Часто по телевізору, у друзів та знайомих, а також на різних виставках, пов'язаних з дизайном, можна побачити камін. На даний момент, це дуже цікавий об'єкт в будинку, який дозволяє зібрати навколо себе всю сім'ю. Справді, що може бути кращим, ніж час проведений біля вогника? Спокій, насолода неповторними запахами і звуками, повна релаксація і заспокоєння – все це приносить із собою камін.

Перегортаючи пропозиції дизайнерів, ми з сумом виявляємо стандартні мармурові або, що ще гірше, гіпсові портали, в яких вставлюються темно-сірі топки, а верхня частина просто оштукатурюється. І це все створюється в прекрасних будинках, куди люди приїжджають відпочити, побути в спокої зі своєю сім'єю. А натикаються на звичні темні і похмурі кольори. Іноді створюється враження, що каміни, ціна на які досить висока, створюються лише для сучасних офісів. Так, звичайно, туди вони вписуються відмінно, а от сімейний затишок і домашній інтер'єр можуть легко зіпсувати.

Насправді, завжди хочеться чогось більш «живого».Колись кожна піч в домі була прикрашена кахлями, на яких можна було побачити зображення побутових сценок.А які каміни створювали в давні часи! Справжні шедеври. Так чому ж кахлі не використовуються зараз, у нашому сьогоденні? Скупі на прикраси, мінімалістичні і, якщо можна так сказати, «холодні» каміни електричні пришли на заміну шикарним, помпезним і вражаючим своєю красою класичним моделям, які завжди створювали затишок в оселі.

Оригінальні ідеї

Каміни можуть бути писаними, ліпленими, рельєфними і просто глянцевими. Майолікові глазурі дозволяють створювати кахлі, які в різний час доби набувають нового відтінку.А ще, слід відмітити, що в оселі камін може грати як фонову роль, так і головну. Якщо прикрасити кахлями весь будинок, то ефект буде незвичайним: камін з лавочкою, рамка для телевізора, панно над каміном, стіна на кухні, панно вздовж сходів і підвіконня - все це виконується в єдиному стилі.

Плитка чи кахлі

Тим, хто ніколи не тримав в руках кахлів, складно відчути їх цінність. Справжні професіонали впевнені, що цей матеріал не може бути «холодним» в принципі: тепло, яке вкладає майстер під час роботи випромінюється і відчувається на фізичному рівні. Печі для саун і каміни повинні навіювати теплі відчуття навіть у неробочому стані. Чи можливо замінити кахлі плиткою? Теоретично, так. Але, по-перше, плитка не буде триматися на поверхні каміна, яка постійно нагрівається і охолоджується. З часом вона відколеться, або відстане. По-друге, необхідно пам'ятати, що плитку виготовляють на верстаті і її гладка поверхня асоціюється із санвузлом, а не теплим каміном.