• Головна
  • Чи вплине подорожчання золота на ціну ювелірних прекрас?
Реклама
17:05, 24 серпня 2015 р.

Чи вплине подорожчання золота на ціну ювелірних прекрас?

Реклама

Як повідомлялося, 20 липня вартість золота досягла п'ятирічного мінімуму 1080 доларів за унцію

Зниження світового курсу золота, яке спостерігається з початку 2015 року – явище короткочасне, і в Україні ціни на золоті вироби не будуть падати настільки стрімко. Такої думки дотримується експерт, співзасновник ювелірного магазину Zlato.UAСвятослав Амелін. Причин падіння цін на золото накопичилося досить багато.

Чому золото дешевшає

«Найголовніше, що варто розуміти обивателю, коли говорять про падіння цін на золото, що мова йде про сировинному ринку металу. А точніше, про його "паперовому вираженні" у вигляді інструментів фондового ринку. В даному контексті золото – надійний засіб заощадження капіталу. Але вигідність вкладень у золото дуже сильно залежить від ситуації на інших ринках, де гроші не зберігають, а заробляють.

Так, в періоди зростання економіки і фондових ринків, інвестору немає сенсу тримати гроші в золоті. Він продає дорогоцінний метал і вкладає в більш прибуткові активи: акції, валюту, ресурси. 2015 рік став саме таким періодом - економіка США зростає. Отже, інвестори продають золото, знижується попит і, відповідно, ціна. Не варто забувати і про фондових спекулянтів, які регулярно розгойдують ринок з метою заробітку. Падіння ринку на Уолл-Стріт 25 серпня – тому підтвердження», - розповів експерт.

Динаміка курсу золота на біржі

Динаміка курсу золота на біржі

Динаміка курсу золота на біржі

Друга причина – зростання долара по відношенню до інших світових валют. Отже, зростають і всі активи, номіновані в доларах. Інвестор поспішає «скинути» золото, щоб купити на ці гроші зростаючу американську валюту.

«Також важливо розуміти і те, що проблеми в Китайській і Російській економіці змушують ці країни не тільки споживати менше дорогоцінного металу, але і змушують їх центральні банки продавати золотовалютні резерви. На ринку очікується зростання пропозиції дорогоцінних металів. Відповідно – зниження цін», - зазначив Святослав Амелін.

Додамо, згідно зі звітом Всесвітньої золотої ради, у другому кварталі 2015 року попит на золото скоротився до шестирічного мінімуму, на 12%. Експерти вважають, що чималу роль у цьому зіграло зниження попиту в Індії і Китаї.

Ювелірні вироби подорожчають

Експерт також вважає, вартість готових ювелірних виробів для українців не знизиться, а навпаки, із зростанням курсу долара може зрости: «Важливо розуміти, що впали ціни на папери, номіновані в золоті фонди і ціни на золоті ф'ючерси. Вартість реального металу, який можна використовувати у виробництві ювелірних виробів знижується не такими значними темпами. А вартість готових ювелірних прикрас і зовсім може зростати. Адже метал - не єдина складова прикраси. Варто враховувати і розробку, камені, роботу ювеліра, технологію, маркетинг... і все це зав'язано на валюті».

Вартість готових ювелірних виробів зростає пропорційно курсу долара, який після недавньої стабілізації знову пішов вгору. Це пояснюється декількома факторами. Крім доларової ціни золота і дорогоцінних каменів, вартість прикрас входить робота модельєра та прототипування виробів, що розраховується в американській валюті. По-друге, зросла вартість енергоресурсів, які використовуються на виробництві. По-третє, податковою реформою в січні 2015 року: зараз виробники сплачують 10% вартості виробу при його подачі в Пробірну палату.

Коли виросте золото?

Експерт також додав, що передбачити, коли вартість золота досягне «дна» і почнеться його стабільне зростання, зараз дуже складно. Але сумніватися в цьому не доводиться.

«Золото рано чи пізно буде дорожчати. Падіння ціни в 2015 році можна назвати тимчасовим хоча б тому, що в 2001 р. за унцію золота давали близько 250 дол., а в липні воно "впало" до 1080 дол./унція. Як тільки кількість активно друкуються різними ЦБ грошей перегріє попит і лопне черговий фінансовий міхур, погляди інвесторів знову перейдуть до золота. А з тим які обриси сніжного кома знаходить друкування грошей США зараз, час цього металу ще настане. Можливо, це станеться в найближчі дні, адже фондові ринки почали стрімко падати. Економіка Китаю посилає негативні сигнали, тому і золото знову буде в ціні, як «тиха гавань» для грошей», - додав Святослав Амелін.

За його словами, також не варто очікувати того, що знизиться споживання золота світовими ювелірними будинками. В більшості своїй всі тонкощі виробництва налагоджені саме під цей метал. А ювеліри – люди досить консервативні. Та й споживачі, які звикли до золота, вкрай неохоче переходять на срібло. Хоча варто зазначити, що в Україні попит на важкі золоті вироби скоротився значно.

Чого чекати покупцям?

Українцям, які планують придбати золоті прикраси, навряд чи варто сподіватися на істотне зниження цін. В недалекому майбутньому такий тенденції точно не буде. По-перше, кінцева ціна виробів буде рости разом з доларом, а по-друге, зростання цін буде диктувати сезонний попит 4 кварталу. Тому краще встигнути з покупками зараз, поки золото і долар тільки почали дорожчати.

Динаміка курсу долара за минулий місяць

Динаміка курсу долара за минулий місяць

Динаміка курсу долара за минулий місяць

«Зниження цін може відбутися тільки в період після новорічних розпродажів. Тоді реальні ціни можуть опустити. Але, підкреслю, саме реальні. А не фіктивні розпродажі за -70%», - зазначив експерт.

За його словами, поточна ситуація не зашкодить українським виробникам ювелірних виробів, якщо вони перейдуть на створення нових актуальних прикрас: «Я б рекомендував вітчизняним ювелірним брендам освоювати нові технології, вкладати гроші в розробку моделей, створювати прикраси "зі змістом". Тоді і ціна золота не буде мати ключового значення в ціноутворенні. Клієнт платить не стільки за метал, скільки за прикрасу, що його радує».

Додамо, що вже зараз вартість золота потроху зростає і на біржах становить близько 1128 дол./унція. Одночасно з цим зростає і курс долара по відношенню до гривні. Поєднання цих факторів говорить про те, що в перспективі золоті ювелірні вироби будуть тільки дорожчати.

Взято з: http://nv.ua/

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Курси валют
Валюта
Купівля
Продаж
USD
41,75
41,85
EUR
45,50
45,58
PLN
10,53
10,60
Оголошення
live comments feed...