работа за кордономБажання розвиватись та вдосконалюватись притаманне будь-якій освіченій людині. І межі даного розвитку вже давно вийшли поза кордони однієї держави. Від’їзд до інших країн на роботу став тим кроком, який відкривав нові можливості, створював перспективи та давав шанс підкорити нові висоти.

Але для отримання легальної роботи в європейській країні потрібно пройти не одне коло бюрократичних та паперових перешкод. Зробити це самотужки не завжди вдається без втрат, як матеріальних, так і моральних.

З прийняттям безвізового режиму сотні українців знову замислились про роботу в закордонних фірмах та установах з надією, що тепер зробити це значно простіше. Але чи так це насправді?

 

Хто не ризикує, той приходить до мети першим

Якщо говорити про найбільш цікавий для українців напрям офіційного працевлаштування – Польщу, то тут потрібно мати відповідну національну візу категорії D, яка видається виключно на підставі, серед інших документів, офіційного запрошення працедавця. Крім того, запрошення після набуття чинності з 1 червня цього року змін у законодавстві Республіки Польща, має відтепер бути погоджене Ужендом Праці за місцем розташування роботодавця, а не лише зареєстроване там як це було раніше. Таке погодження на працевлаштування іноземця роботодавець може отримати лише після спливу 21-денного терміну розміщення його вакансії на внутрішній біржі праці (Місцевому Центру Зайнятості) та за умови відсутності охочих працювати на ній громадян Польщі.

Той, хто розказує про відсутність ризиків в пошуках роботи за кордоном або вдало обійшов підводні камені, або знає проблему суто теоретично. Адже насправді опинитись на нелегальному становищі в чужій країні – задоволення не з найбільших. А примусова депортація є досить реальною для шукачів пригод.

А тепер уявіть шлях, на якому немає неочікуваних пасток, розчарувань та небезпек? Думаєте, що такого не буває. Ми спробуємо вас переконати.

 

Офіційна допомога та гарантії

Перш ніж вирушати у подорож до нових звершень важливо розуміти, що здійснювати цей крок потрібно максимально виважено та лише після з’ясування всіх пов’язаних із цим питань. Найголовнішим з них є дотримання всіх передбачених законодавством відповідної країни для цього процедур. І починатись це має ще в Україні.

Якщо претендент хоче насправді отримати легальну роботу, то йому все одно доведеться стикатися з місцевим управлінням праці. У більшості країн Шенгену, включаючи Польщу, обов’язковою умовою є відсутність місцевих кандидатів на посаду. Тому лише через певний термін (у Польщі це 21 день) ваш роботодавець матиме змогу запропонувати вам офіційне оформлення трудових відносин.

Як же убезпечити себе від недобросовісних посередників та, власне, працедавців? Відповідь лише одна: звернутись до фахівців, які мають не лише значний досвід, але й знання та юридичну підтримку в даній сфері.

Міжнародна Компанія Праці «WORK EXPRESS EUROPE» Sp. z О.О., головний офіс якої розташовано якраз у м. Краків, в Польщі має Certyfikat na prawo zatrudnienia № 14746. Це означає повну та беззаперечну довіру уряду до даної компанії та дозвіл на проведення відповідної діяльності.

Окрім консультаційної допомоги та інформування про вакансії, як це часто буває в інших компаніях, «WORK EXPRESS EUROPE» Sp. z О.О. гарантує своїм клієнтам наступні можливості:

 

  • юридичний супровід процесу працевлаштування;

  • підбір вакансій індивідуально, згідно з вашими уподобаннями;

  • спілкування з роботодавцями та узгодження спірних моментів;

  • постійний контакт з клієнтами 24/7;

  • довгострокова співпраця;

  • велика база вакансій;

  • подальша допомога в отриманні Карти Побиту.

Замість післямови

Загалом, більш детальну інформацію щодо порядку офіційного працевлаштування за кордоном можна знайти, звернувшись за контактами WEE Ukraine, яка здійснює прямий набір працівників за кордон та, відповідно, може також надати корисні поради з питань працевлаштування, порядку перетину кордону з країнами Шенгенської Угоди (Європейського Союзу) та перебування на їх території. Компанія має Ліцензію на здійснення посередництва у працевлаштуванні за кордоном відповідно до Наказу Міністерства праці та соціальної політики України № 1534.

Отже, стає зрозумілим, що сьогодні цілком реально отримати легальну роботу в Польщі без вигадування надскладних та незаконних схем.