Облицювальна цегла відрізняється величезним асортиментом. Крім того, для неї характерна досить широка сфера застосування. Тому перед тим, як перейти до вибору якісної облицювальної цегли, розберемося, які види цього матеріалу бувають, і де вони застосовуються.

Класифікація облицювальної цегли

Облицювальна цегла, ціна на яку може значно відрізнятися в залежності від її виду, ділиться на:

1. Класичну лицьову;

2. Клінкерну;

3. Глазуровану;

4. Гіперпресовану;

5. Фасонну;

6. Фактурну.

Класична лицьова виготовлена з глини і характеризується гладкою рівною поверхнею.

Клінкерна цегла відрізняється більш високою температурою випалу (1200 градусів) і використанням спеціальних тугоплавких пластичних сортів глини. В результаті, кінцевий виріб має тривалий термін експлуатації (від 100 до 150 років), високу міцність (марка М-350 і вище) і відмінну морозостійкість (150-200 циклів заморожування і відтаювання).

Глазурована цегла покрита на лицьовій стороні виробу глазур'ю і має глянсовий блиск на сонці.

Гіперпресована виготовляється за технологією пресування під великим тиском і складається не з глини, а з суміші портландцементу і відсіву вапняку. Характеризується величезним вибором колірних відтінків і підвищеною міцністю.

Фасонна відрізняється великою різноманітністю форм. Найчастіше, один або кілька її кутів закруглені. Вона використовується для облицювання колон, стовпів, арок, віконних і дверних прорізів, а також зводів.

Фактурна цегла має не гладку, а рельєфну поверхню. Вона найчастіше виконується «під старовину» і нагадує середньовічний натуральний камінь, яким облицьовані замки і палаци.

Сфера використання:

Купити облицювальну цеглу має сенс для декоративного оздоблення:

1. Фасадів дач, котеджів, пансіонатів, готелів і мотелів, баз відпочинку, заміських будинків, ресторанів, магазинів, житлових і громадських будівель;

2. Стінок печей і камінів;

3. Лавок, альтанок, склепінь, арок, парканів, стовпів, колон та ін.;

4. Для оформлення ландшафтного дизайну присадибної ділянки.

Тепер, коли Ви знаєте, які види облицювальної цегли існують, і де вони використовуються, Ви зможете легко вибрати собі цеглу в залежності від індивідуальних нюансів проекту. Зверніть увагу, що найбільш довговічною є клінкерна цегла, а найбільш різноманітною за кольором - гіперпресована.

Якщо ви збираєтесь купити облицювальну цеглу - звертайтесь в Тривіту! Подивитись асортимент можна тут: http://trivita.net.ua/ua/cegla-oblicyuvalna-licova-c-2