Останнім часом досить активними темпами зростає попит на такому сегменті ринку нерухомості, як квартири економ-класу. Пояснити це просто: покупці намагаються придбати бюджетне житло якомога швидше, поки їхні заощадження не знецінилися.

Бюджетні квартири пропонують по найнижчим цінам

Як повідомила Анна Гребнева, аналітик компанії ЛУН.ua: «Найбільшим попитом серед покупців користуються житлові площі, які пропонуються по найнижчим цінам. Це такі об’єкти нерухомості, як 1-кімнатні квартири у Львові, причому не тільки в спальних районах, а і в Ближньому Центрі. Якщо інтереси продавця і покупця співпадають, ціна житла може суттєво знизитися. Сьогодні продавці не хочуть втрачати потенційних покупців, тому готові йти на значні поступки».

Зараз у місті активно ведеться продаж квартир в ціновій категорії від 20 до 50 тис. у.о. «Зростання числа пропозицій можна помітити і на сайті пошукової системи ЛУН.ua. За останній час кількість квартир у Львові, які продаються по доступним цінам значно збільшилась» - додає експерт Анна Гребнева.

Користуються попитом і найдешевші варіанти, хоча бажаючих купити квартиру у Львові такого типу знаходиться небагато. В більшості випадків цю нерухомість відносять до категорії «неліквід». Це можуть бути цокольні приміщення, кімнати в гуртожитках чи дуже малогабаритні «кавалерки» без води та інших вигод. Такі варіанти житла досить часто оглядають, та купувати не поспішають. Після огляду більшість розуміє, що краще ще трішки накопити грошей і купити хоча б «малосімейку», але відмовитися від невигідного варіанту жилої нерухомості. Якщо бюджет обмежений, квартиру можна придбати по ціні від 15 до 20 тис. у.о. (до 20 кв. метрів).

Чому саме економ-клас?

Одна з основних причин, чому львів’яни стали масово скуповувати нерухомість економ-класу, - зростання вартості комунальних послуг. При невеликій кількості членів сім’ї і мінімальному доходу стає досить скрутно оплачувати житло з великою площею. Тому багато людей приймає рішення обміняти свою велику квартиру на меншу.

Продаж квартир у Львові користується попитом і серед молоді. В більшості випадків молоді сім’ї обирають 1-кімнатні квартири також бюджетного рівня. Таку нерухомість сьогодні купують і для вкладення інвестицій, щоб в подальшому здавати її в оренду. На сьогоднішній день ціни на подібні квартири знаходяться на рівні 25-45 тис. у.о. Все залежить від площі житла, поверху, типу та стану будівлі, району.

Зростання попиту на 2-кімнатні квартири економ-класу можна пояснити тим, що цінова різниця між однокімнатними та двокімнатними квартирами зараз не настільки значна, як раніше. Фактично, приклавши незначні зусилля, покупець може знайти житло з 2 кімнатами по ціні 1-кімнатної квартири.

Як прогнозують експерти, в найближчий час ситуація на ринку нерухомості Львова, навряд чи значно зміниться.