Національний тренд: «модний вирок» у відповідь агресору (ФОТО)

Після перемоги Революції Гіднсті і з початком збройного конфлікту на сході країни модна патріотична тенденція в Україні стала своєрідним захисним механізмом, різкою відповіддю агресору і гучним криком на весь світ: українські традиції живі як ніколи, наш народ має намір йти до переможного кінця. А тому сучасний національний тренд набагато більше, ніж банальна гонитва за світовими модними тенденціями - скоріше, одна з ланок,  що єднає Україну. 

Особливий стиль в одязі, радикальна зміна іміджу в дусі культурних традицій, а також використання національних символів в татуюваннях стало своєрідною зброєю, в першу чергу, в інформаційній війні. Війні, мета якої полягає не тільки в тому, щоб дати гідну відсіч агресору, а й в битві за радикальні зміни всередині самої України, за згуртованість, об'єднання та національну самоідентичність.

Борода і чуб як знак воїна 

Борода сьогодні стала своєрідною візитною карткою бійців АТО. Військові, що повертаються з війни з бородою, які у важких бойових умовах не мали можливості нормально поголитися, створили образ грубого, мужнього і войовничого сучасного національного стилю. Хоча це і в корені відрізняється від традицій українського козацтва - наші волелюбні предки-воїни воліли голити бороду і голову. А втім, це було тоді, а сьогодні історія національного тренда пишеться з нової сторінки. 

Таким показовим володарем національного «бородатого» тренда в Запоріжжі є відомий «Кіборг» В'ячеслав Зайцев, який колись тримав оборону в Донецькому аеропорту. Тільки на «громадянці», повернувшись в мирне суспільство, він вирішив розпрощатися з бородою.

1024x612x10658888_10152718616740891_1209367272473643219_o-1024x612.jpg.pagespeed.ic_.QYetEKqnro

А координатор Самооборони Майдану Запоріжжя Дмитро Харьков «придбав» бороду зовсім випадково - перебуваючи з волонтерською місією в зоні АТО. У досить екстремальних умовах у нього кілька днів не було можливості поголитися. А по поверненню додому цього не дали зробити інші термінові клопоти, тому поголився на швидку руку, частково. Так його стиль і змінився, через банальну зайнятість. Проте надалі це стало чимось більшим, ніж просто волоссям на підборідді.

 «Загалом, вуса та бороди українським чоловікам властиві, з княжих часів і до сьогоднішніх бійців АТО. Мабуть, це своєрідна відзнака мужніх чоловіків. ... Але з часом ми переможемо в цій війні, я повернуся до тих справах, якими займався ще до Революції Гідності, поголю бороду і стану таким, як і був, звичайним мирним громадянином », - розповів Дмитро Харьков . 

У Дніпропетровську, мабуть, найяскравіше і несподіване перевтілення минулого року - це заступник головного лікаря обласної лікарні імені Мечникова Юрій Скребець. 

Практично всі поранені бійці, які побували в лікувальному закладі, пройшли через його руки. Не виняток і лідер «Правого сектора» Дмитро Ярош. Ним опікувався якраз Юрій Скребець. Спілкування з лідером націоналістичної організації не пройшло для лікаря безслідно. Скребець став носити вишиванку і відпустив козацькі вуса, ну і подобу чуба теж зробив. 

Сам медик уболіває за Україну і навіть поривався кілька разів виїхати на передову, на фронт. Але коли в лікарню Мечникова стали надходити десятки поранених, він усвідомив - його фронт і його передова - тут, у лікарні.

скребецярощ

У Львові активіст Іван Спрінській відростив собі справжній козацький чуб в якості особистого протесту проти злочинів влади. А тому і міняти свою зачіску не збирається. 

«Я почав відрощувати волосся десь в середині грудня минулого року. Це був мій особистий протест проти злочинної влади. Зараз можу волосся заплітати навіть в косичку. Не збираюся міняти зачіску », - розповів львівський активіст Іван Спрінській.

Национальный тренд: «Модный приговор» в ответ агрессору, Украина в сердце, и вышиванка, как символ единства (фото) - фото 4

Тренд національного тату. З Україною в серці до самої смерті 

Національне татуювання у вигляді українського тризуба, вишиванки чи інших символів стало своєрідним оберегом, знаком патріота, вільної людини і захисника національних традицій. Окремі такі роботи вже сьогодні можна назвати внеском в історію цього нетрадиційного виду мистецтва. 

Одеса пішла мало не далі всіх у розвитку сучасного національного українського тренда. Там молодь масово прикрашає свої тіла тризубами, вишивками, символікою «Небесної сотні» і навіть цілими картинами - художнім відтворенням подій, що відбувалися на Майдані. 

Наприклад, головний одеський «правосек» Сергій Стерненко вирішив «вибити» на своїй руці вишиванку.

Национальный тренд: «Модный приговор» в ответ агрессору, Украина в сердце, и вышиванка, как символ единства (фото) - фото 5

А активістка і волонтер Вікторія Сибір в період Революції Гідності прикрасила руку тризубом. Смілива дівчина навіть не боялася з таким татуюванням робити вилазки в окупований Крим.

Национальный тренд: «Модный приговор» в ответ агрессору, Украина в сердце, и вышиванка, как символ единства (фото) - фото 6

У фронтмена групи «Друже Музико» Максима Трубнікова на одній руці - Козак-Мамай, на другий – Герб.

Национальный тренд: «Модный приговор» в ответ агрессору, Украина в сердце, и вышиванка, как символ единства (фото) - фото 7

Куратор Благодійного ярмарку на Дерибасівській Анастасія Базей теж має патріотичне татуювання.

Национальный тренд: «Модный приговор» в ответ агрессору, Украина в сердце, и вышиванка, как символ единства (фото) - фото 8 Национальный тренд: «Модный приговор» в ответ агрессору, Украина в сердце, и вышиванка, как символ единства (фото) - фото 8

 З Україною в серці - активіст Майдану Іван Вишитий.

Национальный тренд: «Модный приговор» в ответ агрессору, Украина в сердце, и вышиванка, как символ единства (фото) - фото 9

У Запоріжжі Андрій Рибальченко, який нині є помічником нардепа Ігоря Атюшенко, ще за кілька років до Революції зробив на грудях тату герба України, ближче до серця. 

Націоналіст до мозку кісток, Андрій Рибальченко зазначає, що людина, яка хоче нанести на своє тіло татуювання, повинна розуміти, що робить це на все життя. Тому зображення має символізувати її життєвий шлях, щось цінне і незмінне для нього. 

«Татуювання я зробив за кілька років до початку Революції Гідності. Тоді патріотизм, особливо в нашому регіоні, так би мовити, не був в тренді. Коли вирішив нанести на шкіру тризуб, я вже знав, де він буде розташований - над серцем. Адже живучи з Україною в серці, я знав, що ця ідея, як і татуювання - залишаться зі мною назавжди », - розповів Андрій Рибальченко.

Национальный тренд: «Модный приговор» в ответ агрессору, Украина в сердце, и вышиванка, как символ единства (фото) - фото 10

У Кривому Розі Артур К. зробив на зап'ясті правої руки кольорове тату герба України. Патріот був активним учасником криворізького євромайдану і багатьох громадських акцій. А вже майже як рік Артур воює у складі 17 танкової бригади в зоні АТО. 

Хлопець давно мріяв зробити татуювання, але хотів, щоб воно мало якесь особливе значення.

Национальный тренд: «Модный приговор» в ответ агрессору, Украина в сердце, и вышиванка, как символ единства (фото) - фото 10

«Коли 1 березня хотіли захопити Криворізький міськвиконком, я був серед тих активістів, які не давали це зробити. На наступний день я пішов і зробив татуювання у вигляді герба України. Я розумію, що воно в мене на все життя залишиться. Але це були особливі події, і я був їх частиною.

 Майже рік тому Артур пішов добровольцем в зону АТО. Кріворожанін зазначає, що тепер його татуювання надихає багатьох бойових товаришів. 

«Я не боюся показати, хто я, якої національності. Навпаки, пишаюся, що я - українець. Не розумію, як люди могли прожити все життя в Україні, а потім бажати, щоб вона стала іншою країною. Або ми зараз відстоїмо свою національність, або нас взагалі не буде », - говорить Артур.

Национальный тренд: «Модный приговор» в ответ агрессору, Украина в сердце, и вышиванка, как символ единства (фото) - фото 11

Вишиванка - символ української єдності і маскування для «латентних патріотів» 

Вишиванка сьогодні в Україні для когось стала повсякденною формою одягу або особливим святковим вбранням. Можливістю вшанувати пам'ять предків, також додавши в традиційний одяг крапельку сучасності. 

В той же час, вишиванка для багатьох чиновників старого «режиму» перетворилася у щось на зразок захисного щита - одягнув, і раптом став з народом, відразу став патріотом. Природно, що з таким підходом на національне тату чиновники не відважуються. Вишиванку ще можна зняти, а тату перед домашньою вечерею не зітреш. 

У Запоріжжі найпомітнішим перевтіленням став мер Олександр Сін. Міському голові притаманна часта зміна ідеології. На виборах він здобув перемогу в якості члена опозиційної партії БЮТ, а потім у владі впевнено тримався при Партії регіонів, аж до того, що очолював міську організацію. Під час Революції Гідності був помічений при відправці тітушек на київський Майдан. А сьогодні мер Олександр Сін знову досить успішно переформатувався, підлаштувався під сучасну політичну обстановку - надів вишиванку і раптом став українським патріотом. Втім, національний український одягу одягає не часто - лише за зручною нагодою.

У Києві у чиновників і депутатів вишиванки користуються величезною популярністю. Час від часу проводяться флешмоби, під час яких депутати Київради поголовно приходять в народних сорочках на сесії, а оскільки антиукраїнських політичних сил серед депутатських фракцій немає, то явка у вишиванках досить висока.

Национальный тренд: «Модный приговор» в ответ агрессору, Украина в сердце, и вышиванка, как символ единства (фото) - фото 13 Национальный тренд: «Модный приговор» в ответ агрессору, Украина в сердце, и вышиванка, как символ единства (фото) - фото 13

В Одесі придумали незвичайні вишиванки - у вигляді символу міста «якір-серце». За словами глави ЗАТ «Пласке» Івана Ліптуга, спочатку таку ідею запропонувала Наталія Мажарова, член оргкомітету Фестивалю вишиванок. Пізніше в Асоціацію туризму Одеси з пропозицією про співпрацю звернувся директор великої місцевої компанії. Вони запропонували вишивку на футболках, а Ліптуга попросив зробити вишиванку з одеським якорем. Півтора місяці готували форму і лекала для виробництва і тепер виготовляють ось такі прекрасні сорочки, які можна замовити в сувенірних крамницях.

Национальный тренд: «Модный приговор» в ответ агрессору, Украина в сердце, и вышиванка, как символ единства (фото) - фото 14

У Кривому розі на вулицях міста можна побачити автомобілі, «у вишиванках». Кріворожанін Дмитро пішов ще далі. Він наніс на капот рядки з гімну України і портрет справжнього запорізького козака. Власник машини більше року носив чуб і був чимось схожий з намальованим козаком. На задні двері кріворожанін завдав «Заповіт» Тараса Шевченка. На питання, скільки це все коштувало власнику, він відповів, що це не важливо, тому що це стан душі, а ці рядки - безцінні. 

Автомобіль Дмитра став «самим патріотичним авто» на конкурсі, який проходив у Кривому Розі в грудні.

У Миколаєві теж в тренді вишиванки. Усі заходи в патріотичному дусі проходять під гаслом «Чиновник, одягни вишиванку!»

 В вишиванки вбралися віце-губернатор миколаївської ОДА Оксана Янішевська, депутат миколаївської міської ради Олександр Курченко і нардеп Олександр Жолобецький.

Янишевская_Николаев Курченко_Николаев Жолобецкий_Николаев

А головний миколаївський свободівець каже, що вишиванка для нього стала рідною зовсім не зараз.

 «Для мене вишиванка - свого роду зв'язок з предками, сакральний символізм і духовний оберіг. Вперше вишиванку придбав приблизно років у вісімнадцять, тоді ще не розуміючи значення, очевидно, через підсвідому тягу до рідного коріння. Пам'ятаю, ще в 2010 році в союзі з побратимами з Херсонщини та Одещини мріяли про паради вишиванок, як на Львівщині, Франківщині ... Тоді це здавалося абсолютно нереальним навіть у перспективі. Однак ми вірили, і сьогодні старовинні традиційні візерунки дійсно об'єднали всю країну », - розповів Демид Губський.

Губский_Николаев

А ось в Маріуполі серед представників влади, за рідкісним винятком, тренд не прижився. Не носять чиновники вишиванки. І коли національну сорочку одягла заступник міського голови Тетяна Ломакіна, колеги дивилися на неї з неприхованим здивуванням.

 «Для мене класична вишиванка - це святковий одяг, - розповіла Тетяна Ломакіна. - Останнім часом прикраса традиційними українськими орнаментами та елементами вишивки в повсякденному одязі стало популярним серед молоді. Тому я купила в «Метро» цю вишиванку для доньки, як красиву сорочечку під джинси. Але не вгадала з розміром. Тому вирішила, що це мені буде під джинси. У День вишиванки вперше одягла. Багато колге протягом робочого дня обговорювали, показували пальцем і казали: дивіться, жінка йде у вишиванці. Я, якщо чесно, не очікувала такої підвищеної уваги до себе і цієї милої сорочечці».

Ломакина

Не менше здивування викликала вишиванка на головному редакторові міської газети «Приазовский рабочий» Миколі Токарському, щоправда, зовсім з іншої причини. Справа в тому, що газета в часи окупації міста «ДНР» займала відверту антиукраїнську позицію, називала українських військових загарбниками і писала про те, як українська армія розстрілювала мирних, беззбройних громадян. Сьогодні тут намагаються не згадувати про ті дні і навіть нагороджують авторів провокаційних матеріалів грамотами. Ну а редактор газети нині підкреслено патріотичний - у вишиванці.

Национальный тренд: «Модный приговор» в ответ агрессору, Украина в сердце, и вышиванка, как символ единства (фото) - фото 19

Замість епілогу

Дорогий читач, ми так само, як і ви, розуміємо, що одними яскравими шатами з вишивкою неможливо підняти «вбиту» десятиліттями економіку. Зрозуміло, український герб на грудях не може знищити корупцію. І борода з чубом не в силах зупинити війну. Але й тут, далеко від лінії фронту, відбувається своя боротьба, на іншому, на культурному фронті. Ми бачимо бажання повернути національні традиції та створювати нові. Ми спостерігаємо, як це допомагає нам об'єднатися і усвідомити себе єдиним народом. І якщо ми не будемо зупинятися, і підемо далі цим же шляхом, то після підйому культури, почнеться підйом і в економіці, і в інших сферах. Адже без культури немає нації, а без нації ми просто купка людей, які не особливо відрізняються від звичайної  тварини.

Дмитро Суров

Львів
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Актуальність
(0 оцінок)
Автор
(0 оцінок)
Якість матеріалу
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, обговорення, вияснення цікавих питань

Пригоди
17 серпня близько 20:00, у селі Ставчани на Пустомитівщині 9-річний хлопчик Любомир вийшов з дому і не повернувся. (На фото: зниклий 9-річний Любомир, якого розшукали правоохоронці, скріншот з відео ГУ НП) Як розповіли у відділі комунікації поліції у Львівській області, правоохоронці шукали дитину впродовж 12 годин. Любомира знайшли цілим і неушкодженим в рідному селі в чагарниках наступного дня - 18 серпня. Після огляду медиків, здорову дитину передали ба...
Суспільство
19 серпня о 13:00, на цвинтарі у селі Кореличі Перемишлянського району урочисто освятять нещодавно встановлений військовий меморіал полеглим тут воякам УПА. Як повідомили кореспонденту 032.ua організатори події, новий пам’ятний комплекс на могилах повстанців постав завдяки активістам ініціативи “Незнаному воякови” (ГО “Українська Галицька Асамблея”). Подібний меморіал так само ініціатива встановила торік у сусідньому селі Прибин. До меморіалу увійшло 8 над...
Бізнес
17 серпня на автомобільній дорозі загального користування місцевого значення С140605 Куликів-Великосілки розпочали ремонтні роботи. Як повідомили у прес-службі Львівської ОДА, роботи проводять на ділянці дороги смт Куликів – с. Звертів. Виконавцем робіт є ПП "Рома", яка має виконати розпушування дорожнього покриття, влаштування основи ЩПС, а також влаштування вирівнюючого та верхнього шарів асфальтобетону. Читайте також: Куди піти у Львові на вихідних 18 і...
Культура
Сайт 032.ua традиційно рекомендує своїм читачам добірку цікавих культурно-мистецьких подій, які відбудуться у Львові на цих вихідних, 18 та 19 серпня. День Сихова У Львові організовують свято добросусідства, розваг та культурного відпочинку - День Сихова. Подія відбудеться уже вдруге у мікрорайоні. У програмі - багато цікавих подій просто неба: презентації локальних ініціатив та організацій, вулична їжа, майстер-класи та розваги для дітей, йога, фітнес та...
Культура
24 серпня, у День Незалежності, цент Львова поповниться тематичною етноалеєю "Унікальна Львівщина". Як повідомили у прес-службі Львівської ОДА, упродовж цілого дня львів'яни та гості міста матимуть нагоду її відвідати, - передає 032.ua. Читайте також: Куди піти у Львові на вихідних 18 і 19 серпня: 5 крутих подій Етноалея діятиме від пам'ятника Тарасові Шевченку до Львівської опери. Тут розташують 20 цікавих точок з майстер-класами, конкурсами, презентаціям...
Пригоди
18 серпня вночі на сході Польщі, у Підкарпатському воєводстві сталася моторошна ДТП: український туристичний автобус впав зі схилу. У аварії загинуло троє людей, ще вісімнадцятеро - поранені. Як повідомило видання rmf24, дорожньо-транспортна пригода сталася в Лещаві-Долішній на трасі №28, недалеко від Перемишля. Водій автобуса на швидкості пробив бар'єр та завис на краю схилу, а згодом перевернувся та впав донизу, - передає 032.ua. У аварії загинуло три лю...
Бізнес
16 серпня на Львівщині, у місті Броди відкрили новий елеваторний комплекс ПП «Західний Буг». Як повідомили у прес-службі Львівської ОДА, комплекс складається із 8 силосів місткістю по 500 тон кожен. Загальна виробнича потужність елеватора по зберіганню насіння та насіннєвого матеріалу становить 15 тисяч тонн, - передає 032.ua. Приватне підприємство «Західний Буг» – аграрна компанія, основним напрямком діяльності якої є вирощування зернових, технічних та ко...
Суспільство
На початку літа у Львові розпочали маркувати місця для людей з інвалідністю на паркомайданчиках міста. Як розповів у коментарі для 032.ua начальник відділу паркування ЛКП “Львівавтодор” Сергій Париляк, станом на нині уже відмічено 90% від усіх місць на паркувальних майданчиках, які є на балансі підприємства. Йдеться про 38 паркувальних майданчиків по Львову, де сумарно є 116 паркомісць для людей з інвалідністю. “У першій зоні паркування (центр міста - ред....
Суспільство
Головний юститор Львівщини Тарас Грень назвав найпоширеніші та рідковживані імена новонароджених у першому півріччі 2018 року. Сайт 032.ua пропонує своїм читачам ознайомитися нижче з такими іменами для хлопчиків та дівчаток у Львівській області. (Фото ілюстративне, з відкритих джерел) Так, найпоширеніші імена цьогоріч серед хлопчиків - Матвій, Максим, Артем, Олександр, Давид, Владислав, Данило, Марко, Роман, Богдан. Серед дівчаток популярністю користуються...