Літо у розпалі, а це - довгоочікуваний час відпусток. Збираючись у подорож, спершу, ми не забуваємо взяти із собою свого головного супутника - фотоапарат. Відпустка дає багато унікальних можливостей зафіксувати ті незабутні моменти, які ми потім будемо згадувати та ділитися враженнями з друзями. Але, можливо ви вже замислювалися - як же зробити такі фотографії, щоб вони були яскравими та незабутніми?

Тож, нумо поговорімо про те, що можна зробити, щоб з'йомка у відпустці була не тільки приємною, але і залишила чудові фотографії, які будуть нагадувати вам про незабутню відпустку.

По перше, заздалегідь подбайте, щоб у вас були необхідні аксесуари:

Зверніть увагу на місткість вашої SD карти, краще, щоб вона могла вмістити як набагато більше кадрів, щоб було що видалити та залишити.

Не забудьте взяти додатковий акумулятор для камери.

Щоб захистити фотокамеру від шкідливих впливів, обов'язково візьміть сумку для фотоапарата.

Щоб забезпечити гарну якість фотографій, вам знадобляться фільтри для об'єктивів, які посилюють колір та прибирають відбивання світла. Такий фільтр називається - поляризаційний фільтр. Також, не зашкодить наявність штатива (трипод) та накамерного спалаха

Тож, якщо у вас все це є, поговоримо що і як фотографувати у відпустці.

Найкращий час для фотоз'йомки - ранок або майже вечір, коли сонце неактивне. Вдень, при яскравому сонці, на ваших фотографіях будуть різкі тіні. Але, якщо у вас немає вибору, то краще застосувати спалах, він прибере непотрібні тіні.

Якщо ви фотографуєте портрет - найкращим вибором буде об'єктив з фокусною відстанню 50-85 мм. Фотографуючи людину у весь зріст, піклуйтесь про те, щоб камера була на рівні людини, тож, якщо людина сидить на лавці - вам теж краще трохи присісти.

Не фотографуйте людину біля високого пам'ятника, так вона виглядатиме маленькою мурахою, краще нехай відійде ближче до вас.Якщо світло перебуває за спиною моделі, увімкніть спалах, він прибере тінь. Слідкуйте за тим, щоб сонце не було за спиною фотографа, бо фотографія буде здаватися плоскою, краще щоб сонце світило під кутом 45 градусів.

Не бійтеся експериментувати з ракурсами, шукайте варіанти, одна і та ж картинка буде виглядати по різному, якщо подивитися під різними кутами, пізніше ви оберете найкращий варіант, а інші видалите.

Якщо ви фотографуєте місто і будинки - краще не знімати знизу, ліпше буде, якщо ви підніметеся на рівень середнього поверху будинку.

Якщо ви замислили зробити гарну вечірню з'йомку, то найкращий час - це за 30-40 хвилин до повної темряви, коли видно не тільки вогні, а і людей, машини. Встановіть камеру на штатив, увімкніть режим нічної з'йомки.

У відпустці усі мають чудовий настрій, купа посмішок та радощів, тому ви маєте чудову можливість змінити стандартні нудні пози на дещо креативне. Підстрибніть, танцюйте, посміхайтесь. Пробуйте і насолоджуйтесь кожною миттю. Намагайтеся сфотографувати ті самі почуття, тоді, при подальшому перегляді фотографій у майбутньому, ви будете згадувати не тільки мить, а й почуття.

Спробуйте фотографувати коли вас не бачать. Такі кадри мають свою "родзинку", передають справжній настрій та атмосферу, бо люди виглядають справжніми, не намагаються зобразити нікого й нічого. Саме в такі миті можна зафіксувати щирі посмішки.

Завжди носіть камеру з собою, щоб не упустити момент. Будьте спостережливими, найчастіше, такі моменти трапляються несподівано, у вас "під носом". Тоді ви зможете зробити оригінальні кадри.

Якщо ви поїхала у відпустку в іншу країну, то пам'ятайте - кожна країна має свої характерні риси: їжа, місцеві жителі і їх одяг, архітектура, тощо. Тому, цікавіше робити не просто сюжетні фотографії, а цілі підбірки на різноманітні теми.

Сподіваємось, що ви скористуєтесь нашими порадами, та фотоз'йомка у відпустці принесе вам не тільки задоволення, а і багато нових вражень. А коли ви вдома будете переглядати фотографії, то будете знов і знов згадувати ті приємні миті вашої відпустки.