50 причин пишатися Україною

Сьогодні так мало позитиву в нашому житті. Звичний світ руйнується навколо нас, і здається іноді, що немає нічого більш сталого, ніж війна.

Війна руйнує не тільки будинки і підприємства - вона руйнує все позитивне, творче всередині нас. Особливо коли ця війна ведеться на інформаційному полі.

«Ви, укри, нікчемні, ви нічого не створили за роки незалежності, але зате все зруйнували, розламали і пустили під укіс», - кажуть нам наші вороги.

Але ці слова - лише злість і пропаганда.

Так, ми наробили багато помилок, і не зробили багато чого з того, що мали б зробити. Проте, на відміну від агресивної сусідки, Україна зуміла на 90% забезпечити свій народ продуктами харчування, та ще й експортувати овочеву продукцію, зернові, молочку, кондитерські вироби, рослинне масло, цукор в десятки країн світу.

А ще ми голосно заявили про себе в ракетобудуванні, IT-технологіях, медицині, легкої промисловості та металургії і ін.

Щоб не бути голослівними, ми підготували для вас невелику підбірку деяких досягнень України за роки незалежності. Це всього лише невелика частина того, про що можна було б розповісти. Пам'ятайте: нам є чим пишатися в цій країні!

Київ. Державне підприємство "Антонов", історія якого налічує більше 60 років, нині є одним з небагатьох підприємств, що реалізують повний цикл створення сучасного літального апарату - від передпроектних наукових досліджень до будівлі, випробувань, сертифікації, серійного виробництва і післяпродажного обслуговування.

киев антонов

Лікарі київського Науково-практичного центру дитячої кардіології та кардіохірургії Міністерства охорони здоров'я України винайшли і застосували методику, суть якої полягає у використанні пуповинної, а не донорської крові під час кардіохірургічної операції. Це дозволяє вберегти ослабленого хворобою малюка від можливих інфекцій, що потрапили б від донора, або негативних реакцій у випадку несумісності з донорською кров'ю.

 Україна потрапила в ТОП-10 країн-лідерів у сфері розробки програмного забезпечення. Зокрема київська компанія "Інком" працює на ринку України більше 20-ти років. Завдяки високій компетентності фахівців Інком в сфері ІТ в поєднанні зі знаннями в області організаційного управління та галузевої експертизою створює ефективні та оптимальні рішення для бізнесу.

 Міжнародний концерн "ВОРОНІН" - провідне підприємство з пошиття високоякісного одягу, фабрика входить в число світових лідерів швейної промисловості. Торгова мережа представлена більше 80 фірмовими магазинами в різних країнах - в Україні, Америці, Європі, Росії, СНД.

воронин

 Фармацевтична фірма "Дарниця" - на її території виробляється понад 250 найменувань лікарських засобів на виробничих площах понад 30 тисяч квадратних метрів.

дарница

Київський годинниковий завод "Клейнод" був заснований в 1997 році, як перше українське підприємство по серійному виробництву годинників.

киев часы

Харків. Студенти ХАДІ створили унікальний екомобіль. У 2012 році хлопці на своєму автомобілі «ХАДІ-34» поставили рекорд України, проїхавши 575 кілометрів на 1 літрі палива.

экомобиль

Харківські фізики навчилися діагностувати онкозахворювання на ранніх стадіях. Вже наступного року вчені Харківського фізико-технічного інституту запустять установку, що дозволяє діагностувати зароджувані онкологічні захворювання та оцінювати загальний стан людського організму. Для діагностики та лікування онкозахворювань в Харкові планують створити міжнародний центр ядерної медицини. Цей проект став одним із переможців конкурсу, підсумки якого підвели на V Міжнародному економічному форумі «Інновації. Інвестиції. Харківські ініціативи!».

Крім того, в Харкові почали робити унікальні операції на серці. У 8-й клінічній лікарні відкрився центр діагностики і лікування серцевих захворювань, аналога якому немає в Україні. Створений у партнерстві з київським Інститутом серця і європейським офісом компанії «SHIMADZU CORPORATION» центр призначений для надання екстреної допомоги при інфаркті і мозковому інсульті, а також для цілого спектра обстежень і лікування інших патологій. Система обладнання «BRANSIST alexa» спеціально розроблена для харківської клініки і, за словами кардіологів, дає можливість значно підвищити виживання при ураженні у хворих на інфаркт.

Жетони, які неможливо підробити, також винайдені в Харкові. Технологія виготовлення до сих пір використовується в Україні і в Росії.

жетоны

У зв'язку з останніми подіями в країні, на заводі імені Фрунзе налагодили виробництво вдосконалених бронежилетів для українських військових. З початку травня на підприємстві було виготовлено більше 140 бронежилетів.

бронежилеты харьков

Спочатку для бронежилета використовувалася пластина з простого алюмінію, але вона не витримала випробувань першої ж стріляниною - куля пробила метал наскрізь. Спеціальний, більш міцний матеріал підприємству поставило ДП «Завод ім. Малишева». Заводський виріб в два рази важче звичайного бронежилета, так як товщина металу становить 6,6 мм. Крім того, бронежилет повторює форму людського тіла і закриває область нирок. Тканина, під якою прихована пластина, - камуфльована, а не чорна. Метал витримує постріли кулями калібру 5,45 і 7,62. 

Запоріжжя. «ЗАЗ» - єдине в Україні підприємство, яке володіє повним циклом виробництва легкових автомобілів, який включає штампування, зварювання, фарбування, обладнання кузова і складання автомобіля. На заводі створено і постійно удосконалюється якісно нове сучасне високотехнологічне виробництво, яке відповідає вимогам міжнародного стандарту ISO 9001 версії 2008 року.

ЗАЗ

Вінниця. Казенне науково-виробниче об'єднання «Форт» МВС України створено в 1994 році для виробництва вогнепальної зброї та спеціального обладнання для потреб силових структур України. За п'ятнадцять років існування підприємство значно розширило асортимент своєї продукції. На даний момент КНВО «Форт» МВС України займається виробництвом стрілецької зброї і боєприпасів, крім того, значну частину своєї продукції становить травматична зброя для цивільного ринку.

форт винница

Миколаїв. 30 грудня 1992 зі стапелів заводу імені 61 комунара зійшов рефрижератор «Сіфрост» - четверте за рахунком судно, побудоване для грецької фірми «Лавінія корпорейшн».

  Першим з миколаївських суднобудівників почав освоювати зовнішній ринок завод «Океан». Його рудовози (типу «Борис Бутома») сьогодні добре відомі за кордоном. На початку 1993 року біля заводського причалу стояли два вже проданих таких корабля.

рудовоз борис батума

Южно-Українська АЕС тільки в 1992 році поставила споживачам Миколаївської, Одеської та Херсонської областей 100 млрд. КВт / годин електроенергії.

южноукраинская АЭС

Добре пішли справи на Вознесенському шкіряному заводі (нині фірма «ВОЗКО») і миколаївському торгово-промисловому об'єднанні «Евіс».

Деяким підприємствам області, наприклад, Первомайському «Фрегату», Очаківському мідійно-устричному рибоконсервному комбінату і ін. довелося перепрофілюватися.

Збільшилася кількість навчальних закладів всіх рівнів - в місті з'явилися філії Національного університету «Києво-Могилянська академія», Київського міжнародного відкритого університету розвитку людини «Україна», навчально-наукові інститути Одеського національного університету ім. І. Мечникова, Одеської національної юридичної академії. 

Навесні 1992 року піднявся в повітря літак БН-2 «Сокіл» Миколаївського авіаремонтного підприємства (трохи раніше проект став подією на всесоюзному конкурсі на літак початкової підготовки пілотів).

 филиал киево-могилянки

У 1993 році швейна фабрика Санта-Україна, розташована в Первомайську, підписала контракт з німецькою фірмою Kaiser і стала шити чоловічі брюки для Німеччини. За 20 років в коло замовників увійшли бренди Next, Mexx, Laura Ashley, BCBG, Grossa Moda, Dolce & Gabbana та ще десяток торгових марок з Європи і США.

Дніпропетровськ. Вперше в історії незалежної України з нуля побудовано новий завод з виробництва труб "Інтерпайп сталь". Належить мільярдерові Віктору Пінчуку. За його ж гроші і побудовано. Після введення в експлуатацію плавку сталі почали проводити в електропечах.

интерпайп сталь

Дніпропетровськ розгорнули до Дніпра. Була реконструйована найдовша в Європі набережна. На ділянці від ресторану "Поплавок" до Мерефо-Херсонського мосту облаштована пішохідна зона європейського зразка.

набережная днепр

У Дніпропетровську силами меценатів побудований найбільший в Європі єврейський культурний центр "Менора".

менора

А за бюджетні кошти звели два ультрасучасних перинатальних центри - у самому Дніпропетровську та Кривому Розі.

По "Південмашу": незважаючи на труднощі з фінансуванням, тут за роки незалежності було скоєно 122 пуску вітчизняних ракет-носіїв. Також на замовлення 19 держав і в інтересах національних космічних програм було виведено на земну орбіту 238 космічних апаратів. Крім ракет, тут конструюють актуальні для української армії броньовики на базі іноземних позашляховиків, безпілотники і гранатомети.

  Южмаш

Кривий Ріг. До 2003 року в кар'єрах Криворізького залізорудного басейну при проведенні вибухових робіт застосовувалися тільки тротиломісткі вибухові речовини (ВВ), які наносили істотної шкоди довкіллю.

У 2013 році головний лікар Криворізького міжобласного центру медичної генетики та перинатальної діагностики Микола Веропотвелян отримав почесне звання "Медична гордість нації". Нагороду він отримав за впровадження сучасних перинатальних технологій і проведення унікальних складних операцій. Щорічно він проводить більше тисячі різних операцій, в тому й числі внутрішньоутробних: переливання крові при резус-конфлікті, оперування внутрішніх органів немовляти ще в утробі матері та інші. 

Львів. За час незалежності Львів зробив величезний крок вперед у своєму розвитку. У Львові створили перший в Україні низькопідлоговий трамвай, в якому дуже комфортно курсувати містом - тут є навіть wi-fi! А днями на львівських вулицях почав курсувати ще й новенький тролейбус виробництва «Електрон».

 трамвай львов

Львівські спортсмени неодноразово виступали і перемагали на Олімпійських іграх. А ще встановлювали, на перший погляд, неймовірні рекорди! Богатир Василь Вірастюк за 54 хв поставив три рекорди - простягнув п'ять трамваїв вагою 101,5 тонни на відстань 17,9 метра менш ніж за хвилину. А на цьому тижні львівський педіатр (!) Олег Скавиш на прізвисько Тягнизуб ЗУБАМИ зрушив з місця і протягнув на 17 метрів 86 см вагон вагою 56 тонн. А ще Скавиш тягнув зубами трамвай, яхти і величезний плавучий кран.

 вирастюк

Олег Скавиш (1)

А ще у Львові неповторна атмосфера, смачна кава і традиційний львівський сирник. У Львові можна відвідати єдиний в Україні музей сала, в якому б'ється єдине на планеті серце з сала.

серце з сала

Тут же працює одна з найвідоміших у світі фабрика музичних інструментів «Трембіта».

  трембита львов

Одеська область - один з небагатьох регіонів України, де за роки незалежності не тільки були збережені промислові потужності морського і транспортного комплексу, але ще й впевнено нарощені їх потужності.

Так, зараз в Одеському порту введені в експлуатацію нові зернові та контейнерні термінали. У порту «Южний» контейнерний термінал ТІС є одним з найбільших в Європі. Поромні перевезення, які в радянський час мали тільки один напрямок - в болгарську Варну, тепер розширені в турецькі порти Стамбул, Дериндже, грузинський Поті, Батумі, румунську Констанцу. Займається цим наша судноплавна компанія «Укрферрі».

зерновой терминал
паром Укрферри

Крім портів, в регіоні активно розвивається переробка сільськогосподарських культур. Зернотермінали первинної обробки побудовані в Котовську та Одесі, маслоекстраційні заводи з переробки пальмової олії та соняшнику побудовані під Південним та Іллічівському.

завод маслоэкстрационный в Южном

В Одесі також побудований завод з виробництва лакофарбових виробів провідних світових брендів. В Овідіополі - завод з виробництва велосипедів, а в Іллічівську на новому автоскладальному заводі збирають навіть Мерседеси і мікроавтобуси. Там же побудований перший в Україні завод з виробництва кави. Зерно-сирець поставляється сюди прямо з Латинської Америки. Ще одним потужним підприємством Іллічівська став завод «Айсберг» з виробництва промислових холодильників. Левова частина продукції цього підприємства відправляється на експорт. У нас же більшість торгових вітрин-холодильників в супермаркетах - місцевого виробництва.

Легка промисловість може похвалитися новим великим швейним комбінатом в Балті.

Але найголовніше, Одеська область пішла вперед в питаннях енергетики. Не маючи донедавна на своїй території жодної потужної електростанції, в регіоні вже запущені чотири сонячні, а також будуються дві парогазові електростанції. А долина річки Тилігул, яка має унікальні аеродинамічні характеристики - розглядається в якості майданчика для спорудження однієї з найбільших у світі вітрових електростанцій.

 Рівне. ДП «Бурштин України» - підприємство, яке займається видобутком і переробкою "сонячного каменю", має багаторічний досвід і бездоганну репутацію на ринку ювелірних прикрас.

  бурштин

Підприємство «Бурштин України» вперше почало випуск картин, панно, портретів, які виготовляються з бурштинової крихти, або інкрустовані бурштином. 

Луганськ славиться своїми винахідниками. Групі луганських винахідників на чолі з Сергієм Трухновим і Володимиром Карсським вдалося налагодити виробництво палива ... з рослинної олії, а потім - з відходів м'ясного виробництва. Вони ж придумали унікальну опалювальну установку, здатну не тільки розкладати речовину на складові, а й обігрівати досить великі приміщення при значній економії ресурсів. Такий теплогенератор луганські раціоналізатори встановили в механічному цеху однієї з фірм в Луганську, що спеціалізується на розливі питної води. Вийшла непогана альтернатива газовому котлу. Теплогенератор споживає в добу до 350 кВт електроенергії, і його зміст відповідно обходиться в 260 грн. в добу. Колишній газовий котел, якщо його підтримувати в такому ж тепловому режимі, споживає в добу 135-150м куб. газу, що обійдеться споживачеві близько 380 грн. 

Донецьк. За часів СРСР ріст економічних показників держави більшовиків зазвичай ілюструвався порівнянням з даними передвоєнних показників царської Росії з 1913 роком.

У Донецьку останній мирний рік - 2013, судячи з усього, надовго стане точкою відліку для характеристики того, яких успіхів домігся в пострадянський час ще недавно один з найбільш динамічно розвинутих міст України.

Побудована в 2009 році "Донбас Арена", як і раніше, входить в усі рейтинги найкращих стадіонів планети, і до відкриття стадіонів, які будуються до чемпіонату світу 2018 року в Росії - безумовно, є найкращим стадіоном Європи.

донбасс ар

 Арена вже пережила два прямих попадання під час артобстрілу, але поки тримається, незважаючи на нанесення значних пошкоджень.

донбасс арена

Якби не війна в Донецьку, цього року було б закінчено будівництво не менш шикарній багатофункціональної "Кальміус Арени".

А от від одного з найсучасніших в Східній Європі аеропорту, побудованого до Євро-2012, залишилися тільки обгорілі остови, як вже готові декорації для зйомок фільмів про легендарних "кіборгів".

аэропорт донецк

Нагадаємо, що всього кілька місяців тому новий міжнародний аеропорт імені Сергія Прокоф'єва міг приймати повітряні судна будь-якого класу, а його пропускна спроможність становила 5-6 мільйонів пасажирів на рік.

Також оновлений до Євро-2012 залізничний вокзал до війни міг приймати до 32,5 тисячі пасажирів на добу. На щастя, поки вокзал постраждав незначно. але снаряди постійно падають в його безпосередній близькості.

жд донецк

Ніколи в радянський час в Донецьку не було нічого схожого на прекрасний сучасний аквапарк «AquaSferra», також відкритий в 2012 році.

аквапарк

Насправді за час незалежності України Донецьк, особливо центр міста, сильно змінився. Були реконструйовані сквери, парки, зокрема імені Щербакова, і з'явилися прекрасні нові - Міський, Музичний, парк кованих фігур.

У місті з'явилися десятки нових фонтанів, бізнес-центрів, готелів. Донецьк з повним правом претендував на те, щоб вважатися діловою столицею України. На жаль, кожен день окупації столиці Донбасу завдає прекрасному місту збиток, від якого після звільнення доведеться відновлюватися, напевно, не один рік.

Маріуполь, який знаходиться всього лише в 120 км від обласного центру, опинився сьогодні в прифронтовій зоні з усіма витікаючими звідси наслідками. Проте, місто живе і не здається. Озираючись назад, можна сказати, що за останні 23 роки незалежності він зумів стати справжнім містом-дивом - інакше як назвати ту обставину, що маріупольці легко пережили кризу 98-го, фактично не відчули на собі вплив кризи 2008-го ... В той час, коли по всій країні зупинялися підприємства, не виплачувалися зарплати, а в комунальній сфері панувала справжня розруха, в Маріуполі все було стабільно і благополучно. І головне - тут завжди була робота.

Звичайно, заводи тут застарілі, але модернізація проводилася раніше, проводиться і зараз. Машини безперервного лиття заготовок, нові способи транзитної прокатки сталі, розширення сортаменту продукції - все це досягнення меткомбінатів вже в останні роки.

МНЛЗ

Завдяки їм в Маріуполі з'явився парк екстремальних атракціонів, спортивний комплекс «Іллічівець», десятки спортивних полів зі штучним покриттям по всьому місту.

экстрим парк

Маріупольцям вдалося не тільки зберегти, але й істотно розвинути і модернізувати Маріупольський морський торговельний порт. Нові причали, сучасне кранове, портове обладнання. На сьогодні загальна довжина причалів ММТП становить майже 4 кілометри, а площа складів перевалила 250 тисяч квадратних метрів. Маріупольський порт сьогодні відправляє і приймає судна в 60 країн світу. 

На жаль, війна, яка була нав'язана Україні, призупинила позитивні перетворення і відкинула на кілька років назад регіони, що потрапили в зону військових дій. Та й вся країна, працюючи в тилу на забезпечення фронту, відкотилася на десятиріччя. Але українці - дуже мужній і працьовитий народ. Ми все надолужимо. Головне, щоб скоріше встановився мир!

новиниЛьвова
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Актуальність
(0 оцінок)
Автор
(0 оцінок)
Якість матеріалу
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, обговорення, вияснення цікавих питань

Суспільство
Редакція 032.ua отримала звернення про те, що водій комунального автобуса №20 у Львові по-хамськи себе поводив з пасажирами. Аби перевірити інформацію, наш кореспондент поспілкувався з очевидицею події. Як розповіла у коментарі для 032.ua львів’янка Ольга Кузьма, вона їхала 13 серпня у автобусі №20 (номерні знаки ВС 1844 АА), що курсував з Левандівки до вулиці Польової та була шокована поведінкою водія транспортного засобу. Жінка зазначила, що водій не хот...
Кримінал
Нещодавно Самбірський міськрайонний суд визнав винним у скоєнні злочинів 25-річного мешканця Самбора, який вчинив дебош у місті восени минулого року. Як повідомили у прес-службі прокуратури Львівської області, зловмиснику висунули обвинувачення за хуліганство (ч.3 ст. 296 ККУ) та умисне заподіяння правоохоронцеві легких тілесних ушкоджень, у зв’язку з виконанням цим працівником службових обов’язків (ч.2 ст. 345 ККУ), - передає 032.ua. Нагадаємо, подія стал...
Пригоди
У вівторок, 14-го липня, невідомі зі зброї обстріляли припаркований на вулиці Сковороди,5, автомобіль "Volkswagen New Beetle" Про це на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook написав координатор спільноти "Варта-1" та співробітник поліції Ігор Зінкевич. Зазначається, що мешканці  прилеглих будинків вночі чули звуки, схожі на постріли. А вранці власник виявив пошкоджені вікна на своїй автівці. У відділі комунікацій ГУ Нацполіції у Львівській області ко...
Культура
15 серпня о 14:00, у Львівському Палаці мистецтв (вул. Коперника, 17) широкому загалу представлять книгу про дитинство Андрія Кузьменка “Скрябіна”, написану у співавторстві з мамою музиканта. Після презентації книги охочі матимуть змогу послухати Ольгу Михайлівну Кузьменко (маму фронтмена гурту “Скрябін”) та її двох рідних сестер - Віру Максименко та Надію Качмар. Зазначимо, що книга “Колискова для Андрійка” - це спогади мами Андрія Кузьменка про найдорожч...
Суспільство
Сьогодні, 14-го серпня, "Львівавтодор" знову оголосив тендер на капітальний ремонт площі Двірцевої. Відповідна інформація опублікована на порталі публічних закупівель "Prozorro, інформує сайт 032.ua. На ремонт площі перед головним залізничним вокзалом, як і раніше, передбачили 167 млн 588 тисяч гривень.  Планується, що роботи із реконструкції триватимуть до 31 травня 2020. Зазначимо, що це вже друга спроба провести тендер щодо реконструкції площі Двірцевої...
Спецпроект 032.ua
Не хочеш труситись в жахливій маршрутці? Набридло чекати на автобус узимку? Мерщій із кишені смартфон діставай І декілька цифр всього набирай За кілька хвилин приїде таксі Додому з комфортом дістанешся ти. Таксі 3933 Кращою службою таксі у Львові є «Таксі 3933». Будь-то поїздка по місту чи за місто, з нами Ви доберетесь до потрібної адреси швидко та з комфортом. Наша компанія має ряд переваг перед іншими службами: - легко та зручно зробити замовлення: на к...
Пригоди
Сьогодні, 14-го серпня, в селі Суходоли, що в Бродівському районі Львівщини, зіткнулися дві вантажівки, які перевозили будівельні матеріали та тканини. Про це повідомляє відділ комунікації ГУ Нацполіції у Львівській області. За попередніми даними, ДТП сталася через те, що водій однієї з вантажівок виїхав на смугу зустрічного руху. Внаслідок зіткнення транспортних засобів смертельні травми отримав водій одного з автомобілів, особа якого наразі встановлюєтьс...
Суспільство
Головний юститор Львівщини Тарас Грень назвав найпоширеніші та рідковживані імена новонароджених у першому півріччі 2018 року. Сайт 032.ua пропонує своїм читачам ознайомитися нижче з такими іменами для хлопчиків та дівчаток у Львівській області. (Фото ілюстративне, з відкритих джерел) Так, найпоширеніші імена цьогоріч серед хлопчиків - Матвій, Максим, Артем, Олександр, Давид, Владислав, Данило, Марко, Роман, Богдан. Серед дівчаток популярністю користуються...
Суспільство
13 серпня представники Львівської міської Ради організації ветеранів України, Правозахисної групи ГО ВО “Успішна Варта”, ГО ЦСА “Солідарність” звернулися з листом до мера Львова Андрія Садового про те, аби захистити і зберегти Монумент Слави “Переможцям над нацизмом”. Відповідного листа опублікувала в мережі координатор правозахисної групи ВО ГО “Успішна варта” у Львівській області - Галина Чайка, передає 032.ua. “Вже вкотре звертаємось до мера Львова Андр...