Грип у Львові та області: мешканців попереджають про спалах хвороби

Із 2 березня епідеміологи Львівщини зафіксували зростання захворюваності на грип: цього тижня на гострі респіраторні  інфекції захворіло 14 974 людини, що на 1236 випадків більше за попередній тиждень. Інтенсивний показник захворюваності становить 596,3 при епідемічному порозі 439,6 (зростання на 35,6%).

Як повідомили у Львівському обласному лабораторному центрі МОЗ України, перевищення епідпорогу зафіксовано у Буському, Дрогобицькому, Жидачівському, Жовківському, Кам'янка-Бузькому, Миколаївському, Перемишлянському, Пустомитівському, Радехівському, Сколівському, Старосамбірському, Турківському районах, а також у містах Самбір, Червоноград і Борислав. Переважно хворіють діти до 17 років (57,3%).

У Львові за вказаний період захворіла 3771 особа, що майже аналогічно попередньму тижню. Перевищення епідемічного порогу не зафіксовано. Що цікаво, в основному хворіють дорослі: кількість хворих дітей до 17 років сягає 48,8% від загальної кількості. 

За цей тиждень із діагнозом ГРВІ госпіталізували 351 особу, з них 230 дітей. З кінця січня в області в окремих навчальних закладах у зв'язку із захворюваністю на грип призупинили навчальний процес. Зазначимо, що від початку епідсезону в жовтні 2019 року по Україні зафіксували 54 випадки смерті через грип та ГРВІ. У Львівській області від ускладнень грипу померло 4 дорослих у віковому проміжку 30 - 65 років. Медики пояснюють це наявністю в пацієнтів супутніх захворювань - цукрового діабету, хвороб серцево-судинної системи та нирок. Лабораторно підтверджений вірус грипу типу А.

Лікарі зауважують, що найкращий спосіб уберегтися від грипу - щорічна вакцинація, яка рятує упродовж всього сезону від найбільш  розповсюджених і небезпечних штамів. З початку епідсезону у Львівській області щеплено проти грипу 12 080 осіб: використовували французькі та південнокорейські вакцини.

Львів'янам рекомендують якомога менше у цей період контактувати з людьми, перебувати у людних місяць; тепло вдягатися; одразу брати лікарняний при фіксації хвороби, прикривати ніс і рот під час кашлю та чхання, часто мити руки, не торкатися руками обличчя поза домом, дезінфікувати поверхні, якими часто користуєтесь і провітрювати приміщення.

Нагадаємо, у Львові медики Клінічної лікарні швидкої допомоги заново пришили руку молодому хлопцеві, який мало не втратив її у бетономішалці.

Джерело: ЛОЛЦ МОЗ