як відмити тротуарну плиткуПісля того, як Ваш двір перетворився на казкову, доглянуту садибу, через якийсь період часу завжди виникне питання: чим же очистити або помити вашу тротуарну плитку, тобто видалити сміття, бруд, старий цемент. Начебто заняття на перший погляд не складне, але повірте нашому досвіду, до цієї проблеми треба іноді підходити теж професійно. Попереджуємо вас, що мийку високого тиску ні в якому разі не можна використовувати. Саме вона може нашкодити цементним швам, вимивши просипку. А ще гірше – зруйнувавши верхній шар плитки і навіть вимити фарбу самої плитки.

Поради що-до миття поверхні тротуарної плитки

Буває прикро, коли наша улюблена плитка забруднилася, і ця поширена скрізь ситуація нас зовсім не радує. Але, за словами вирбників тротуарної плитки, це не привід для засмучення, тому ми дамо вам кілька порад, як правильно боротися з цією проблемою.

Існує кілька природних і будівельних забруднень плитки.
До природних відноситься: бруд, сіль, цвіль.
До будівельних: цемент, сажа, фарба, масло.

Звичайно, з природними забрудненнями легше боротися. Звичайний бруд можна видалити за допомогою шланга і віника, іноді підключивши будь-який миючий засіб, який є в наяності у вашому домі. А ось вже з сіллю боротися набагато складніше. Іноді сіль накопичується на поверхні тротуарної плитки і не тільки псує її зовнішній вигляд, а і призводить до руйнування верхнього шару. Сіль у вигляді висолів виходить з самої плитки. Але якщо під час віробництва тротуарної плитки використаний якісний цемент, з такими проблемами ви не зіштовхнетеся, якщо не будете самостійно наносити соляно-лужну суміш на плитку. Чим же всеж відмити плитку від солі? Для цього підійде будь-який засіб на основі карбонаду. У рівних пропорціях з водою розведіть засіб, після цього нанесіть на кілька хвилин і мокрою ганчіркою сіль легко забирається.

Цвіль на плитці з'являється, коли вона схильна до високої вологості. Тут вам допоможе відбілюючий засіб з додаванням хлором. Наносити його треба щіткою круговими рухами. Змити теплою водою. При необхідності повторити до повного зникнення цвілі.

Цемент і будівельна фарба – найпоширеніші забруднення, які можуть залишитися після будівництва. Вода і будь-які інші миючі засоби цемент не беруть, тому треба спробувати акуратно відколоти частини забруднення або фарби за допомогою молотка. Можна скористатися наждачним папіром, але намагатися не нашкодити верхньому шару тротуарної плитки. Відмити цементні плями Вам допоможуть чистячі засоби в яких є фосфорна кислота.

З маслом складніше боротися, але це теж невелика проблема, якщо Ви правильно підійдете до видалення цього забруднення. Тут підхід буде зовсім інший. Отже, краще починати не з відмивання масляної плями, а з його прибирання. Треба розкласти газети на забруднені місця, зверху посипати або цементом, або піском. І через деякий час від масляного забруднення не залишиться і сліду. Бувають продаються спеціальні шампуні, які добре видаляють масляні плями. Найголовніше пам'ятати, що не можна ні в якому разі затягувати з цією проблемою. Чим свіжіша масляна пляма, тим легше його вивести з тротуарної плитки.

Сажа або попіл рідко бувають на плитці і відмивається досить легко. У цій ситуації досить застосувати пральний порошок і шланг з водою.

Джерело: http://www.vibroplita.dp.ua