, і раптом його не виявилось, поцікавтеся у провізора, чи немає ліків у інших аптеках мережі. Провізор легко може перевірити це за допомогою корпоративної бази даних, і якщо ліки десь є, вказати вам адресу аптеку і кількість упаковок. Якщо залишився єдиний екземпляр препарату, і є ризик, що його купить хтось інший, попросіть провізора забронювати його для вас. Провізор зателефонує колегам і попросить притримати ліки: ви отримаєте або номер бронювання, або талон, за яким викупите препарат.

Іноді препарати зникають з продажу. Так відбувається, коли імпортні ліки затримуються на кордоні через розмитнення, виробник переоформлює ліцензію чи готує новий договір з імпортером. Якщо склалася така ситуація, ви можете дібрати аналог препарату: більшість медикаментів мають аналоги з подібним хімічним складом. Краще проконсультуватися з лікарем, проте можна знову звернутись до довідкових сервісів: зазвичай, окрім порівняння цін, вони також пропонують послугу добору препаратів-аналогів.