Гашишем називають цілий ряд психотропних речовин, що виробляють із смол коноплі. Смола знаходиться у верхівках рослини та частково на стеблах. Спресовану речовину викладають у бруски, які потім використовують для куріння.

Походження та розповсюдження

Помилково гашишем називають марихуану, але у виробництві цих двох наркотичних продуктів є відмінності. Марихуана – це спресовані частини коноплі, зазвичай використовують листки, суцвіття, стебло та насіння. Для гашишу потрібна лише смола канабісу із липких верхівок рослини.

У смолах міститься найбільша концентрація активної психотропної речовини – тетрогідроканнабіолу, тому цей різновид наркотику вважається найсильнішим серед тих, що вироблять із коноплі.

Слово “гашиш” із значенням “трава” має арабське походження, з чого можна зробити висновок, що цей наркотичний продукт завезений до інших країн зі Сходу.

У мусульманських країнах вживання гашишу вважається поширеним навіть у наші часи. Це пов’язано з тим, що алкоголь не являється популярним “антистресовим” засобом з релігійних причин.

Незважаючи на те, що у східних країнах є поширеною думка, що гашиш розслаблює розум, на відміну від алкоголю, який приводить до агресії, всі наркотики з коноплі дуже шкідливі для організму людини і негативно впливають на роботу багатьох життєво важливих внутрішніх органів, а також психіки.

Гашиш вживають у різних країнах світу, тому його зовнішній вигляд варіюється залежно від країни-виробника. Наркотик може бути у брусках від сірого до майже чорного кольору.

Найбільшим експортером гашишу у світі є Афганістан, а вираз “афганська трава” став синонімом найсильнішої і найефективнішої по дії наркотичної речовини з канабісу.

Вплив на організм

Наркотики з коноплі мають приблизно однаковий вплив на організм, їх дія відрізняється в залежності від вмісту тетрогідроканнабіолу у речовині. Гашиш вважається одним з найсильніших наркотиків цієї групи.

По якій симптоматиці можна зрозуміти, що людина знаходиться під впливом гашишу?

  1. Затуманений погляд, почервонілі білки очей та розширені зіниці.

  2. Рум’янець на щоках або навпаки, блідість шкіри обличчя.

  3. Уповільнені або навпаки метушливі рухи, надмірна жестикуляція.

  4. Посилений апетит та спрага.

  5. Тахікардія, підвищений тиск або навпаки понижений.

  6. Поведінка зазвичай непритаманна людині: агресія, підозра, страх або недоречний сміх.

  7. Сонливість, втома, апатія.

Куріння коноплі починається у підлітковому віці і може перерости у справжню залежність, якщо не почати завчасне лікування. Симптоми згодом посилюються, переростають у стани, притаманні будь-якій залежності. Наприклад, гарний настрій змінюється депресією, сонливість – безсонням, а апатія – агресією, якщо не вдається знайти жадану речовину.

Прийнято вважати, що куріння коноплі не призводить до фізичної залежності, але психічна адикція може стати настільки сильною, що за нею з’явиться і справжня фізична потреба у курінні гашишу.

При появі перших симптомів залежності потрібно почати лікування.

Як розпізнати залежність?

Людина не бачить задоволення ні в чому, крім куріння наркотику, з’являються нав’язливі думки знайти нову дозу, а якщо залежний не має власних коштів на це, він може знайти їх злочинним шляхом.

З кожним разом потрібна все більша доза, щоб досягти знайомих відчуттів.

Куріння наркотиків на основі каннабіолу призводить до порушень психічних процесів, таких як: пам’яті, мислення, а також знижується рівень інтелекту, з’являється ризик серцево-судинних захворювань, та розладів у роботі дихальної системи.

При виявленні симптоматики залежності необхідно почати лікування у спеціалізованому закладі.

Лікування від залежності

В клініці “ReSense” залежного від гашишу лікують комплексними методами http://resens.com.ua/likuvannya-narkomaniyi/ , поєднуючи медикаментозну та фізичну терапію.

Термін лікування залежить від тяжкості адитивного стану. У деяких випадках достатньо психотерапевтичних сеансів та прийому антидепресантів, транквілізаторів та препаратів для зняття абстинентного синдрому.

Часто застосовується трудотерапія, цей заклад вважається найбільш дієвим.

Методі терапії може призначити тільки лікар, що займається конкретним випадком наркотичної адикції.

З залежністю на перших етапах можна боротися у домашніх умовах, але слід все одно проконсультуватися у спеціаліста. Професійний лікар-нарколог може призначити препарати, що знімуть апатію, депресивний стан, безсоння, що допоможе переключити психіку залежного з думок про жаданий наркотик на щось інше, більш конструктивне.

Підліткам корисно займатися творчістю, відвідувати гуртки або секції, щоб не мати часу на деструктивну діяльність.