Серед українців, які виїжджають за кордон з метою працевлаштування, досить популярними являються сезонні роботи. Чимало заробітчан уже спробували на власному досвіді такий тип підробітку. Та для тих, хто вперше планує влаштуватися на сезонну роботу, рекомендується ознайомитися з її перевагами і недоліками.

Плюси сезонних робіт
1. Можливість заробити непогані гроші за короткий проміжок часу. Наприклад, сезонна робота в Бельгії оплачується згідно спеціальних правил і в середньому коштує 8 євро/год.
2. Для виконання сезонних робіт, як правило, не потребується досвід роботи,тому на сезонні вакансії можепретендувати практично будь-яка людина незалежно від освіти і навиків. Єдина вимога, яка може стати причиною відмови у такій роботі, – вік. Роботодавці охочіше набирають молодих мігрантів, які будуть працювати швидше і якісніше.
3. Сезонні вакансії являються ідеальним рішення для тих, хто поки не має постійної роботи. Тобто, можна підпрацьовувати на тимчасовому робочому місці, а паралельно шукати пропозиції на постійній основі.
4. Під час поїздки мігрант має можливість повчити іноземну мову, подивитися країну і познайомитися з її жителями.

Мінуси сезоннихвакансій
1. Потрібно важко фізично працювати від самого ранку до ночі. Слабкі люди не витримують тривалої роботи без відпочинку. Інколи трапляється так, що мігрант попрацював всього місяць і повертається додому.
2. Рідко іноземні роботодавці можуть висувати додаткові вимоги до кандидата. Наприклад, робота в Швеції на ягодах надається лише тим кандидатам, які мають власне авто. Транспортний засіб необхідний для перевезення зібраного врожаю та щоденного добирання до місця праці.
3. Ризик виникнення непередбачених ситуацій. Роботодавці можуть приховувати або замовчувати деякі моменти роботи, щоб не втратити потенційних працівників.

Рекомендації по вибору сезонних робіт
Щоб тимчасова праця принесла лише задоволення і великий заробіток, варто з підвищеною увагою підходити до вибору вакансії і роботодавця. Ще на етапі працевлаштування важливо випитати всі умови праці, ретельно перечитати договір. На онові отриманої інформації слід зважити свої можливості, щоб оцінити, чи дійсно запропонована вакансія підходить.
Що стосується вибору країни для працевлаштування, в цьому питанні слід керуватися власними побажаннями. Краще їхати туди, де буде легше адаптуватися до суспільства або куди кличе серце. Наприклад, якщо в мігранта є мрія побачити Єрусалим, йому підходить робота в Ізраїлі. В цій країні сезонні вакансії не лише сільськогосподарського напрямку. В курортних містах можна відшукати роботу аніматора, помічника кухаря, вантажника на складі чи в магазині.