Найважливіше без чого не може обійтися жодна господиня на кухні - це кухонні гарнітури, які бувають декількох видів і в сучасному дизайні існує кілька типових варіантів планування. Це приміщення в будинку є найпопулярнішим, тому важливо оформити його так, щоб в ній було затишно всім членам сім'ї. Вибір меблів величезний, можна купити стандартну модель або від виробника кухні на замовлення за індивідуальними розмірами. Але які вони бувають?

Різновиди меблів і конфігурації

Існує багато моделей, але основними вважаються:

  • Гарнітур з острівцем. Він являє собою таку планування, де у середини кухні розташовується панель, витяжка, а іноді і мийка. До неї можна підійти з усіх боків, при цьому вам забезпечена повна свобода дій. Концептуальна ідея такого планування в тому, що всі функціональні предмети переносяться в центр, а шафи розташовані уздовж стін, в них вміщується вся начиння. Таким чином, острів стає центром готування.

  • Прямокутний. У цьому варіанті, є невеликі, але зручні можливості для господині. Є можливість розмежувати столову і кухонну зону, наприклад за допомогою, барної стійки. У кухонну зону стійка може розкриватися відкритими або закритими полицями, розміщеними під стільницями. У вузькій кімнаті мало варіантів для зонування, з цим доводиться миритися, тому в такій кухні, можна передбачити маленький столик.

  • В П-образному варіанті меблі розміщується вздовж стін приміщення. Таке планування зручна компактністю і місткістю.

  • Один з поширених видів розміщення меблів це Г-подібна розстановка. У цьому варіанті, зручність полягає в розстановки побутової техніки та меблів під прямим кутом, тому такий варіант буде особливо зручний для середніх і маленьких кухонь. В такому плануванні особливу увагу приділяють кутах, їх намагаються максимально використовувати. Можна встановити кутову мийку, або поворотний механізм, в підлоговому шафі. Намагайтеся, щоб кут був функціональний.

  • Положення меблів в лінію, частіше розставляють в маленьких кімнатах або у великій кімнаті, де довгу стіну можна зайняти кухонним гарнітуром. У цьому варіанті збільшується місце під навісні шафи. Вся техніка розташовується в один ряд. Така кухня виглядає витончено і не громіздко.

Отже, кухонні гарнітури мають різну форму і різне планування. При цьому можна додати, що вони бувають виготовлені з різних матеріалів: натуральне дерево, ДВП і МДФ. Так само потрібно знати, що і стільниці у них відрізняються, вони бувають з натурального або штучного каменю. Відповідно і ціни у них відрізняються, тому і гарнітур своєї мрії, можна купити як економ класу так і люкс класу, і всі вони ідеально доповнюватимуть дизайн кухні.