Не так давно Польща уклала угоду соціального страхування з Україною. Окрім того, такий документ був підписаний з Молдовою, Македонією, США, Канадою, Австралією та Південною Кореєю. Робота в Польщі мала вигідні умови і до того, однак нововведення приваблюють набагато більше працьовитих українців.

Для громадян України це означає одне - легальна робота в Польщі та реєстр у Фонді соцстрахування - пенсійні виплати у майбутньому. Більше того, українці зможуть отримувати пенсії на рівних умовах з поляками. Такий крок зі сторони Польщі позитивно вплине на їх ринок праці та стабілізацію економіки.

Серед умов, необхідних для отримання пенсії - досягнення пенсійного віку та внески в Управління соціального страхування Польщі.

Система працюватиме наступним чином: кожен період легальної роботи фіксуватиметься обома державами, а розмір майбутніх виплат вираховуватиметься згідно страхового стажу. Так, кожен може впливати на розмір пенсійних виплат та регулювати його згідно власних потреб.

Окрім того, Польща знижує пенсійний вік, який з 1 жовтня становитиме 65 років для чоловіків та 60 років для жінок. Серед іншого, багато поляків не підтримують таку думку та обурюються, звинувачуючи владу у популізмі. За їх словами, 60 років це не старість, тож людина може й надалі працювати.

За законами Польщі, найменший пенсійний стаж для чоловіка - це 25 років, а для жінки - 20. Щодо України, тут поступово підніматимуть його і до 2028 року пенсію можуть очікувати лише ті, хто матиме стаж більше 35 років. Сьогодні мінімальний робочий стаж в Україні рівноцінний польському.

Польща неодноразово пробувала зацікавити іноземців роботою на своєму ринку, адже багато поляків їдуть працювати у Західну Європу. Серед іншого, нещодавно були підняті мінімальні заробітні плати, тож тепер кожен українець отримуватиме від 2000 злотих в місяць, а це 500 доларів.

Більше того, польська влада пішла на зустріч українцям та підписала новий закон, який буде чинний з 1 січня 2018 року. У законі розписані спрощені процесії отримання роботи на території Польщі. Крім того, держава чітко фіксуватиме робочі запрошення, які з початку 2018 року будуть вартувати 30 злотих. Рух запрошень та їх реалізація контролюватиметься адміністрацією при владі.

Робота в Польщі - це вигідний крок у майбутнє, адже відтепер Ви дійсно можете не турбуватися про старість - вона у надійних руках.