З наближенням весни в думках у кожної господині не тільки як зробити комфортними умови в дачному будиночку, а й облагородити навколишню територію. У цьому плані краще благоустрою території висадкою квітів - і не придумаєш. Але які ж види квітів найкраще приживуться і будуть радувати господиню, її домочадців і гостей неперевершеним ароматом і своєю чудовою насиченою кольоровою гамою?

Ознайомитися з різновидами квітів можна в модних журналах, де яскраві картинки екзотичних квітів привертають увагу, спонукають до негайного придбання подібної краси, але поспішати не слід. Дане питання вимагає обдуманості і особливого до нього підходу та готовності на експерименти і тоді непоказна на вигляд територія точно перетвориться на веселкове, що грає всіма фарбами і позитивне місце відпочинку.

На що звертаємо увагу

Перед тим як розбити клумбу чи квітник слід проаналізувати склад ґрунту, в якому будуть рости квіти, сонячність ділянки і вологість. Невибагливі і світлолюбиві види росли, такі як ехінацея чи лілія добре приживуться навіть на надмірно сонячних ділянках. У той же час герань, папоротники, більшість декоративних рослин краще ростуть в напівтіні.

Тривалість життєвого циклу

Це наступний важливий фактор при виборі квітів. Всі садові квіти можуть бути багаторічними або однорічними. Якщо розглядати витратна час на їх догляд, то він однаковий, а ось по економії коштів на насінні і розсаді - очевидна. Наприклад, зараз у Львові маленький пакетик насіння квітів в середньому буде коштувати близько 10 грн, а цибулини фрезії коштують в одному з онлайн-магазинів від 3 грн за штуку.

Багаторічні класифікуються на дві групи:

• стійкі до температурних перепадів і відмінно зимують у ґрунті

• потребують перенесення їх на зимовий період в певні сховища

Допускається висаджування однорічних і багаторічних на одній клумбі, при цьому важливо для краси оформлення підбирати їх за розміром та кольоровою гамою. Якщо ви формуєте клумбу, то високі квіти радимо саджати по центру. А якщо квітник, то варто висаджувати сходинками.

Однорічні квіти характеризуються яскравим та довгим цвітінням, наприклад петунії після посіву вже через декілька тижнів радують око бутонами і цвітуть аж до середини осені. Великою популярністю користуються вюнкі ліаноподібні види квітів, вони красиво обплітають альтанки або паркан, ідеальні для ландшафтного дизайну.

Низькорослі чорнобривці, лобелія, ешольція прекрасні для оформлення садових доріжок і альпійських гірок, як і карликовий флокс і портулак. Для оформлення ділянки розглядаються рицина і петунія. А посадка календули та ехінацеї і сад прикрасить, і послужить лікарським засобом при необхідності. Цікавим рішенням буде і влаштування газону з волошок і маків, а півонії, айстри та жоржини - виглядають чудово, де б їх не висадили.

Дачну ділянку прикрасять і квіти, висаджені в вазонах. Братки, агератум, петунія - будуть всюди актуальні, і біля альпійської гірки, і вздовж присадибних доріжок, і біля лавок.

Троянди, що виділяють ніжний, ні з чим незрівняний аромат, обов’язково стануть «родзинкою» на будь-якій ділянці. Фіалки, здавалося - б невеликі яскраві квіти, у вечірній час поширюють навколо себе такий аромат, що хочеться перебувати поблизу всю ніч. Слід згадати хости і декоративні трави, без яких садові ділянки виявляться незавершеними.