Останнім часом все частіше на вантажних автомобілях, задіяних в різних вантажоперевезеннях, зустрічаються крани-маніпулятори і все рідше ми бачимо старі стрілові крани, це пов'язано з численними плюсами використання маніпуляторних версій. Безсумнівно, даний вид вантажопідйомного обладнання на порядок зручніше, надійніше, компактніше і головне безпечніше. У даній статті ми розглянемо основні переваги та недоліки крано-маніпуляторних установок.

Переваги.

Основним плюсом даного обладнання є його компактність в транспортному положення (в складеному стані), їх розміри становлять в середньому 2-3 метра в ширину і 1,5-2,5 метра у висоту. Такі габаритні розміри дозволяють встановлювати маніпулятори за кабіною або на задньому звисі рами вантажівки, при цьому залишається достатньо місця для монтажу кузова. Завдяки цьому немає необхідності використовувати два автомобіля, як раніше (одна вантажівка з краном, друга з платформою, в яку проводиться завантаження), все це поміщається на одному невеликому вантажному автомобілі. Такий варіант досить практичний в умовах, де місце для проведення навантажувальних робіт обмежено.

Наступною важливою перевагою таких установок є безпека. Всі без винятку виробники проводять велику кількість випробувань, постійно вдосконалюючи системи безпеки. Такі установки просто не пустять на ринок будь-якої країни, якщо вони не будуть відповідати всім нормам і стандартам безпеки. КМУ комплектують системами, які сигналізують про перевантаження на певному вильоті, що запобігає поломку і що ще важливіше перекидання вантажівки при навантаженні.

Також більш зручним зробили і управління маніпуляторами, воно проводиться за допомогою декількох важелів (кожен відповідає за свою площину і висунення стріли в довжину), які розташовані по обидва боки установки. Це дозволяє операторові робити навантажувальні роботи, спостерігаючи за процесом з боку. Для тих, хто звик керувати процесом з сидіння на установці, виробники передбачили додаткову опцію, яка передбачає установку сидіння з важелями. Ще однією приємною додатковою конфігурацією, яка значно полегшить виконання навантаження є управління за допомогою мобільного додатку або пульта дистанційного керування.

Ще одним великим плюсом кранів-маніпуляторів є їх універсальність. За рахунок різноманітного вибору навісного обладнання вони підходять для різних сфер бізнесу, починаючи від звичайної завантаження, закінчуючи виконанням висотних або бурових робіт. За рахунок універсального кріплення для навісного обладнання, можна мати один маніпулятор і використовувати його для виконання великого спектра завдань в сільському господарстві, лісовій промисловості, комунальних роботах, бурінні, у військових потребах, гірничодобувної промисловості і т.д.

Один з найбільших асортиментів навісного обладнання для гідравлічних маніпуляторів пропонує італійський виробник Fassi. Вони пропонують спеціалізовані моделі для багатьох сфер бізнесу, порівняно недавно вони почали поставляти свою продукцію і на територію нашої країни. На ресурсі fassi.com.ua ви можете ознайомитися з модельним рядом компанії, комплектуючими і варіантами поліпшення установок. На сайті можна ознайомитися з готовими рішеннями на різних видах шасі, скористатися універсальною формою підбору, в якій необхідно ввести потрібну вантажопідйомність і максимальний виліт стріли, а система сама підбере моделі, що відповідають вашим параметрам і задачам. Якщо ви не фахівець в даному питанні, то краще звернутися до менеджерів за консультацією, вони допоможуть підібрати оптимальний варіант і якщо є така необхідність, проконсультують з вибором шасі.

Недоліки.

Такі установки мають і свої мінуси. Першим з них є використання рідини для роботи крана. При зміні температурного режиму можуть виникнути деякі проблеми з роботою установки. При низьких температурах масло в системі може згущуватися, це знизить продуктивність. Робота при високих температурах також може вплинути на продуктивність, рідина в системі може перегріватися, в зв'язку з чим доведеться робити невеликі перерви. Але цей недолік дуже відносний на території нашої країни. В системі використовується універсальна рідина, так що перераховані варіанти можуть виникнути при температурах порядку -40 ° C і + 40 ° C, які на території нашої країни зустрічаються досить рідко.

Другим недоліком кранів-маніпуляторів є їх висока вартість, сама установка коштує досить дорого, монтаж її на шасі теж, а в формування вартості входить ще і ввезення на територію нашої країни (вітчизняних виробників поки немає), а вартість розмитнення такого обладнання досить висока.

Відео презентація італійського виробника кранів-маніпуляторів Fassi