Львівська міська рада звернулася до Дональд Туск із закликом не допускати політичного чи дипломатичного тиску у господарському спорі довкола будівництва сміттєпереробного заводу у Львові.
Йдеться про конфлікт із польською компанією Control Process S.A., яка була генеральним підрядником проєкту. Звернення на пленарному засіданні міськради озвучив депутат Назарій Бербека. У ньому наголошується, що спір має вирішуватися виключно у правовому полі, відповідно до умов міжнародного контракту.
Міський голова Андрій Садовий заявив, що Львів неодноразово йшов на компроміси та продовжував строки виконання робіт, однак компанія не виконала контрактних зобов’язань.
За словами мера, громада Львова вже сплатила понад 30 мільйонів євро за виконані роботи, однак сам проєкт досі не завершений. Також у міськраді заявили про спроби окремих польських посадовців впливати на ситуацію через міста-партнери Львова та український уряд.
У міськраді також повідомили, що контракт із Control Process S.A. розірвали після зриву термінів реалізації проєкту. Крім того, у травні 2026 року надзвичайний арбітр ICC у Парижі відхилив вимоги компанії щодо блокування розірвання контракту.
Читайте також: «Буде оголошено новий тендер»: Садовий розповів про майбутні плани щодо сміттєпереробного заводу у Львові