З нагоди вшанування другої річниці Революції Гідності кілька сотень студентів пройшли тихою ходою під назвою “Під щитом Небесної Сотні”.
Про це повідомляє кореспондент 032.ua.
Cтуденти Львівського національного університету імені Івана Франка пройшли пам'ятною ходою від університету до пам'ятника Тарасові Шевченку. У руках вони несли прапори синьо-жовтих та червоно-чорних кольорів, плакат під назвою “Під щитом Небесної Сотні”, а також велику конструкцію у вигляді щита героїв, який складався із маленьких кусочків.
Опісля на площі перед пам'ятником Тарасу Шевченку відбулась поминальна молитва за усіх полеглих героїв. На урочистості був присутній і міський голова Львова Андрій Садовий.
“Два роки тому назад тут були сльози, тут була гордість. Ми оплакували тих, хто загинув, і раділи народженню нової держави. Таке враження, що це було вчора. Тут почався Майдан, звідси ми їхали на Київ. Ми не знали, чим те все закінчиться. Були дні, коли було не просто страшно, а дуже страшно. Але українці – така нація, що в найвідповідальніший момент ми робимо те, чого від нас ніхто не чекає. Ми забуваємо про страх, тривогу і йдемо вперед. Тому що за нами наші діти, наша історія, наші батьки. Тому що це наша земля, в нас немає іншої”, - зазначив мер Львова Андрій Садовий.
Сьогодні нам всім треба задуматись про те, що ця Небесна сотня і ці кусочки, які утворюють великий щит означають, що ми єдина держава
У свою чергу, голова студентського уряду ЛНУ імені Івана Франка Роман Яцикович розповів про те, що символізує цьогорічна акція “Під щитом Небесної Сотні”.
“Акція означає те, що ми символізуємо події на Інститутській. Тоді стріляли із дуже великої зброї. Наші воїни, тодішні Герої Небесної сотні захищалися цими дерев'яними щитами із фанери. Вороги стояли із великими, потужними щитами, а наші люди, які намагалися побачити світле життя стояли по іншу барикаду із простими щитами. Це є певний символізм і тому цей кусочок тризуба треба зберігати. Кожен студент повинен пам'ятати ці трагічні події. Сьогодні нам всім треба задуматись про те, що ця Небесна Сотня і ці кусочки, які утворюють великий щит означають, що ми єдина держава ”, - розповів голова студентського уряду львівського університету.