Краватка — неодмінний атрибут ділової людини, обов'язковий для людей солідних і ділових. Краватку надягають на роботу, на переговори і важливі зустрічі, урочисті заходи та приватні вечірки. У чоловіка повинно бути кілька краваток, що підходять під різні костюми і сорочки.

Найчастіше чоловіки підбирають краватку до костюма, керуючись власним смаком і скороминущим настроєм. І тут не зайвим буде нагадати чоловікові про те, що існують якісь правила, за якими до певного костюма підбираються певний колір, розмір і матеріал краватки.

Форму і довжину краватки краще підбирати залежно від комплекції чоловіка. Повним і великим чоловікам підійдуть широкі краватки, а струнким, навпаки, краще зупинити вибір на краватці середньої ширини (близько 8 см ) або на вузької .

Довжина краватки залежить від росту чоловіка – чим він вищий, тим довше краватка. За правилами нижній (широкий) край краватки повинен закривати пряжку ременя. Другий (вузький ) кінець краватки повинен бути таким, щоб знімаючи аксесуар, його можна було послабити і зняти через голову, не розв'язуючи .

Під смокінг одягають краватку-метелик, найчастіше чорного кольору, проте для сміливих чоловіків можна підібрати яскраву і «веселу» купити краватку метелик у Львові.

Придбати краватку можна в будь-якому спеціалізованому магазині чоловічого одягу, а також в Інтернет-магазинах, в останньому буде велика вірогідність розчаруватися в тоні краватки і його якості. Чим вища якість матеріалу і обробки, тим довше він не втрачатиме форму, яскравість відтінків. Більше всього цінуються краватки ручної роботи, шовкові, а також італійських майстрів. Пристойно виглядає синтетична тканина під шовк або її суміш з шовком. Також бувають краватки з кашеміру, тонкої шерсті, бавовняні, льняні і віскозні. Останні три варіанти швидше втрачають вигляд і форму. Основні правила підбору краватки по колірному поєднанню такі: до темного костюма і сорочки – світліша краватка, з темним костюмом і світлою сорочкою підходить темна краватка в тон костюма або сорочки, з чорним костюмом і білою сорочкою виглядає ефектно світла краватка з дрібним малюнком, а зі світлим костюмом і темною сорочкою – світла краватка в тон костюму відповідно.

Краватка, як і будь-який інший аксесуар, завжди повинна відповідати стилю, одягу, заходу і віку людини, яка її одягає. Краватка помітного кольору не підходить до ділового костюма і для офіційних зустрічей, а також для офісного дрес-коду. Для публічних виступів не рекомендуємо вибирати краватки яскравих тонів, оскільки вони відволікають увагу слухачів. Популярні останнім часом краватки з кумедними принтами і мультиплікаційними малюнками допускаються тільки на домашніх святах або вечірках у колі близьких друзів. Краватки екстравагантних кольорів є перевагою молодості, у літньому віці чоловік у такій краватці може виглядати безглуздо. Не слід комбінувати строкату краватку з сорочкою або піджаком, на які нанесений малюнок, а у випадку з сорочкою в клітинку від краватки краще взагалі відмовитися.