Сьогодні існує дуже багато закладів харчування, які пропонують суші та роли, а набори для їхнього приготування доступні в більшості магазинів. Для деяких ця японська страва стала улюбленою, зокрема для багатьох українців.

У більшості міст функціонує доставка суші Львів теж не є виключенням. Зокрема у Львові користується попитом доставка суші Катана. За відгуками клієнтів у компанії дуже великий вибір суші та ролів та приємні ціни.

Вчені вважають, що той факт, що японці є однією з найбільш здорових націй у ​​світі, напряму пов'язаний із особливістю їхньої традиційної кухні. У середньому японський раціон складається з сирої риби, овочів і рису, вони містять відносно небагато жиру. Їжа з цих продуктів вважається здоровою.

Як результат – показники захворювань серця серед японців є одними з найнижчих у світі. Нещодавно вчені в Японії виявили, що суші з ароматизованим рисом, сирою рибою та овочами можуть навіть захистити курців від раку легенів. Головне, аби вони були правильно приготовані.

Професор Тосіро Тіццакі, який очолював дослідження, сказав: "Японці люблять свіжу рибу, особливо суші. Ми вважаємо, що саме тому, відсоток захворювання японців на рак легенів становить на дві третини менше ніж у англійців, хоча вони курять приблизно однаково.

Деякі спеціалісти, які досліджують рак, вважають, що відмова від паління є найкращим запобіжним кроком. Але при цьому фахівці стверджують, що часте споживання свіжої риби та овочів знижує ризик виникнення захворювання.

Які властивості мають інгредієнти для суші?

У середньому кожна людина в Японії щоденно споживає близько 100 грамів риби. Переважно вживаються такі страви як суші, темпура та сашімі. Омега-3 жирні кислоти в рибі поліпшують роботу серця та покращують кровообіг. Тим не менш, риба може мати багатьох паразитичних черв'яків. Тож вона повинна бути правильно приготована, щоб переконатися, що всі черв'яки та їхні яйця загинули.

Рис є основою раціону японців. Це хороше джерело енергії, яке постачає білок до організму. Вже протягом тривалого періоду рис використовують для лікування розладів травлення. Наприклад, він іноді допомагає у полегшенні діареї. Вишуканий білий рис містить менше поживних речовин, ніж коричневий. Але у складі останнього є фітинова кислота, яка блокує всмоктування заліза та кальцію в організм.

Васабі – це зелена паста, яку часто подають із суші, свого роду японський еквівалент гірчиці. Васабі також приносять користь для здоров'я. Вчені в Японії виявили сполуки у складі цієї речовини, що називаються ізотіоціанатами. Вони можуть вберегти зуби від карієсу. Також було визнано, що ця паста допомагає запобігти раку та утворенню тромбів, якщо його вживати регулярно.

Японці століттями їли морські водорості. Вони додають їх у великій кількості у свій раціон завдяки концентрованому мінеральному вмісту. Близько чверті японських страв містять водорості для посилення смаку. Сушені листи загортаються навколо рису та овочів, щоб утворити суші. Вони багаті йодом, життєво важливою для здорової щитовидної залози міддю, кальцієвим залізом і магнієм.

Чим особливі додатки для суші

Імбир – популярний підсилювач смаку японських страв. У японців прийнято вживати його, коли вони доїдають один вид суші, перш ніж переходити до наступного. Широко відома спеція має терапевтичний ефект. Вона не менш сприятлива для травлення, ніж норі. Імбир часто призначають для запобігання морської хвороби.

Також вважається, що він захищає організм від захворювань органів дихання та застуди. Його вживають для послаблення метеоризму, а жування імбиру може полегшити зубний біль. Перше дослідження показало, що імбир міг полегшити симптоми хвороби Рейно, що викликає болісні оніміння пальців рук і ніг.

Соєвий соус виготовляється з ферментованих соєвих бобів. Він широко використовуються в японській кулінарії. Тим не менш, соус має дуже високий вміст солі. Тож його вживання слід уникати тим, хто має підвищений кров'яний тиск чи дотримується дієти, яка передбачає наявність у раціону продуктів із низьким вмістом натрію.

Є певні переваги, пов'язані з більш частим споживанням продуктів, багатих соєю. Вважається, що вони захищають від раку, серцево-судинних захворювань і навіть остеопорозу. Але краще одержати сою з молока або тофу.

Тверда ікра риби широко використовується в японських суші. Хоча вважається, що вона багата на омега-3 жирні кислоти, що захищають від серцевих захворювань, ікра також має високий рівень холестерину, тому її не слід споживати в великих кількостях. Як правило, вона містить близько 90 калорій на 100 грамів порції та є багатим джерелом білка.

Інгредієнти суші мають дуже багато корисних властивостей. Дозоване вживання цієї страви, якщо вона правильно приготована, може принести користь Вашому здоров’ю та зміцнити імунітет.