Стан наших мереж електропостачання таке, що коливання параметрів струму - звичайна справа. При цьому, коливання напруги живлення для електроприладів не повинні перевищувати ~ 7% від номіналу. Для цифрової техніки цей показник ~ 3%. Найгірше - це повне відключення живлення в мережі. Серед основних проблем називають такі:

  • аварія мережевої напруги (повне відключення живлення);
  • високовольтні імпульсні перешкоди тривалістю 10-100 мілісекунд;
  • просадки і сплески напруги (довготривалі і короткочасні);
  • високочастотні перешкоди;
  • відхилення частоти струму більш ніж на 3 Гц.

Крім неполадок, які утворюються від перебоїв в електроенергії, ІБП забезпечують надійний захист від інших можливих проблем. Купити блоки безперебійного живлення можно за невеликими цінами. Блок безперебійного живлення забезпечений захистом від різноманітних електропомех і стрибків напруги. У разі нестабільної напруги в електромережі, найбільш оптимальним буде придбати ДБЖ, який містить вбудовану корекцію напруги - лінійно інтерактивний. Використовуючи його, ви забезпечите свою техніку необхідним напругою до 230V, незважаючи на можливі відхилення в меншу сторону.

При виборі того чи іншого ІБП слід орієнтуватися на технічні характеристики устаткування, що захищається, головна з яких - це потужність. Підключення комп'ютера, потужність якого перевищує номінальну потужність самого ІБП, призведе до перевантаження джерела безперебійного живлення, його відключення і, як наслідок, відключення самого комп'ютера. Щоб цього не сталося, вам потрібно знати потужність підключеного до ДБЖ обладнання, і вибрати ДБЖ, чия номінальна потужність більше максимальної потужності навантаження. Бажано, щоб потужність ДБЖ на 20-30% перевищувала потужність захищається. Так, якщо потужність вашого обладнання 750 ВА, значить, потужність ДБЖ повинна бути не нижче 1000 ВА (1 кВА).