Найпоширенішою проблемою в області планування простору в квартирах є його гостра нестача. У таких випадках, щоб не тулитися в маленькому приміщенні раціональним способом вирішення проблеми буде його розширення. Для того щоб збільшити простір, існує чимало способів.

Щоб по невеликій кімнаті можна було легко пересуватися, варто подумати про меблі-трансформер. Немає нічого кращого в спальні, ніж ліжко, яке перетворюється на шафу, багатоярусні спальні місця, а також ліжка, в яких є місце для постільної білизни. Крім того, на користь підуть і рішення про те, щоб купити шафу купе, дверцята яких дзеркальні, і які таким чином теж служать на користь розширення простору. Шафа-купе, напевно, найкращий винахід для маленьких кімнат.

Також варто розповісти про такий прийом як світло і колір. Використовуючи їх, можна ефективно розширити простір, нехай і візуально, розділити приміщення на зони і сфокусувати увагу на певних місцях. Так, світло, спрямоване уздовж стін або ж вгору, візуально підніме стелю. Світильники, які мають великий розмір і розміщені по периметру, висвітлюючи стіни, теж їх розсовують. У цих цілях не менш важливим є і застосування природнього освітлення. Максимально прості варіанти вікон дозволять впускати в кімнату максимальну кількість світла.

Кольорові рішення, зібрані із холодних відтінків, теж допоможуть вам візуально змінити розміри кімнати в більшу сторону. Цього не скажеш про теплі кольори, темні стелі і покриття підлоги, а також про яскраві шпалери. Тут можна також грати із переходом від темного кольору до світлого, і навпаки, а також з кольоровими зонами, які неймовірно зручно і красиво розділять приміщення на зони.

Іноді весь досягнутий ефект щодо збільшення простору здатні зіпсувати одні лише штори. Якщо вибрати не легкі і прозорі тканини для вікон, а важкі і темні, то кімната в розмірах не збільшиться зовсім.